Saltar al contenido

Як додати другий монітор у Windows

5 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Підключіть монітор до ПК за допомогою кабелю HDMI (використовуйте VGA та DVI на старих комп’ютерах).
 • Windows 10: Перейдіть до Налаштування > Система > Дисплей > Виявити > Особистість щоб увімкнути та налаштувати монітор.
 • Під Дисплей > Кілька дисплеїв, виберіть спосіб відображення другого монітора.

У цій статті пояснюється, як додати другий монітор до ноутбука або настільного комп’ютера Windows. Інструкції стосуються Windows 10, 8 і 7.

Міркування щодо підключення

Першим кроком у використанні другого монітора є фізичне підключення його до комп’ютера.

 1. Спочатку подивіться, які порти має ваш комп’ютер. На ноутбуках вони, як правило, розташовані вздовж боків, але іноді їх можна знайти на задній панелі. На робочих столах вони завжди знаходяться на спині.

 2. З’ясуйте, які порти дисплея у вас є. Деякі можуть бути вам знайомі, наприклад HDMI. Інші можуть бути абсолютно чужими.

  Натаніель Гарднер [CC0]
 3. Далі погляньте на свій монітор. Які порти він має? Порти, як правило, знаходяться на задній панелі монітора. Вони також часто знаходяться на нижній стороні моніторів.

 4. Виберіть правильний кабель для підключення монітора та ПК.

  VGA та DVI: Старі комп’ютери можуть мати порти DVI або VGA. Ці роз’єми спираються на ряд металевих штифтів, які зазвичай знаходяться на кабелі. Отже, порти мають ряд отворів для розміщення штифтів. VGA – це з’єднання зі стандартною роздільною здатністю нижчої роздільної здатності. DVI підтримує базовий HD. Якщо у вас новіший монітор, у вас можуть виникнути труднощі з підключенням, оскільки підтримка DVI та VGA більшістю відмовлена. Можливо, вам пощастить конвертувати з DVI в HDMI.

  HDMI: HDMI – це найбільш широко підтримуваний тип підключення дисплея. Майже всі телевізори покладаються на HDMI, а більшість моніторів комп’ютерів мають принаймні один порт HDMI. HDMI може бути ідеальним варіантом. Він широко використовується, і вам не складе труднощів знайти кабель. Існує кілька типів портів HDMI. Виробники ноутбуків можуть вибрати менші з’єднання mini та micro HDMI для економії місця та створення менших пристроїв. У цих випадках ви все ще працюєте з HDMI, і ви можете легко знайти кабелі з мікро- або міні-роз’ємом на одному кінці та стандартним підключенням HDMI на іншому.

  DisplayPort та USB-C: З підключенням DisplayPort, Mini DisplayPort та USB-C все стає трохи складніше. Ви не знайдете їх так часто, але спеціальні відеокарти та ноутбуки вищого класу можуть мати підключення DisplayPort. Порівняно недавні монітори комп’ютерів також підтримують DisplayPort. Як і у випадку з HDMI, підключення Mini DisplayPort економить місце на мобільних пристроях, і ви можете знайти кабелі з Mini DisplayPort на одному кінці та стандартним DisplayPort на іншому. Ви, напевно, знаєте USB-C як з’єднання на поточних смартфонах Android, але це досить швидке з’єднання для підтримки монітора. Це також можливо в останніх Macbook. Якщо ваш комп’ютер пропонує лише відеовихід USB-C, розгляньте монітор, який підтримує вхід USB-C. В іншому випадку придбайте кабель із підключенням USB-C на одному кінці, а HDMI або DisplayPort – на іншому.

 5. Підключіть кабель як до комп’ютера, так і до монітора, використовуючи відповідну пару портів.

 6. Увімкніть монітор.

Виявіть монітор у Windows

Тепер, коли монітор фізично підключений до комп’ютера, настав час налаштувати операційну систему Windows на розпізнавання та використання монітора.

У більшості випадків Windows автоматично виявляє та налаштовує ваш другий монітор без підказки.

Windows 10

Кожна версія Windows має дещо інший процес увімкнення та налаштування другого монітора. Дотримуйтесь процесу для версії Windows, яка запущена на вашому ПК. Ось як це зробити в Windows 10.

 1. Відкрийте меню Power User (Виграй+X) або меню Пуск і виберіть Налаштування.

  Меню «Пуск» у Windows 10 із підсвіченою кнопкою «Налаштування»

 2. Виберіть Система у вікні Налаштування.

  Налаштування Windows із виділеним елементом Система

 3. Від Дисплей розділ, виберіть Виявити (якщо бачите) для реєстрації другого монітора. Також є ймовірність того, що монітор вже є.

