Skip to content

Як захист від копіювання DRM впливає на вашу здатність відтворювати музику та фільми

2 de Липень de 2021

Управління цифровими правами (DRM) стосується різноманітних форматів захисту цифрових копій. Вони диктують спосіб доступу до музичного та відеовмісту та його розповсюдження. Мета DRM – захищати права творців музики, телебачення та фільмів. Кодування DRM перешкоджає користувачеві копіювати та обмінюватися файлом, щоб музиканти, кіностудії, телевізійні мережі, творці та власники вмісту не втрачали дохід.

Що таке файли DRM?

Для цифрових носіїв файли DRM – це музичні та відеофайли, кодовані таким чином, що вони відтворюватимуться лише на пристрої, на який їх було завантажено, або на сумісних пристроях, які мають авторизацію. Якщо ви переглядаєте папку медіасервера, але не можете знайти файл у меню музики чи фільму мережевого медіаплеєра, можливо, це формат файлу DRM. Якщо ви можете знайти файл, але він не відтворюватиметься на вашому медіаплеєрі, навіть якщо інші файли в музичній бібліотеці можуть відтворюватися, це також може означати файл DRM або захищений авторським правом.

Інтернет-магазини

Музика та відео, завантажені з таких Інтернет-магазинів, як iTunes, можуть бути файлами DRM. Файлами DRM може надаватися спільний доступ до сумісних пристроїв. Музику iTunes DRM можна відтворювати на Apple TV, iPhone, iPad або iPod Touch, дозволеному тим самим обліковим записом iTunes. Зазвичай комп’ютери та інші пристрої повинні мати дозвіл на відтворення придбаних файлів DRM, ввівши ім’я користувача та пароль оригінального покупця.

Як Apple змінила політику DRM

У 2009 році Apple змінила свою музичну політику DRM і тепер пропонує всю свою музику без захисту від копіювання. Однак пісні, придбані та завантажені з магазину iTunes до 2009 року, захищені від копіювання та можуть бути відтворені не на всіх платформах. Однак ці придбані пісні тепер доступні через iCloud. Коли ці пісні знову завантажуються на пристрій, новий файл не захищає DRM. Пісні без DRM можна відтворювати на будь-якому мережевому медіаплеєрі чи медіапотоці, який може відтворювати формат музичного файлу iTunes AAC (.m4a). Фільми та телешоу, придбані в магазині iTunes, як і раніше захищені від копіювання за допомогою Apple FairPlay DRM. Завантажені фільми та відео можна відтворювати на авторизованих пристроях Apple, але їх не можна передавати в потоковому режимі та спільно використовувати. Файли, захищені DRM, або не будуть перелічені в їх папках у меню мережевого медіаплеєра, або ви отримаєте повідомлення про помилку, якщо спробуєте відтворити файл.

DRM, DVD та Blu-Ray

DRM не обмежується лише цифровими мультимедійними файлами, які ви відтворюєте на мережевому медіаплеєрі чи стримері, але ця концепція також присутня на DVD та Blu-ray носіях, люб’язно надано CSS (Content Scramble System) для DVD та Cinavia для Blu-ray . Хоча ці схеми захисту від копіювання використовуються спільно з комерційним розповсюдженням дисків DVD та Blu-ray, існує ще один формат захисту від копіювання, відомий як CPRM, який дозволяє користувачам захищати від домашнього запису DVD-диски, якщо вони вирішать це робити. . У всіх трьох випадках ці формати DRM запобігають несанкціонованому копіюванню авторських або власноруч виготовлених відеозаписів. Незважаючи на те, що CSS для DVD кілька разів “тріскався” протягом багатьох років, і був певний обмежений успіх у розбитті системи Cinava, як тільки MPAA (Американська асоціація кінофільмів) отримує перевірку апаратного або програмного продукту, який можливість перемогти будь-яку систему, судовий процес швидко вилучається з товару. Однак одна суть полягає в тому, що хоча CSS є частиною DVD з самого початку в 1996 році, Cinavia впроваджується в програвачі дисків Blu-ray приблизно з 2010 року, а це означає, що якщо у вас є програвач Blu-ray Disc, виготовлений раніше того року існує ймовірність того, що він може відтворювати несанкціоновані копії дисків Blu-ray (хоча всі програвачі Blu-ray Disc використовують CSS у поєднанні з відтворенням DVD).

Цифрова копія та рішення кіностудії піратства

На додаток до правозастосування, ще один спосіб запобігання виготовлення несанкціонованих копій DVD-дисків та Blu-ray-дисків – це надання покупцям можливості отримати доступ до “цифрової копії” бажаного вмісту через хмару або завантажити. Це дає користувачам можливість переглядати їхній вміст на додаткових пристроях, таких як медіа-стример, ПК, планшет чи смартфон, без необхідності створювати власні копії. Купуючи DVD або Blu-ray Disc, зверніть увагу на упаковку, щоб згадати про такі послуги, як UltraViolet (Vudu / Walmart), iTunes Digital Copy або щось подібне. Якщо включена цифрова копія, вам буде надана інформація про те, як ви можете використовувати свою цифрову копію, а також код (на папері або на диску), який «розблоковує» цифрову копію відповідного вмісту. Недоліком є ​​те, що хоча ці служби стверджують, що вміст завжди є і завжди є вашим, вони мають остаточний розсуд щодо доступу. Вони володіють правами на вміст, тому в кінцевому підсумку вони можуть вирішити, як і коли до нього можна отримати доступ та розповсюдження.

DRM: гарна ідея, яка не завжди практична

На перший погляд, DRM – це гарна ідея, щоб захистити музикантів, авторів фільмів та інших творців вмісту від піратства, не кажучи вже про загрозу втрати доходу від розповсюдження викраденого вмісту. Але по мірі того, як створюється більше пристроїв для відтворення мультимедіа, споживачі хочуть мати можливість увімкнути медіаплеєр вдома або смартфон під час подорожі, а також мати можливість насолоджуватися медіа, які вони придбали, справедливими та квадратними.