Saltar al contenido

Як зашифрувати ваші файли і чому це потрібно

25 de diciembre de 2022

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

  • Ввімкнути Bitlocker (Windows) або FileVault (Mac) або завантажте програму для шифрування, щоб захистити свої файли та конфіденційність.
  • Зашифруйте все на своєму комп’ютері за допомогою безкоштовної програми, наприклад VeraCrypt або TrueCrypt. Для завантаження їм потрібен пароль.
  • Зашифруйте лише деякі файли за допомогою програми, наприклад AxCrypt або 7-Zip захистити файл або архів паролем.

У цій статті пояснюється, як шифрувати файли та чому це потрібно робити. Він містить інформацію про програми, які постачаються з вашим комп’ютером, а також про безкоштовні програми, які захищають увесь ваш диск або лише вибрані файли.

Навіщо шифрувати файли

Коли файли зашифровані, вони зашифровані до такої міри, що вони непридатні для використання, якщо їх не можна розшифрувати, що зазвичай можливо лише за допомогою спеціального програмного забезпечення та знання пароля, який використовується для шифрування.

Шифруйте весь жорсткий диск

Ваша операційна система не шифрує ваші файли автоматично, якщо ви не ввімкнули такі параметри шифрування диска, як Bitlocker (Windows) або FileVault (Mac). Шифрування зберігання файлів зазвичай вимкнено за замовчуванням. Існує багато безкоштовних програм для шифрування диска, які ви можете встановити прямо зараз, щоб зашифрувати все на вашому комп’ютері — усю ОС, усі ваші відео, документи, зображення тощо. Вони працюють, змушуючи користувача вводити пароль для розшифровки перед операцією системні навантаження. Деякі з них, наприклад VeraCrypt, ізолюють зовсім іншу версію Windows на зашифрованому диску. Цей процес дає змогу вводити два різні паролі під час завантаження комп’ютера — один переведе вас до вашої звичайної ОС, а інший — до версії операційної системи, яка не містить конфіденційної інформації. Ця функція пропонує безпечний вихід із ситуації, коли хтось змушує вас відкрити пароль для розшифровки. TrueCrypt — чудовий варіант для окремих ПК, але якщо ви керуєте великою кількістю комп’ютерів, яким потрібне шифрування всього диска, перевірте повний захист даних McAfee. McAfee пропонує шифрування всього диска для ПК і Mac, яким можна централізовано керувати за допомогою їхньої платформи ePolicy Orchestrator (ePO). Інші програми шифрування дисків корисні для створення контейнера зашифрованих файлів, який схожий на папку або віртуальний жорсткий диск, на якому зберігаються конфіденційні файли. Його можна розшифрувати, щоб переглядати файли та додавати або видаляти дані, а потім так само легко шифрувати, щоб захистити їх. Цей тип зашифрованого диска зберігається на жорсткому диску але не шифрує весь диск.

Шифрування окремих файлів

Якщо вам потрібно зашифрувати лише певні файли, а не весь комп’ютер, ви також можете це зробити. Багато безкоштовних програм підтримують шифрування файлів, тому ми назвемо лише деякі. Одним із дуже популярних способів шифрування окремих файлів є AxCrypt. Він змінює розширення файлу на суфікс AXX, і файл можна відкрити лише за допомогою AxCrypt, якщо ви вкажете пароль, який використовується для його шифрування. Ви можете зашифрувати файли на комп’ютері з Windows або Mac і навіть переглядати їх на телефоні чи планшеті за допомогою мобільних програм AxCrypt. 7-Zip — це ще одна програма для шифрування файлів, яка має кілька варіантів використання. Його основне призначення — витягувати файли з таких форматів, як ZIP, 7Z, RAR, ISO тощо. Однак він також може створювати нові стислі файли, і коли ви це зробите, у вас є можливість зашифрувати імена файлів і захистити весь архів. з паролем. Він не витримає спроб розшифровки на рівні криміналістики, але для захисту файлів від нетехнічних сторонніх очей це гарне рішення.