Saltar al contenido

Як відновити BCD в Windows

1 de mayo de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Якщо сховище даних конфігурації завантаження Windows (BCD) відсутнє, пошкоджене або неправильно налаштоване, Windows не може запуститися.
 • Найпростішим рішенням проблеми BCD є просто відновити її, що можна зробити автоматично за допомогою bootrec команди.
 • Є кілька команд для запуску та багато результатів на екрані, але відновлення BCD – це дуже простий процес.

Якщо ви бачите, що BOOTMGR відсутній, або подібне повідомлення про помилку досить рано в процесі завантаження, у вас проблема з BCD. У цій статті пояснюється, як перебудувати BCD. Ці інструкції стосуються Windows 10, Windows 8, Windows 7 та Windows Vista. Подібні проблеми можуть існувати в Windows XP, але оскільки інформація про конфігурацію завантаження зберігається в boot.ini файл, а не BCD, виправлення проблем XP із даними завантаження передбачає зовсім інший процес.

Як відновити BCD в Windows 10, 8, 7 або Vista

Відновлення BCD в Windows має тривати приблизно 15 хвилин:

 1. У Windows 10 або Windows 8: запустіть Додаткові параметри запуску. У Windows 7 або Windows Vista: запустіть Параметри відновлення системи.

 2. У Windows 10/8 виберіть Усунення несправностей > Розширені опції.

  Кнопка додаткових параметрів на екрані усунення несправностей

 3. Натисніть кнопку командного рядка, щоб запустити його.

  Кнопка командного рядка в Додаткові параметри

  Командний рядок почнеться не відразу. На вашому комп’ютері протягом короткого часу відображатиметься екран «Підготовка», доки він буде готовий до роботи. Можливо, вам доведеться вибрати ім’я свого облікового запису та ввести пароль, щоб перейти до командного рядка.

 4. У підказці введіть bootrec команду, як показано нижче, а потім натисніть Введіть:

  bootrec / rebuildbcd

  Команда bootrec / rebuildbcd у консолі

  bootrec команда буде шукати установки Windows, які не входять до BCD, а потім запитає вас, чи хочете ви додати до неї одну або кілька.

 5. Ви повинні побачити одне з наступних повідомлень у командному рядку.

  Варіант 1

  Сканування всіх дисків для встановлення Windows. Зачекайте, оскільки це може зайняти деякий час … Успішно відскановані установки Windows. Всього виявлених інсталяцій Windows: 0 Операція успішно завершена.

  Варіант 2

  Сканування всіх дисків для встановлення Windows. Зачекайте, оскільки це може зайняти деякий час … Успішно відскановані установки Windows. Всього виявлених інсталяцій Windows: 1 [1] D: Windows Додати інсталяцію до списку завантаження? Так / Ні / Всі:

  Повідомлення про встановлення Windows успішно відскановано в консолі

  Якщо ви бачите варіант 1: Перейдіть до кроку 7. Цей результат, швидше за все, означає, що дані про встановлення Windows у сховищі BCD існують, але bootrec не вдалося знайти жодного додаткові встановлення Windows на вашому комп’ютері для додавання до BCD. Добре; вам просто потрібно буде зробити кілька додаткових кроків, щоб відновити BCD.

  Якщо ви бачите варіант 2: Введіть Y або Так до Додати установку до списку завантажень? питання, після якого ви повинні побачити Операція завершена успішно, а потім підказка блимає курсором. Завершіть крок 10 внизу сторінки.

 6. Оскільки сховище BCD існує та містить перелік інсталяцій Windows, спочатку його доведеться видалити вручну, а потім спробувати відновити його знову. За запитом виконайте bcdedit команду, як показано, а потім натисніть Введіть: bcdedit / export c: bcdbackup

  bcdedit / export c: bcdbackup команда в консолі

  bcdedit команда використовується тут для експорту магазину BCD у вигляді файлу: bcdbackup. Не потрібно вказувати розширення файлу. Команда повинна повернути наступне на екран, тобто експорт BCD працював належним чином: Операція завершена успішно.

 7. На цьому етапі вам потрібно налаштувати кілька атрибутів файлу для магазину BCD, щоб ви могли ним керувати. У підказці виконайте команду attrib точно так:

  attrib c: boot bcd -h -r -s

  attrib c: boot bcd -h -r -s команда в консолі

  Що ви щойно зробили за допомогою команди attrib, видалили приховані, лише для читання та системні атрибути з файлу до н.е.. Ці атрибути обмежували дії, які ви можете виконувати з файлом. Тепер, коли їх немає, ви можете більш вільно маніпулювати файлом (зокрема, перейменувати його).

 8. Щоб перейменувати сховище BCD, виконайте команду ren, як показано: ren c: boot bcd bcd.old

  команду ren c: boot bcd bcd.old у консолі

  Тепер, коли магазин BCD перейменовано, ви тепер зможете його успішно відновити, як це було зроблено на кроці 6. Ви можете повністю видалити файл BCD, оскільки збираєтеся створити новий. Однак перейменування існуючої BCD робить те саме, оскільки тепер воно недоступне для Windows, плюс надає вам ще один рівень резервного копіювання, крім експорту, який ви зробили на кроці 5, якщо ви вирішите скасувати свої дії.

 9. Спробуйте відновити BCD ще раз, виконавши наступне, а потім – Введіть:

  bootrec / rebuildbcd

  Команда bootrec / rebuildbcd у консолі

  Це повинно створити це в командному рядку: Сканування всіх дисків для встановлення Windows. Зачекайте, оскільки це може зайняти деякий час … Успішно відскановані установки Windows. Всього виявлених інсталяцій Windows: 1 [1] D: Windows Додати інсталяцію до списку завантаження? Так / Ні / Всі:

  Всього виявлених інсталяцій Windows: 1 [1] D: Windows Додати інсталяцію до списку завантаження? Так / Ні / Усі: відповідь у консолі

  Це означає, що відновлення магазину BCD прогресує, як очікувалося.

 10. Біля Додати установку до списку завантажень? питання, тип Y або Так, а потім – Введіть ключ. Ви повинні побачити це на екрані, щоб показати, що відновлення BCD завершено: Операція завершена успішно.

  type = «code»>

  Додати установку до списку завантажень? запит у консолі

 11. Перезавантажте комп’ютер. Якщо припустити, що проблема з магазином BCD була єдиною проблемою, Windows повинна запускатись, як очікувалося. Залежно від того, як ви запустили Додаткові параметри запуску або Параметри відновлення системи, можливо, вам доведеться вилучити диск або флешку перед перезапуском.

Якщо відновлення BCD не дозволило вирішити проблему, яку ви мали, продовжуйте вирішувати будь-яку конкретну проблему, яку ви бачите, що заважає Windows нормально завантажуватися.