Saltar al contenido

Як відправити електронну пошту HTML

15 de abril de 2021

Більшість сучасних поштових клієнтів за замовчуванням надсилають електронну пошту у форматі HTML, коли повідомлення складається в самому клієнті. Наприклад, Gmail і Yahoo! Пошта має вбудовані редактори WYSIWYG, за допомогою яких можна писати HTML-повідомлення. Однак якщо ви хочете написати свій HTML у зовнішньому редакторі, а потім використовувати його у своєму поштовому клієнті, це може бути трохи складніше. Існує безліч редакторів, за допомогою яких можна створити своє HTML-повідомлення, від простих, таких як Блокнот в Windows, до повнофункціональної програми, такої як Dreamweaver. Інші хороші (і безкоштовні) варіанти включають Notepad ++, NetBeans, CoffeeCup та Komodo Edit.

Змістовий покажчик

Поради щодо написання вашого HTML

TimeStopper / Getty Images
Якщо ви збираєтеся писати свої HTML-повідомлення в іншому редакторі, вам слід пам’ятати кілька речей, щоб ваші повідомлення працювали.

 • Ваші зображення потрібно розміщувати на загальнодоступному веб-сайті. Вони не повинні бути на веб-сторінці, але вони повинні бути загальнодоступними в Інтернеті.
 • Використовуйте повну URL-адресу зображення в атрибуті та протестуйте, щоб переконатися, що ваше зображення відображається належним чином, перш ніж надсилати повідомлення.
 • Не використовуйте відносні шляхи у посиланнях. Ви повинні використовувати повноцінні URL-адреси для всіх посилань, як і для зображень.
 • Якщо ви використовуєте CSS, вам слід вбудувати їх у HTML за допомогою

Завжди використовуйте повну адресу Інтернету для зображень та інших ресурсів, які ви будете втягувати у свою електронну пошту HTML, щоб клієнт одержувача знав, де отримати до них доступ в Інтернеті. Слід пам’ятати, що поштові клієнти можуть не підтримувати розширені функції, такі як Ajax, CSS або HTML5. Чим простіше ви зробите свої повідомлення, тим більша ймовірність, що вони будуть переглянуті більшістю ваших клієнтів. Деякі поштові клієнти полегшують використання інших HTML, створених у програмі або редакторі HTML. Нижче наведені короткі підручники про те, як створити та вбудувати HTML у кілька популярних поштових клієнтів.

Gmail і Mac Mail

Gmail і програма Mail на Mac не пропонують спосіб скласти електронний лист у форматі HTML у клієнті. Однак ви можете надіслати повідомлення HTML у будь-який із цих двох клієнтів, скопіювавши та вставивши свій HTML-код, створений в іншій програмі.

 1. Напишіть свою електронну пошту в редакторі HTML. Обов’язково використовуйте повні шляхи, включаючи URL-адреси до будь-яких зовнішніх файлів, як зазначено вище.

 2. Після завершення файлу HTML збережіть його на жорсткому диску (не має значення де).

 3. Відкрийте файл HTML у веб-браузері. Якщо це виглядає так, як ви очікуєте (зображення видно, стилі CSS виправлені тощо), тоді виберіть всю сторінку за допомогою Ctrl+A на ПК з ОС Windows або Cmd+A на Mac.

 4. Натисніть Ctrl+C. (Windows) або Cmd+C. (Mac), щоб скопіювати весь вміст сторінки.

 5. У Gmail або Mac Mail розпочніть нове повідомлення. Вставте вміст сторінки, скопійований вище, у тіло повідомлення за допомогою Ctrl+V або Cmd+V.

Ви можете редагувати текст, як тільки він буде вставлений у ваше нове повідомлення, але будьте обережні, щоб не видалити жоден зі своїх стилів чи вбудованих зображень; їх важко виправити, не повторюючи попередні кроки.

Громовий птах

Для порівняння, Thunderbird спрощує створення HTML-коду, а потім імпорт у ваші поштові повідомлення.

 1. Напишіть свою електронну пошту в редакторі HTML. Обов’язково використовуйте повні шляхи, включаючи URL-адреси до будь-яких зовнішніх файлів.

 2. Виберіть весь HTML-код, що використовується Ctrl+A (Windows) або Cmd+A (Мак). Щоб побачити сам код, можливо, вам доведеться змінити подання з WYSIWYG на вихідний HTML-код, який розкриває всі HTML-теги тощо.

 3. Скопіюйте свій HTML-код за допомогою Ctrl+C. або Cmd+A.

 4. Відкрийте Thunderbird і Пишіть нове повідомлення.

 5. У меню повідомлення натисніть Вставити і виберіть HTML.

 6. Коли з’явиться спливаюче вікно HTML, вставте HTML у вікно, натиснувши Ctrl+V або Cmd+V.

 7. Клацніть Вставити і ваш HTML-код буде вставлений у ваше повідомлення.

Перевага використання Thunderbird як клієнта електронної пошти

Ви можете підключити облікові записи електронної пошти, такі як Gmail, Yahoo! Пошта та багато інших до поштового клієнта Thunderbird і використовуйте її як свій єдиний поштовий додаток. Можливо, вам захочеться зробити це, оскільки трохи легше вставити HTML у повідомлення Thunderbird, і ви можете надсилати вихідні повідомлення через будь-який з підключених облікових записів електронної пошти.

Не кожен може читати електронні листи HTML

Якщо ви надішлете електронну пошту HTML людині, чий поштовий клієнт її не підтримує, вона отримає HTML як звичайний текст. Якщо вони не є веб-розробником і їм не зручно читати HTML (а навіть якщо вони і є, то це, як мінімум, незручно), лист буде в кращому випадку важко прочитати, а в гіршому – трохи більше, ніж нечитабельний поглинач. Якщо ви надсилаєте розсилку електронною поштою, ви повинні дати своїм читачам можливість вибрати електронну пошту HTML або звичайний текст під час реєстрації. Якщо ви просто використовуєте його для надсилання електронних листів друзям і родичам, переконайтеся, що вони можуть читати електронні листи у форматі HTML.