Saltar al contenido

Як знайти камеру з великою витримкою?

22 de julio de 2021

Знайти камеру з високою витримкою затвора насправді досить просто. Більшість цифрових камер споживчого рівня можуть знімати з витримкою до 1/1000 секунди, що досить швидко, щоб зупинити дію об’єкта, що рухається. Просто подивіться у списку технічних характеристик камери, щоб знайти її діапазон витримки.

Canon
Якщо вам потрібна вища витримка, розгляньте можливість оновлення до цифрової дзеркальної камери (цифровий однооб’єктивний рефлекс), яка пропонує витримку, яка може перевищувати 1/1000 секунди. Розширені швидкості ідеально підходять для зйомки деяких фотографій зі спеціальними ефектами, наприклад, для зйомки бризок краплі води.

Змістовий покажчик

Виклики та поради

Коли у вас є камера, зробити її зйомку з найвищою витримкою стає викликом. У більшості камер «Напрям і стріляй» витримка автоматично встановлюється залежно від умов зйомки. Ви можете «допомогти» камері вибрати швидку витримку, вибравши Пріоритет затвора в налаштуваннях камери або скориставшись регулятором режиму. Деякі основні камери не пропонують такого типу налаштування. Щоб перевірити, чи є у вашої камери опція пріоритету затвора, перегляньте екранні меню та перевірте, які типи налаштувань доступні. Якщо у вашої камери є диск вибору режиму, слід вказати режим пріоритету затвора (іноді перерахований як телевізор). Інший варіант – встановити сюжетний режим камери на Спорт, щоб змусити камеру використовувати швидку витримку. Ви також можете спробувати вибрати режим безперервної зйомки камери, який повідомляє їй, що за короткий проміжок часу вона може робити кілька фотографій поспіль. За допомогою вдосконалених дзеркальних камер ви можете вручну керувати параметрами, такими як витримка. Однак дзеркальні камери орієнтовані на більш просунутих користувачів і набагато дорожчі, ніж камери, що вказують і стріляють. Вкладіть трохи часу у вивчення посібника користувача, щоб навчитися його правильно використовувати.

Швидші варіанти

Якщо ви хочете витримки затвора, що перевищує стандартну 1/1000 секунди, є варіанти, але в підсумку ви витратите набагато більше грошей, ніж за фотоапарат із фіксованою лінзою або дзеркальну камеру початкового рівня. Деякі камери можуть знімати з витримкою затвора до 1/4000 або 1/8000 секунди. Такі високі витримки затвора насправді не потрібні для повсякденного фотографування, але вони можуть бути корисними для спеціальних типів фотозйомки. Наприклад, якщо ви хочете знімати з широко відкритою діафрагмою при яскравому сонячному світлі, з великою кількістю світла, що потрапляє в об’єктив, використання надзвичайно швидкої витримки дозволяє обмежити кількість світла, яке потрапляє на датчик зображення, в результаті чого правильно експонована фотографія. Подібним чином, фотографи, які знімають високошвидкісні дії, такі як автоспорт, зазвичай виявляють, що 1/1000 секунди недостатньо швидкий, щоб заморозити дію належним чином. Цифрові дзеркальні фотокамери можуть легко обробляти фотографії цього типу. Якщо вам потрібні навіть швидші швидкості, ніж 1/8000 частки секунди, ви, швидше за все, перейдете до спеціальної високошвидкісної камери, а не до цифрової камери, створеної для повсякденного фотографування.