Skip to content

Як захистити вашу конфіденційність під час ремонту вашого ноутбука

11 de Січень de 2023

Ключові висновки

  • У новинах стверджується, що Хантер Байден міг ненавмисно злити особисту інформацію, коли приніс свій MacBook на ремонт.
  • Експерти кажуть, що передбачуваний досвід Байдена є уроком того, що важливо зберігати свої дані в безпеці.
  • Надійні паролі, зашифровані жорсткі диски та перевірка того, що ваше програмне забезпечення оновлено, – це лише деякі способи захисту.

Коли ваш ноутбук відправляється в майстерню на ремонт, ви ризикуєте розкрити свою особисту інформацію, про що нещодавно міг дізнатися син одного кандидата в президенти. Але експерти кажуть, що є способи захистити себе. Комп’ютерний технік із Делавера нещодавно заявив, що чоловік, який назвався Хантером Байденом, приніс пошкоджений MacBook Pro до його майстерні. Особистий адвокат президента Трампа Рудольф Джуліані стверджує, що має файли з ноутбука, які містять шкідливу інформацію про сина кандидата в президенти. Не допустіть цього з вами, застерігають оглядачі. «Найважливіше, що користувачі ноутбуків можуть дізнатися з цієї історії, — це те, що конфіденційна особиста інформація може бути легко скомпрометована», — сказав Атілла Томашек, експерт із цифрової конфіденційності ProPrivacy, в електронному інтерв’ю. «Це може статися щоразу, коли ноутбук або будь-який інший цифровий пристрій для зберігання файлів буде втрачено, викрадено або навіть передано сторонній організації, якщо не вжито належних заходів для захисту пристрою та даних, що зберігаються на ньому».

Використовуйте гідний пароль

Експерти кажуть, що щоб запобігти полюванню на ваш ноутбук, не забувайте про основи. Перш за все, користувачі ноутбуків повинні завжди встановлювати надійний пароль для входу. «Цей пароль потрібно вимагати кожного разу під час завантаження пристрою, виведення його зі стану сну, а також для авторизації будь-яких завантажень файлів або модифікації системи», — сказав Томашек. Користувачі ноутбуків також повинні шифрувати жорсткі диски. «Це може здатися складним, але системи Mac і Windows дозволяють користувачам неймовірно просто шифрувати свої жорсткі диски лише кількома клацаннями миші», — додав Томашек.

Замок на верхній частині клавіатури ноутбука.

Але надійні паролі не принесуть користі, якщо ви передасте їх своєму майстру з ремонту, зазначив Чад Джонс, генеральний директор фірми з розробки додатків Push Interactions, в електронному інтерв’ю. «Багато ремонтних майстерень відмовляться виконувати ремонтні роботи, якщо ви не надасте їм цю інформацію», — додав він. «Це потрібно ремонтній майстерні, щоб після завершення ремонту технік з ремонту міг увійти в ноутбук і переконатися, що ноутбук працює належним чином і [they’re] ймовірно, також проведе деякі тести”.

Підтримуйте свою систему в актуальному стані

Користувачам ноутбуків також рекомендується оновлювати свої системи, щоб забезпечити інсталяцію останніх патчів безпеки. «Нарешті, для користувачів ноутбуків дуже важливо створювати резервні копії своїх даних у кількох місцях, коли це можливо, щоб забезпечити можливість відновлення даних у разі втрати або викрадення пристрою», — сказав Томашек. «Резервне копіювання даних також важливо щоразу, коли людина несе свій ноутбук до майстра для ремонту». Експерти кажуть, що навіть після того, як ваш ноутбук залишить магазин, ваші дані можуть бути під загрозою. Кейлоггери, які можуть бути як програмними, так і апаратними засобами, схожими на USB-накопичувачі, можуть бути вставлені у ваші пристрої без вашого відома. «Ці пристрої надсилають усі натискання клавіш на обліковий запис електронної пошти зловмисника або на контрольований зловмисником сервер, де збирається інформація», — сказав Харман Сінгх, директор фірми з кібербезпеки Cyphere, в електронному інтерв’ю. Користувачі, які справді хочуть посилити параною, можуть попросити бути присутніми під час усунення несправностей, щоб ви могли самостійно увійти в систему та спостерігати за тим, що робиться, сказав Пітер Аєдун, генеральний директор фірми з кібербезпеки TruGrid, в електронному інтерв’ю. «Ніщо, крім присутності, не може гарантувати конфіденційність ваших даних», — додав він. У цифровому житті немає гарантій, зазначив Еміль Сайєг, президент і генеральний директор платформи хмарних сервісів Ntirety, в електронному інтерв’ю. «Не кажіть, не пишіть і не робіть нічого такого, про що ви не хочете, щоб увесь світ дізнався, особливо коли ви публічна особа», — сказав він. «Уявіть, що є секретна камера або, в даному випадку, жорсткий диск, який записує кожен ваш рух». Досі незрозуміло, чи дійсно ноутбук Хантера Байдена став предметом витоку даних. Але це не зашкодить зберегти ваші дані, навіть якщо ви не пов’язані з Україною чи президентською політикою.