Skip to content

Як запустити діагностику в Windows

28 de Червень de 2022

Що потрібно знати

 • Йти до Налаштування > Оновлення та безпека > Усунути неполадки (Windows 10) або Почніть > Налаштування > система > Усунути неполадки (Windows 11).
 • Щоб перевірити свою оперативну пам’ять, знайдіть Діагностика пам’яті Windows і запустіть програму. Перегляньте результати в програмі перегляду подій.
 • Інші інструменти для усунення несправностей включають Монітор надійності та програми, специфічні для обладнання, як-от Intel Processor Diagnostic Tool.

У цій статті пояснюється, як запустити діагностику в Windows 10 і Windows 11.

Чи є у Windows інструмент діагностики?

Існує кілька способів створення звітів про діагностику системи в Windows 10 і 11. Окрім вбудованих параметрів Windows, у багатьох виробників обладнання є інструменти для усунення несправностей, а також є програми сторонніх розробників для діагностики проблем з обладнанням комп’ютера.

Як запустити діагностичний тест на комп’ютері?

Якщо ви не можете визначити, що не так з вашим ПК, почніть із засобу усунення несправностей Windows:

Наведені нижче знімки екрана взято з Windows 10, але інструкції стосуються і Windows 11.

 1. У Windows 10 перейдіть до Налаштування > Оновлення та безпека > Усунути неполадки. У Windows 11 перейдіть до Почніть > Налаштування > система > Усунути неполадки.
 2. Виберіть засіб усунення несправностей для своєї проблеми. Опції включають Bluetooth, клавіатуру, Windows Update та підключення до Інтернету.

  Список засобів усунення несправностей у Windows 10

Якщо засіб усунення несправностей виявить проблему, він підкаже, як її можна виправити. Можливо, ви зможете вирішити проблему, автоматично відновивши Windows.

Як користуватися засобом діагностики пам’яті Windows

Якщо ваші комп’ютерні програми постійно зависають або зависають, можливо, проблема з оперативною пам’яттю. Найкраще запустити діагностику пам’яті Windows: існують також програми для перевірки пам’яті сторонніх виробників, які можуть мати більше функцій, ніж інструмент Windows за замовчуванням.

 1. Відкрийте пошук Windows і введіть Діагностика пам’яті Windows. Виберіть програму, щоб відкрити її.

  Програма діагностики пам’яті Windows у пошуку Windows

 2. Виберіть Перезавантажте зараз і перевірте наявність проблем або Перевірте наявність проблем під час наступного перезавантаження комп’ютера. Після перезавантаження комп’ютера інструмент «Пам’ять Windows» сканує ваш комп’ютер.

  Спливаюче вікно діагностики пам’яті Windows у Windows 10

 3. Через кілька хвилин ваш комп’ютер завантажиться в звичайному режимі. Перегляньте результати в програмі перегляду подій. Якщо засіб усунення несправностей виявить якісь проблеми, вживайте заходів, щоб звільнити пам’ять.

Монітор надійності та продуктивності Windows

Монітор продуктивності та Монітор надійності є частиною адміністративних інструментів Windows. Шукати Монітор продуктивності або Переглянути історію надійності і відкрийте програму, щоб переглянути статистику роботи вашого комп’ютера. Монітор надійності веде журнал подій, які можуть допомогти вам визначити, які програми працюють.

Монітор надійності Windows у Windows 10

 

Інші засоби діагностики комп’ютера

Інші способи отримати допомогу в Windows включають звернення до служби підтримки Windows за допомогою програми Отримати довідку. Ви також можете знайти безліч безкоштовних інструментів системної інформації, таких як Speccy або PC Wizard, які надають детальні діагностичні звіти. Існують також програми сторонніх розробників для усунення несправностей певного обладнання, наприклад монітора.

Уважно проводьте дослідження та скануйте все, що завантажуєте, на наявність шкідливих програм. Ваш процесор та інше обладнання може мати програмне забезпечення для діагностики проблем. Наприклад, інструмент діагностики процесора Intel може аналізувати та оптимізувати процесори Intel. Комп’ютери Dell також мають власний набір діагностичних засобів. Перевірте свій список програм на наявність іншого вбудованого програмного забезпечення для усунення несправностей.

FAQ

 • Як запустити діагностику Windows під час запуску?

  У пошуку Windows введіть msconfig і клацніть правою кнопкою миші Системна конфігураціяпотім виберіть Запустити від імені адміністратора. На вкладці Загальні виберіть Діагностичний запуск. Щоб вимкнути налаштування, поверніться до Конфігурація системи та виберіть Нормальний запуск.

 • Як відкрити системний BIOS у Windows 10?

  Щоб отримати доступ до Windows 10 BIOS, перейдіть до Налаштування > Оновлення та безпека > Відновлення. Спустіться до Розширений запуск і виберіть Перезапустіть зараз. Потім виберіть Усунути неполадки > Розширені опції > Налаштування прошивки UEFI > Перезапустіть, щоб відкрити UEFI BIOS.

 • Як запустити діагностику жорсткого диска в Windows 10?

  Ви можете сканувати свій жорсткий диск за допомогою перевірки помилок Windows. Перейдіть до Цей ПК, клацніть правою кнопкою миші диск і виберіть Властивості > Інструменти > Перевірте > Сканувати диск. Існує також багато сторонніх програм для тестування жорстких дисків.