Saltar al contenido

Як динамічне ціноутворення штучного інтелекту може позбавити від харчових відходів у магазинах

15 de enero de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Більше 30% продуктів харчування навіть не продаються в США через відходи.
  • Польський супермаркет тестує ціноутворення штучним інтелектом, щоб автоматично знижувати ціни до того, як продукти зіпсуються.
  • Побоювання, що клієнти обіграють систему, щоб отримати дешеву їжу, необґрунтовані.

Харчовий технологічний стартап Wasteless планує ліквідувати харчові відходи супермаркетів шляхом автоматичного зниження цін на продукти, перш ніж вони зникнуть. Зниження цін на продукти, що швидко псуються, до того, як вони зіпсуються, є основним елементом стратегії супермаркетів. Ви можете скористатися цією системою — якщо робити покупки пізно в суботу, можна отримати певні угоди, якщо магазин зачиняється, наприклад, у неділю. Wasteless використовує штучний інтелект для динамічного автоматичного зміни цін, щоб гарантувати, що буде продано якомога більше товарів, перш ніж вони зіпсуються. Це щось на зразок ціни на місця в авіакомпанії, тільки навпаки. Всі ми бачили в супермаркетах спеціальні пропозиції на товари короткого терміну придатності. Проблема в тому, що часто ці скорочення відбуваються надто пізно. Ніхто не купить авокадо навіть за $0,10, якщо всередині він більше схожий на прохолодний чорно-зелений смузі з авокадо. Так само, якщо ви знизите ціни надто рано, ви ризикуєте заробити менше грошей, ніж могли б, а також залишитися без запасів. Отже, настав час для кращого шляху. «Оскільки майже половина всієї їжі в США викидається, використання штучного інтелекту є своєчасним рішенням», — сказав Lifewire електронною поштою доктор Філіп Дж. Міллер, експерт з медичних комунікацій ШІ. «Він може передбачати як тенденції пропозиції, так і попиту, тому замовлення є ефективнішим. Він також може стратегічно знизити ціни, щоб перемістити товари, які незабаром зникнуть».

Безвідходний

Контроль запасів у супермаркетах вже сильно залежить від ШІ. Комп’ютерний мозок може відстежувати тенденції та передбачати сезонний попит набагато краще, ніж людина. Тому для комп’ютера має сенс застосувати свій штучний інтелект до ціноутворення товарів, щоб оптимізувати продажі та уникнути марнотратства.

Хтось використовує смартфон під час покупок у продуктовому магазині.

Це мета Wasteless, яка зараз проходить випробування в продуктовому магазині в Польщі. Ідея полягає в тому, що комп’ютер вивчає звички покупців у цьому конкретному магазині та поєднує це зі своїми знаннями про те, як довго мають зберігатися всі ці фрукти та овочі, м’ясо, сири та інші швидкопсувні продукти. Потім він може автоматично змінювати ціни. В ідеалі жодна їжа не буде викинута даремно через псування, і власник магазину може, як обіцяє веб-сайт Wasteless, «повернути повну цінність» своїх продуктів, що в’януть. Інша частина цього рівняння – електронні цінники. Можливо, ви вже бачили їх у деяких магазинах. Етикетки на полицях електронного чорнила можна оновлювати без проводів із центрального комп’ютера, що робить всю процедуру безперебійною. «Потрібні алгоритми ШІ не є складними», — каже Верма. «Найскладнішим є початкове дослідження поведінки клієнтів, часті зміни[s] у ціноутворенні, що вимагає інвестицій в електронне відображення цін і виконання цін, і, нарешті, підвищення точності старих даних на упаковці». Таким чином, бар’єри полягають лише у вартості впровадження. Технологія доступна та зріла. Вона просто Це простіше продати для великих супермаркетів, які можуть легше амортизувати свої інвестиції. Насправді для цих великих мереж харчові відходи не є проблемою сталого розвитку чи навколишнього середовища. Це просто марна трата грошей. На щастя , розв’язуючи одне, легко вирішує інше.

Харчові відходи

У 2019 році харчові відходи в США коштували понад 400 мільярдів доларів. Це третина всієї виробленої, а не проданої їжі. І це ще до того, як ви дійдете до їжі, яку ми витрачаємо вдома, і так далі. Оскільки майже половина всієї їжі в США викидається, використання ШІ є своєчасним рішенням. «Супермаркети викидають понад 25% їжі, яку вони продають», — сказав Lifewire електронною поштою Сушіл Верма, президент і технічний директор Austin Data Labs. «Не дивлячись на це, супермаркети ухиляються від значних знижок на продукти, термін придатності яких закінчується, з двох причин: побоювання, що клієнти навмисно відкладуть покупку, щоб дочекатися знижки, і занепокоєння щодо безпеки харчових продуктів, які можуть спричинити це». Насправді цього не сталося. Хоча деякі люди можуть організовувати свої поїздки за покупками, орієнтуючись на знижки, більшість із нас робить покупки, коли нам потрібно або коли нам це зручно. «Останнє дослідження свідчить про те, що ці страхи перебільшені», — каже Верма. «Дедалі більше схоже на те, що ціноутворення на основі віку — це велика можливість для роздрібних торговців, спосіб сегментувати ринок, стягувати більше за свіжіші продукти, підвищити середню маржу та зменшити відходи одночасно».