Saltar al contenido

Як збільшити або зменшити розмір шрифту на екрані

21 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Найпростіший спосіб збільшити шрифт на екрані – скористатися комбінацією клавіш для масштабування; використовувати Ctrl або Cmd та натисніть +.
 • Ви також можете використовувати Windows або Mac Збільшити налаштування з Персоналізуйте або Преференції меню.
 • Можливо, ви зможете збільшити шрифт за допомогою налаштувань улюбленого веб-браузера.

Коли ви стикаєтесь із екраном із замалим шрифтом, ви можете легко його налаштувати. Спосіб, який ви використовуєте для збільшення шрифту, може залежати від того, як довго ви хочете, щоб текст був іншого розміру, або від того, яку програму ви використовуєте. Кроки, які потрібно виконати, залежать від операційної системи вашого комп’ютера. Виконайте наведені нижче дії, які стосуються ОС, яку ви використовуєте.

Комбінація клавіш для збільшення

Деякі програми дозволяють регулювати рівень масштабування за допомогою клавіатури. Це працює у веб-браузерах, програмах Microsoft Office та іншому програмному забезпеченні.

Windows

Якщо ви використовуєте ПК, натисніть і утримуйте Ctrl натискаючи будь-яку кнопку + (для збільшення) або (для зменшення). Кнопки плюса та мінуса знаходяться у верхньому правому куті основного набору клавіш.

MacOS

Функція масштабування схожа на Mac, за винятком того, що ви будете використовувати Команда ключ за допомогою + або -. натисніть і утримуйте , біля лівого нижнього кута клавіатури, а потім використовуйте будь-яку з кнопок масштабування, щоб збільшити або зменшити масштаб на вашому Mac. Якщо ви також затримаєтеся Варіант, зміниться лише розмір шрифту, а не розмір зображень.

Налаштування масштабування Windows

Інший спосіб змінити розмір шрифту на вашому комп’ютері Windows – це налаштування, що впливають на всю операційну систему. Це не змінить розмір тексту у всіх програмах, але меню та інші кнопки полегшить читання. Ці вказівки відрізняються залежно від версії Windows, яку ви використовуєте:

 1. Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею (Windows 10) або Персоналізуйте (Windows 8/7).

 2. У Windows 10 прокрутіть вниз до Масштаб та макет розділу та виберіть меню поруч із текстом, у якому написано Змініть розмір тексту, програм та інших елементів.

  У Windows 8 та 7 виберіть Дисплей внизу ліворуч.

 3. У Windows 10 виберіть рівень масштабування. У Windows 8 відрегулюйте повзунок, щоб збільшити або зменшити текст та інші елементи. Є також Змінюйте лише розмір тексту внизу цієї сторінки, який можна змінити, щоб збільшити або зменшити рядки заголовків, меню, піктограми та інші елементи. У Windows 7 виберіть інший рівень масштабування Менший, Середній, або Більший.

 4. Якщо вам коли-небудь доведеться змінити ці кроки, просто поверніться до вищевказаних налаштувань і внесіть зміни там.

Тимчасово зробити все на великому екрані, включаючи зображення, відео, елементи меню, текст тощо, використовуйте вбудований інструмент лупи. Один з простих способів відкрити лупу – утримуючи Windows а потім натисніть + один раз, але ви також можете шукати його в меню «Пуск».

Налаштування Mac Zoom

Найкращий спосіб полегшити читання тексту на вашому Mac – це налаштувати його в межах кожного додатка, яким ви користуєтесь. Наприклад, щоб зробити текст електронної пошти більшим і легшим для читання в пошті, перейдіть на Пошта > Преференції, виберіть Шрифти та кольори, виберіть Виберіть поруч з Шрифт повідомлення, а потім виберіть розмір шрифту. У Повідомленнях перейдіть до Повідомлення > Преференції > Загальні, а потім перемістіть Розмір тексту повзунок праворуч. Ви також можете змінити розмір шрифту для піктограм на робочому столі, клацнувши правою кнопкою миші на робочому столі та вибравши Показати параметри перегляду. Перемістіть Розмір піктограми повзунок праворуч і виберіть Розмір тексту щоб вибрати інший розмір тексту. Щоб збільшити розмір елементів на бічних панелях Finder та Mail, перейдіть до меню Apple і виберіть Системні налаштування > Загальні, виберіть Розмір піктограми бічної панелі, а потім виберіть Великий.

Налаштуйте загальносистемний шрифт Mac

У macOS вбудований інструмент масштабування, про який ви можете детальніше прочитати в нашому посібнику «Як користуватися масштабуванням на Mac». Щось інше, що ви можете спробувати, якщо інші методи не працюють для збільшення розміру шрифту на вашому Mac, це налаштування роздільної здатності екрана вашого комп’ютера:

 1. У головному меню Apple виберіть Системні налаштування.

 2. Вибирайте Дисплеї і потім Дисплей.

 3. Виберіть Масштабована а потім виберіть нижчу роздільну здатність.

  Налаштування дисплея Mac із вибраним масштабом

Налаштування шрифту браузера

Веб-браузери також мають вбудовані налаштування масштабування, так що ви можете змінити розмір шрифту лише на одному веб-сайті, на якому ви перебуваєте. Це означає, що кожен веб-сайт може мати власний рівень масштабування. Для цього ви можете використовувати Ctrl або Команда ярлик, пояснений вище. Однак у браузері також може бути встановлений рівень масштабування за замовчуванням, щоб кожен веб-сайт відображав більший текст. Ось як змінити рівень розміру шрифту за замовчуванням у різних веб-браузерах:

Firefox

Знайдіть за допомогою кнопки меню у верхньому правому куті Варіанти. Звідти відрегулюйте Збільшити налаштування з Мова та зовнішній вигляд розділ. За бажанням увімкніть Збільшити лише текст щоб зображення також не збільшувалось. Щоб визначити розмір тексту за замовчуванням, відрегулюйте Розмір варіант у Шрифти та кольори розділ.

Налаштування шрифту та масштабування Firefox

Chrome

У меню Chrome виберіть Налаштування. Прокрутіть вниз до Зовнішній вигляд і виберіть меню поруч Розмір шрифту щоб збільшити шрифт на кожному веб-сайті, який ви відвідуєте. Ви також можете налаштувати масштаб сторінки за замовчуванням, щоб за замовчуванням все на сторінці виглядало більшим.

Параметри розміру шрифту та масштабування сторінки Chrome

Край

Відкрийте меню вгорі праворуч і виберіть Налаштування. Виберіть Зовнішній вигляд вкладку ліворуч, а потім відрегулюйте Збільшити рівень праворуч. Розмір шрифту дозволяє змінити розмір шрифту за замовчуванням для всіх веб-сторінок.

Налаштування масштабування краю та розміру шрифту

Сафарі

Від Сафарі меню, виберіть Преференції. Під Веб-сайти вкладку, виберіть Збільшення сторінки, а потім виберіть рівень масштабування за замовчуванням на правій панелі. Відрегулюйте налаштування для Під час відвідування інших веб-сайтів щоб змінити розмір шрифту для інших сайтів. Деякі веб-сайти побудовані таким чином, що збільшення розміру шрифту за допомогою налаштувань вашого браузера різко порушить спосіб відображення сторінки. На деяких веб-сайтах розмір тексту взагалі не змінюється під час збільшення чи зменшення масштабу у вашому браузері.