Saltar al contenido

Як відняти два або більше чисел в Excel

24 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Основна формула віднімання: = (розташування комірки) – (розташування комірки).
 • Знак віднімання позначається тире (-).
 • Складніші проблеми потребують чіткого розуміння того, як Excel обробляє порядок операцій.

У цій статті описано, як обробляти прості та складні формули віднімання в Excel. Інструкції в цій статті стосуються Excel 2019, Excel 2016, Excel 2013, Excel 2010, Excel для Mac та Excel Online.

Зрозумійте формули Excel

Щоб відняти два або більше чисел у Excel, створіть формулу. Серед важливих моментів, які слід пам’ятати про формули Excel:

 • Формули в Excel завжди починаються зі знака рівності ( = ).
 • Формула завжди вводиться в клітинку, де ви хочете, щоб з’явилася відповідь.
 • Знак віднімання в Excel – тире ().
 • Формула заповнюється натисканням клавіші Enter.

Використовуйте посилання на клітинки у формулах

Незважаючи на те, що можна вводити числа безпосередньо у формулу (як показано в рядку 2 прикладу нижче), зазвичай краще вводити дані в комірки робочого аркуша, а потім використовувати адреси або посилання на ці клітинки у формулі (див. Рядок 3 на прикладі).

Коли замість фактичних даних у формулі використовуються посилання на клітинки, дані у формулі можна змінити пізніше, замінивши дані в комірках. Таким чином, вам не доведеться переписувати всю формулу. Результати формули оновлюються автоматично при зміні даних комірки. Інший варіант – змішати посилання на комірки та фактичні дані (див. Рядок 4 прикладу нижче).

Приклад використання посилань і цифр на клітинки в Excel.

Приклад формули віднімання

Як показано в прикладі, формула в комірці D3 віднімає дані в комірці B3 з даних у комірці A3. Готовою формулою в комірці D3 є: = A3-B3

Результат при натисканні клавіші Enter – 5, тобто результат 10 – 5.

Наведіть та натисніть на посилання на комірки

Можна ввести формулу в клітинку D3 і з’явиться правильна відповідь. Але коли ви використовуєте точки та клацання, щоб додати посилання на клітинки до формул, ви мінімізуєте можливість помилок, які трапляються, коли введено неправильне посилання на комірку. Наведення та клацання передбачає виділення комірок, що містять дані, за допомогою вказівника миші під час введення формули. Коли ви вибираєте комірку, ця посилання на клітинку додається до формули.

 1. Введіть знак рівності ( = ) у клітинку D3, щоб розпочати формулу.

 2. Виділіть клітинку A3 за допомогою вказівника миші додати посилання на клітинку до формули. Посилання на клітинку з’являється після знака рівності.

 3. Введіть a знак мінус ( ) після посилання на клітинку.

 4. Виділіть клітинку B3 додати посилання на клітинку до формули. Посилання на клітинку з’являється після знака мінус.

  Формула = A3-B3, виділена на знімку екрана програми Excel для Mac

 5. Натисніть кнопку Введіть ключ для заповнення формули.

 6. Відповідь 5 відображається в комірці D3.

 7. Навіть незважаючи на те, що відповідь на формулу відображається в комірці D3, вибір цієї комірки відображає формулу у рядку формул над робочим аркушем.

  Знімок екрана Excel у Mac, що показує 5 у стовпці

 8. Тепер ви знаєте, як використовувати посилання на клітинки у формулі Excel.

Змініть дані формули

Щоб перевірити значення використання посилань на клітинки у формулі, внесіть значення в клітинку B3 та натисніть Введіть. Відповідь у комірці D3 автоматично оновлюється, щоб відобразити зміну даних у комірці B3. Поширеною помилкою є вибір за межами комірки формули для виходу з режиму редагування формул. Це вставляє вибрану комірку у формулу. Натомість, коли закінчите редагувати формулу, натисніть Введіть щоб вийти з режиму редагування формул.

Порядок операцій (за допомогою дужок)

Excel має порядок операцій, якого слід, оцінюючи, які математичні операції виконати першими у формулі. Excel дотримується стандартних математичних принципів порядку операцій:

 • Все, що знаходиться в дужках, обчислюється спочатку.
 • Далі виконують множення і ділення.
 • Додавання та віднімання обчислюються в останню чергу.

Якщо ви віддаєте перевагу віднімати дві клітинки в Excel перед множенням або діленням, додайте дужки навколо віднімання. У прикладі розміщення A3-B3 всередині дужок перед / A5 віднімає 5 з 10 перед діленням на 20.

Приклад використання дужок у Excel для зміни порядку роботи.

Результат цієї формули – 0,25. Якби дужки не використовувались у цій формулі, результат був би 9,75.

Створюйте більш складні формули

Щоб розгорнути формули, щоб включити додаткові операції (наприклад, ділення або додавання), як показано в рядку сьомий, продовжуйте додавати правильний математичний оператор, за яким слідує посилання на комірку, що містить нові дані.