Saltar al contenido

Як групувати в Excel

28 de julio de 2021

Групування рядків і стовпців у Excel дозволяє згортати та розгортати розділи аркуша. Це може значно полегшити розуміння великих і складних наборів даних. Погляди стають компактними та організованими. У цій статті покроково показано, як групувати та переглядати свої дані. Вказівки в цій статті стосуються Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007; Excel для Microsoft 365, Excel Online та Excel для Mac.

Змістовий покажчик

Групування в Excel

Ви можете створювати групи, обираючи вручну рядки та стовпці для включення, або ви можете отримати Excel для автоматичного виявлення груп даних. Групи також можна вкладати всередину інших груп для створення багаторівневої ієрархії. Після того як ваші дані згруповані, ви можете окремо розширювати та згортати групи, а можна розгортати та згортати всі групи на певному рівні в ієрархії. Групи надають дійсно корисний спосіб навігації та перегляду великих та складних електронних таблиць. Вони значно полегшують зосередження на важливих даних. Якщо вам потрібно зрозуміти складні дані, вам неодмінно слід використовувати Групи, а також матиме вигоду від Power Pivot For Excel.

Як використовувати Excel для групування рядків вручну

Щоб створити рядки Excel у групі, найпростіший спосіб – спочатку вибрати рядки, які потрібно включити, а потім об’єднати у групу.

 1. Для групи рядків, які потрібно згрупувати, виберіть номер першого рядка та перетягніть вниз до останнього рядка, щоб вибрати всі рядки в групі.

  Виділення рядків перед їх групуванням

 2. Виберіть Дані вкладка> Група > Групові ряди, або просто виберіть Групазалежно від того, яку версію Excel ви використовуєте.

  Команда згрупувати рядки в Excel

 3. Тонка лінія з’явиться ліворуч від номерів рядків, вказуючи розмір згрупованих рядків.

  Згруповані рядки в Excel

  Виберіть мінус (-) згорнути групу. Невеликі вікна, що містять цифри один і два, також з’являються у верхній частині цієї області, що вказує на те, що аркуш тепер має два рівні у своїй ієрархії: групи та окремі рядки в групах.

 4. Рядки були згруповані, і тепер їх можна згортати та розширювати за потреби. Це значно полегшує зосередження лише на відповідних даних.

Як вручну групувати стовпці в Excel

Для створення стовпців групи Excel кроки майже такі ж, як і для рядків.

 1. Для групи стовпців, які потрібно згрупувати, виберіть першу літеру стовпця і перетягніть праворуч до останньої літери стовпця, вибравши тим самим усі стовпці в групі.

  Виберіть стовпці для групування в Excel

 2. Виберіть Дані вкладка> Група > Групові колонкиабо виберіть Групазалежно від того, яку версію Excel ви використовуєте.

  Команда групувати стовпці в Excel

 3. Над літерами стовпців з’явиться тонка лінія. Цей рядок вказує на розмір згрупованих стовпців.

  Згруповані стовпці в Excel

  Виберіть мінус (-) щоб розвалити групу. У верхній частині цієї області також з’являються невеликі вікна, що містять цифри один і два, що вказує на те, що аркуш тепер має два рівні у своїй ієрархії для стовпців, а також для рядків.

 4. Рядки були згруповані, і тепер їх можна згортати та розширювати за потреби.

Як автоматично створювати стовпці та рядки Excel

Хоча ви можете повторити описані вище кроки для створення кожної групи у своєму документі, Excel може автоматично виявляти групи даних і робити це за вас. Excel створює групи, у яких формули посилаються на безперервний діапазон клітинок. Якщо ваш аркуш не містить формул, Excel не зможе автоматично створювати групи.

Автоматично створювати групи в Excel

Виберіть Дані вкладка> Група > Автоконтур і Excel створить для вас групи. У цьому прикладі Excel правильно визначив кожну з груп рядків. Оскільки немає річної суми для кожної категорії витрат, вона не згрупувала автоматично стовпці.

Автоматично створені групи в Excel

Ця опція недоступна в Excel Online, якщо ви використовуєте Excel Online, вам доведеться створювати групи вручну.

Як створити багаторівневу групову ієрархію в Excel

У попередньому прикладі категорії доходів і витрат були згруповані разом. Було б доцільно також групувати всі дані за кожен рік. Ви можете зробити це вручну, застосувавши ті ж кроки, що й для створення першого рівня груп.

 1. Виберіть усі рядки, які потрібно включити.

  Вибір групи, що містить групи

 2. Виберіть Дані вкладка> Група > Групові рядиабо виберіть Групазалежно від того, яку версію Excel ви використовуєте.

 3. Ще одна тонка лінія з’явиться ліворуч від рядків, що представляють існуючі групи та вказують на розмір нової групи рядків. Нова група охоплює дві з існуючих груп, і тепер у верхній частині цієї області є три маленькі нумеровані поля, що означає, що аркуш тепер має три рівні в ієрархії.

  Багаторівневі групи в Excel

 4. Тепер електронна таблиця містить два рівні груп з окремими рядками всередині груп.

Як автоматично створити багаторівневу ієрархію

Excel використовує формули для виявлення багаторівневих груп, так само як і для виявлення окремих груп. Якщо формула посилається на більш ніж одну з інших формул, які визначають групи, це означає, що ці групи є частиною батьківської групи.

Автоматично створюються багаторівневі групи в Excel

Зберігаючи приклад грошового потоку, якщо до кожного року додати рядок валового прибутку, який є просто доходом за мінусом витрат, то це дозволяє Excel виявляти, що кожен рік є групою, а доходи та витрати – підгрупами в межах . Виберіть Дані вкладка> Група > Автоконтур для автоматичного створення цих багаторівневих груп.

Як розгорнути та згорнути групи

Метою створення цих груп рядків та/або стовпців є те, що це дозволяє приховати області електронної таблиці, забезпечуючи чіткий огляд усієї електронної таблиці.

 1. Щоб згорнути всі рядки, виберіть коробка номер 1 у верхній частині області ліворуч від номерів рядків.

  Усі групи згорнулися в Excel

 2. Виберіть коробка номер два розширити перший рівень груп та зробити видимим другий рівень груп. Окремі рядки в групах другого рівня залишаються прихованими.

  Видно групи другого рівня

 3. Виберіть скринька номер три розширити другий рівень груп, щоб окремі рядки в цих групах також стали видимими.

  Усі групи розширені в Excel

  Також можливе розширення та згортання окремих груп. Для цього виберіть Плюс (+) або Мінус (-) що, здається, позначає групу, яка або згорнута, або розширена. Таким чином, групи на різних рівнях в ієрархії можна розглядати за потребою.