Saltar al contenido

Як відстеження обличчя може покращити VR

13 de abril de 2021

Ключові винос

  • Системи відстеження обличчя можуть зробити віртуальну реальність набагато виразнішою.
  • Нещодавно HTC анонсувала новий набір трекерів для своїх гарнітур віртуальної реальності Vive, включаючи той, який відстежує міміку та рухи рота.
  • Засіб для відстеження обличчя VIVE може відстежувати до 38 різних рухів обличчя, а в поєднанні з VIVE Pro Eye користувачі можуть увімкнути відстеження на весь обличчя.

Колін Андерсон Productions pty ltd / Getty Images

Експерти зазначають, що нові системи відстеження обличчя для гарнітур віртуальної реальності можуть змінити спосіб спілкування користувачів. Нещодавно HTC анонсувала новий набір трекерів для своїх гарнітур віртуальної реальності Vive, включаючи той, який відстежує міміку та рухи рота. Це частина зростаючої тенденції робити VR більш чуйним та інтерактивним. «Наявність більш реалістичного досвіду є важливим для повного переходу віртуальної реальності від новинки або нішевого інструменту до широко використовуваної споживчої технології», – сказала Елліс Дік, політичний аналітик Фонду інформаційних технологій та інновацій, аналітичного центру з питань науки і технологій, в електронному інтерв’ю. «Це дозволить отримати більш змістовну взаємодію та багатий досвід, який розширить ринок у таких сферах, як освіта, співпраця на робочому місці та розваги».

Змістовий покажчик

Watching Me Watching You

HTC заявляє, що засіб відслідковування обличчя VIVE може відстежувати до 38 різних рухів обличчя, а в поєднанні з VIVE Pro Eye користувачі можуть увімкнути повне відстеження обличчя. Пристрій має час відгуку менше 10 мілісекунд і використовує подвійні камери для зйомки рухів нижньої половини вашого обличчя. Він також може відстежувати в умовах недостатнього освітлення завдяки інфрачервоному освітленню. VIVE повідомив, що Facial Tracker буде доступний 24 березня за 129,99 доларів. «Натяк на нахмуреність», – пише компанія на своєму веб-сайті. «Насмішка. Посмішка. VIVE Facial Tracker фіксує вирази та жести з точністю за допомогою 38 фігур, що поєднують губи, щелепу, зуби, язик, щоки та підборіддя».

Але програма Facial Tracker працюватиме не на всіх гарнітурах HTC. Компанія заявляє, що вона буде сумісна з професійною лінією Vive Pro, але не з орієнтованою на споживача Vive Cosmos. Інші компанії вже включають відстеження обличчя в гарнітури віртуальної реальності. Magic Leap One та Microsoft HoloLens мають функцію відстеження виразів.

Радикальний стрибок

У майбутньому відстеження обличчя може призвести до кардинальних змін у віртуальній реальності, вважають експерти. Наприклад, гарнітура могла зрозуміти вашу реакцію на інтерфейси та відповідно їх налаштувати, сказав Джаред Фіклін, піонер-розробник програмних інтерфейсів користувача та головний креативний технолог в argodesign, в електронному інтерв’ю. Або майбутня версія може контролювати те, що ви дивитесь. «Уявіть, що ви дивитесь на об’єкт і робите невеликий жест, щоб вибрати його, а не намагайтеся навести курсор навколо», – сказав він. «Або використання голосу в поєднанні з поглядом та жестами дозволяє цілком природну взаємодію. Помістіть це туди. Можна також уявити інший напрямок та розвиток менших, менш соціально візуальних сигналів». Стискання щік або потягування за кут рота може бути перетворено на такі взаємодії, як вибір і назад, що дозволить деяким обчислювати публічно, не звертаючи уваги на те, що ви обчислюєте публічно, сказав Фіклін. «Якщо ви використовуєте мобільний комп’ютер, який можна носити, особливо у формі окулярів, ці соціально прийнятні або соціально приховані обчислення стануть дуже важливими».

Обличчя розблоковує комунікації

Читання виразів є ключем до спілкування як у віртуальному, так і в реальному житті. Людське обличчя генерує 21 основну міміку, яку може прочитати віртуальна реальність, сказала експерт з мови тіла Патті Вуд в електронному інтерв’ю. З 36 м’язів, що використовуються для створення міміки, лише частина з них використовується для посмішки: «Це дозволить отримати більш змістовні взаємодії та багатий досвід, який розширить ринок у таких сферах, як освіта, співпраця на робочому місці та розваги». «Точна кількість м’язів залежить від того, як дослідники визначають посмішку», – сказав Вуд. «Більшість експертів кажуть, що шість пар м’язів безпосередньо пов’язані з посмішкою». Відстеження виразу обличчя може кардинально змінити досвід VR для користувачів, особливо тих, хто використовує аватари під час сеансу телеприсутності, коли ви спілкуєтеся з іншими людьми, сказав Фіклін. «Вся справа у важливості невербальної комунікації», – сказав він. «Нанесення виразу обличчя на аватар користувача означає, що ті, хто перебуває на зустрічі з ними, мають більше невербальних каналів спілкування, яких ми очікували від особистого або відеочату. Вони можуть бачити, як людина реагує».