Saltar al contenido

Як запустити файли EXE на Mac

6 de junio de 2022

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

 • Файл EXE – це виконуваний файл, який запускає програму або інсталятор програми.
 • У Mac є утиліта Boot Camp, яку можна використовувати для встановлення копії Windows для запуску файлів Windows EXE на деяких Mac.
 • Альтернатива Boot Camp: програма WineBottler перекладає файли EXE у файли, які може зрозуміти macOS.

У цій статті пояснюється два способи запуску файлів Windows EXE на вашому Mac: за допомогою програмного забезпечення Boot Camp, попередньо встановленого на деяких комп’ютерах Mac, або за допомогою програми WineBottler, яка перекладає файли Windows для використання на комп’ютерах Mac.

Чи може мій Mac запускати Windows EXE?

Ні, ви не можете запустити файли Windows EXE без допомоги. Однак за допомогою перекладача або сумісної інсталяції Windows ви можете отримати файл Windows EXE, який працює на вашому Mac. На щастя, Mac має деякі вбудовані можливості, які полегшують цей процес, і якщо ви віддаєте перевагу не використовувати можливості Mac, є програми, які допоможуть вам.

Як запустити файл EXE на Mac?

Є два способи, якими ви можете отримати файли Windows EXE на Mac. Одне з них — використовувати можливості Boot Camp на Mac. Іншим є використання такої програми, як WineBottler, яка на льоту перекладає програми Windows на Mac.

Як встановити файли Window EXE на Mac за допомогою Boot Camp

Boot Camp — це утиліта, попередньо встановлена ​​на деяких комп’ютерах Mac, яка дозволяє встановити екземпляр Windows на вашому Mac, щоб ви могли перемикатися між двома операційними системами. Коли ви використовуєте Boot Camp, вам доведеться створити розділ Windows, відформатувати цей розділ Windows, а потім встановити операційну систему Windows на вашому Mac. Для завершення інсталяції вам також знадобиться дійсний ліцензійний ключ Windows. Boot Camp підтримується лише на комп’ютерах Mac із процесорами Intel. Зараз Apple переходить від використання процесорів Intel до своїх власних процесорів. Якщо на вашому Mac є M1, M1 Pro або M1 Max, ви не можете використовувати Boot Camp. Якщо ви хочете скористатися цим методом, ви можете скористатися нашим посібником із використання Boot Camp для встановлення Windows на вашому Mac, щоб почати. Вам знадобиться достатньо доступних ресурсів на вашому Mac, щоб запустити як macOS, так і вибрану операційну систему Windows. Дві операційні системи не працюють одночасно. Під час завантаження ви повинні вибрати, чи ваш Mac буде завантажуватися в Windows чи macOS.

Як встановити файли Windows EXE на Mac за допомогою WineBottler

WineBottler — це ще один варіант для запуску файлів Windows EXE на Mac. WineBottler — це рівень сумісності, який перетворює виклики програмного інтерфейсу програм Windows (API), зроблені програмами Windows, у виклики інтерфейсу портативної операційної системи (POSIX), які може використовувати macOS. Застереження в тому, що він не завжди є повністю надійним. WineBottler не перекладатиме всі виклики Windows API повністю, тому іноді програми Windows не працюватимуть належним чином або взагалі не працюватимуть. Тим не менш, це ще один варіант, який може стати в нагоді, якщо вам час від часу потрібно запускати програми Windows зі свого Mac.

 1. Перейдіть на сайт WineBottler і завантажте версію WineBottler, сумісну з вашою установкою macOS.

 2. Двічі клацніть завантажений файл і перетягніть Вино і WineBottler в Додатки папку, щоб почати процес встановлення. Для завершення інсталяції може знадобитися кілька хвилин.

  Wine і WineBottler у папці Mac Applications

 3. Після встановлення файлу ви можете перейти до файлу EXE у Finder. Потім клацніть файл правою кнопкою миші, щоб відкрити спадне меню.

 4. Виберіть Відкрити за допомогою.

 5. Виберіть Вино.

 6. З’явиться спливаюче вікно, яке пропонує вам вибрати спосіб запуску файлу. Виберіть Забігайте прямо всередину [address].

 7. Потім натисніть Ідиі ваш файл має почати завантажуватися.

Якщо ваш файл не починає завантажуватися, ймовірно, він не підтримується Wine, а це означає, що вам доведеться використовувати параметр Boot Camp, зазначений на початку цієї статті (якщо ваш Mac може використовувати Boot Camp).

FAQ

 • Як переглянути всі файли на моєму Mac?

  Відкрийте Finder > на панелі ліворуч виберіть Усі мої файли. У новіших версіях macOS цієї опції немає, тому вам доведеться шукати файли за допомогою Finder.

 • Де зберігаються завантажені файли на Mac?

  Щоб знайти завантаження на Mac, відкрийте Finder > перейдіть на ліву панель і виберіть Завантаження. Крім того, скористайтеся комбінацією клавіш Команда+Варіант+Л щоб відкрити папку Завантаження.

 • Як розпакувати файли на моєму Mac?

  Щоб розпакувати файл на Mac, відкрийте його, як і будь-який інший файл, двічі клацнувши. Щоб заархівувати файл, клацніть правою кнопкою миші та виберіть Стиснути.

 • Як вибрати кілька файлів на моєму Mac?

  Щоб вибрати кілька файлів на Mac, натисніть Команда ключ під час вибору файлів. Або клацніть і перетягніть файли за допомогою миші. Щоб вибрати всі файли в папці, утримуйте Команда+А.