Saltar al contenido

Як завантажувати програми на Android

17 de julio de 2021

Користувачі Android мають доступ до багатьох магазинів додатків, включаючи Google Play, Amazon Appstore для Android, Galaxy Apps (якщо у вас пристрій Samsung) та безліч інших – деякі законні, а інші ні. У цій статті пояснюється, як безпечно завантажувати програми; інструкції застосовуються до смартфонів та планшетів з ОС Android 7.0 Nougat та пізніших версій.

Змістовий покажчик

Як завантажувати програми на Google Play

Додаток Google Play Store вбудований у всі пристрої Android. Ось як завантажити програми з магазину: Ви можете завантажити додатки Google Play із браузера на настільному ПК, крім смартфона або планшета. Google веде постійний список пристроїв, які підтримує Play Store.

 1. Відкрийте Google Play Store на вашому смартфоні або планшеті.

 2. Знайдіть додаток, який потрібно завантажити, або виберіть категорію, наприклад Ігри або Фільми та телебачення, або інші подібні фільтри Вибір редакції або Сім’я.

 3. Торкніться списку програми.

 4. Торкніться Встановити. Після завершення завантаження встановіть зміни на Відкрити.

Google Play на робочому столі

Ви можете керувати завантаженнями програм на робочому столі для будь-яких телефонів або планшетів Android, які ви підключили до свого облікового запису Google. Користуватися Play Store на робочому столі зручно, якщо ви використовуєте більше одного пристрою або керуєте завантаженнями програм для інших, наприклад для своїх дітей.

 1. У веб-переглядачі на робочому столі перейдіть до play.google.com.

 2. Знайдіть додаток, який потрібно завантажити, або натисніть Категорії, Топ-чарти, або Нові релізи для перегляду бібліотеки.

  Користувач ПК шукає гру в магазині Google Play

 3. Знайшовши програму, натисніть її запис, а потім Встановити. Якщо у вас більше одного телефону Android, пов’язаного з вашим обліковим записом Google, ви побачите список смартфонів і планшетів. Виберіть свій пристрій; якщо ви не впевнені, що це, поруч із кожною є дата “останнього використання”.

  Користувач ПК шукає гру

 4. Клацніть Встановити або Купуйте і програма повинна з’явитися на вашому пристрої протягом декількох хвилин.

  Користувач ПК встановлює гру

Ціна програми вказана на Купуйте кнопку.

Як завантажити програми на Amazon Appstore для Android

Користувачі Android також можуть отримати доступ до програм із магазину Amazon, або у веб-браузері на робочому столі, або в додатку Amazon AppStore. Програми, які тут продаються, іноді дешевші порівняно з Google Play або навіть безкоштовні. Ви також можете заробляти монети для майбутніх покупок. Якщо у вас не встановлено Amazon AppStore, ви можете завантажити його, але потрібно ввімкнути налаштування з назвою Встановіть невідомі програми.

 1. На телефоні відкрийте Amazon Appstore.

 2. Шукайте або переглядайте потрібну програму.

 3. Торкніться Отримати або кнопку з ціною платного додатка.

  Користувач Amazon Appstore купує копію

 4. Потім натисніть Завантажити на наступній сторінці.

Amazon Appstore для Android на робочому столі

Якщо у вас є Amazon Appstore на вашому смартфоні або планшеті, ви можете завантажувати та купувати програми безпосередньо звідти. Ви також можете завантажити Amazon Appstore через свій мобільний браузер, відвідавши Amazon.com або через додаток Amazon Shopping. Вам потрібно дозволити програмі встановлювати невідомі програми в налаштуваннях, як пояснювалося вище.

 1. На веб-сайті Amazon натисніть значок меню у верхньому лівому куті (три горизонтальні лінії).

  Домашня сторінка Amazon із виділеним значком меню Усі

 2. Клацніть Appstore для Android.

  Веб-сайт Amazon із відображеним меню «Усі» та виділеним «Appstore для Android»

 3. Клацніть Усі програми та ігри. (Є також можливість завантажити додаток Amazon Appstore.)

  Веб-сайт Amazon із відображеним меню «Усі» та виділеним «Усі програми та ігри»

 4. Знайдіть або перегляньте потрібну програму та натисніть її список.

  Виділено магазин додатків Amazon з грою «Рослини проти зомбі»

 5. Клацніть Отримати програму (безкоштовно) або Придбайте зараз (платно).

  Відображено веб-сайт Amazon зі сторінкою списку гри

Програми Samsung Galaxy для мобільних пристроїв

Магазин Galaxy App попередньо встановлений на більшості пристроїв Samsung Galaxy. Він включає ексклюзивні програми, створені для Samsung (додатки, спеціально створені для телефонів Galaxy), Galaxy Essentials (куратори програм Samsung) та програми Samsung DeX. Тут також є магазин наклейок, живі наклейки та шрифти. Щоб отримати програми від Samsung, відкрийте Додатки Galaxy і шукайте або переглядайте потрібну програму. Торкніться списку програми, а потім Встановити.

Google Play Protect

Одне з найважливіших речей, яке слід врахувати перед завантаженням будь-яких програм на Android, це безпека. Як і комп’ютер, заражений смартфон може спричинити проблеми з продуктивністю та порушення конфіденційності та навіть призвести до втрати даних. У відповідь на деякі гучні випадки безпеки, які включали шкідливі програми в Play Store, Google випустив Play Protect, який регулярно сканує ваш пристрій на наявність зловмисного програмного забезпечення. За замовчуванням це налаштування ввімкнено, але ви також можете запустити сканування вручну, якщо хочете.

 1. Йти до Налаштування > Безпека > Google Play Protect.

 2. Торкніться Сканувати.

  Користувач Android отримує доступ до налаштувань Google Play Protect

 3. Тут ви також можете побачити нещодавно перевірені програми та час останнього сканування.

Google Play Protect також перевіряє програми в Play Store, перш ніж завантажувати їх.

Завантаження програм з невідомих джерел

Якщо ви спробуєте завантажити програму з іншого місця, окрім Google Play, за допомогою мобільного браузера чи іншої програми, ви отримаєте попередження, що ваш пристрій не дозволяє встановлювати невідомі програми з цього джерела.

 1. Йти до Налаштування.

 2. Торкніться Програми та сповіщення > Розширений > Спеціальний доступ до програми.

 3. Торкніться Встановіть невідомі програми.

  Користувач Android отримує доступ до налаштувань, щоб дозволити встановлення невідомих програм

 4. Ви побачите список програм, які можуть завантажувати такі програми, як Chrome та інші мобільні браузери. Торкніться будь-якої програми, яку ви використовуєте для завантаження програм і увімкніть Дозвольте з цього джерела.

Пам’ятайте, що невідомий додаток може зламати ваш пристрій. Щоб додатково захистити себе, увімкніть Покращення виявлення шкідливих додатків в Google Play Protect розділ налаштувань вашого пристрою.