  Кнопка виявлення в налаштуваннях дисплея Windows

 4. Вибирайте Визначте під моніторами, щоб побачити, який є який. Windows відображає номер монітора на кожному екрані. Варіант Зробіть це моїм головним дисплеєм, Це мій головний монітор, або Використовуйте цей пристрій як основний монітор дозволяє помінятись, який екран слід вважати головним екраном. Це головний екран, в якому буде меню «Пуск», панель завдань, годинник тощо. Однак у деяких версіях Windows, якщо ви клацніть правою кнопкою миші або натисніть і утримуйте на панелі завдань Windows внизу екрану, ви можете перейти Властивості меню на вибір Показувати панель завдань на всіх дисплеях отримати годинник меню «Пуск» тощо на обох екранах.

  Подвійні монітори в Windows із виділеною кнопкою «Визначити»

 5. Ви можете використати схему моніторів, щоб переставити їх. Виберіть монітор і перетягніть його у положення щодо іншого монітора. Якщо два екрани використовують дві різні роздільні здатності, один у вікні попереднього перегляду буде більшим за інший. Ви можете або налаштувати роздільну здатність однаковою, або перетягнути монітори вгору або вниз по екрану, щоб відповідати внизу.

Windows 8 і Windows 7

 1. Відкрийте меню Пуск Windows і виберіть Панель управління.

  Меню «Пуск» у Windows 7 із виділеною опцією «Панель управління»

 2. На панелі керування відкрийте Зовнішній вигляд та персоналізація варіант. Це видно лише в тому випадку, якщо ви переглядаєте аплети в режимі перегляду «Категорія» за замовчуванням (а не в режимі «Класичний» чи у вигляді піктограм).

  Панель керування Windows із підсвіченою опцією Оформлення та персоналізації

 3. Тепер вибирайте Дисплей і потім Налаштуйте роздільну здатність екрана.

  Налаштуйте опцію Розділення екрана в Windows

 4. Виберіть Виявити зареєструвати другий монітор, якщо його ще немає.

  Кнопка виявлення в налаштуваннях роздільної здатності екрана

 5. Натисніть Визначте щоб побачити номер, пов’язаний з кожним відображеним монітором.

  Кнопка «Визначити» в налаштуваннях роздільної здатності Windows

 6. Виберіть і перетягніть дисплей на зображенні, щоб змінити його положення щодо іншого.

  Windows 7 організовує дисплеї

Змініть спосіб роботи комп’ютера з другим монітором

Windows надає кілька варіантів того, як він буде працювати з другим монітором, підключеним до вашого комп’ютера. Ви можете розширити робочий стіл на обох моніторах, віддзеркалити їх або вибрати один, а не інший.

Windows 10

 1. Від Дисплей екрану налаштувань, до якого ви прийшли в попередніх інструкціях, прокручуйте вниз, поки не побачите Кілька дисплеїв.

  Параметри декількох дисплеїв Windows 10

 2. Виберіть спадне меню безпосередньо нижче Кілька дисплеїв щоб показати ваші варіанти.

  Параметри мультидисплея Windows 10

 3. Меню розширюється, щоб показати ваш вибір:

  • Дублюйте ці дисплеї: Показати однаковий робочий стіл на обох моніторах.
  • Розширте ці дисплеї: Розтягніть робочий стіл на обох моніторах, використовуючи обидва і збільшуючи загальний розмір екрану.
  • Показати лише на 1: Використовуйте лише монітор 1.
  • Показати лише на 2: Використовуйте лише монітор 2.

  Виберіть щось одне. Щоб розширити робочий стіл у Windows Vista, виберіть Розширте робочий стіл на цьому моніторі замість цього або в Windows XP виберіть Розширити мій робочий стіл Windows на цьому моніторі варіант.

 4. Відкриється нове вікно із запитом, чи хочете ви зберегти зміни. Підтвердьте, щоб зберегти вибраний макет монітора або вибрати Повернути повернутися до того, що було.

Windows 8.1 та Windows 7

 1. Від Розширення екрану сторінку, на якій ви отримуєте доступ до попередніх інструкцій, знайдіть Кілька дисплеїв варіант.

 2. Виберіть спадне меню поруч із Кілька дисплеїв , щоб показати доступні опції.

  Параметри декількох дисплеїв у роздільній здатності екрана

 3. Виберіть варіант, який вам більше подобається. Розширте робочий стіл до цього дисплея розтягне ваш робочий стіл на обидва екрани.

  Розширений дисплей Windows 7