Skip to content

Як знайти RSS-канал на веб-сайті

24 de Червень de 2021

Більшість читачів RSS рекомендують RSS-канали або дозволяють їх шукати. Але іноді вам потрібно знайти його вручну, якщо сайт, на який ви хочете підписатися, не відображається як вибір у вашому улюбленому додатку для читання RSS. Ось декілька способів допомогти вам знайти RSS-канал веб-сайту, щоб ви могли бути в курсі всього найновішого вмісту.

Шукайте піктограму RSS

Найпростіший спосіб знайти стрічку RSS – це знайти піктограму RSS десь на веб-сайті. Якщо сайт є на сайті, вони не соромляться показувати його, оскільки хочуть, щоб ви підписалися. Зазвичай піктограму стрічки RSS можна знайти у верхній або нижній частині сайту. Це часто біля рядка пошуку, форми реєстрації на розсилку електронною поштою або значків у соціальних мережах. Як ви можете бачити на наведеному вище скріншоті, не всі посилання RSS мають оранжевий колір, як стандартний значок RSS. Вони також не обов’язково повинні містити цей символ. Ви можете знайти стрічку RSS за посиланням “Підписатися на оновлення” або зовсім іншим символом або повідомленням. Залежно від веб-сайту, може бути кілька різних каналів RSS, на які ви можете підписатися. Щоб знайти ці посилання, вам може знадобитися здійснити пошук або знайти конкретну область сайту, на якій ви хочете отримати оновлення. Якщо для цього конкретного типу вмісту є стрічка RSS, з’явиться піктограма разом із результатами.

Відредагуйте URL-адресу

Багато веб-сайтів пропонують свою RSS-стрічку на сторінці під назвою годувати або rss. Щоб спробувати це, перейдіть на домашню сторінку веб-сайту (стерти все, крім доменного імені) і введіть / годувати або / rss. Ось приклад: https://www.lifehack.org/feed

class = “ql-syntax”>

Залежно від веб-сайту, на якому ви перебуваєте, та веб-переглядача, який ви використовуєте, наступним ви побачите веб-сторінку із нормальним виглядом із символом Підпишіться кнопку або сторінку у форматі XML із безліччю тексту та символів.

Переглянути джерело сторінки

Ще один спосіб знайти RSS-стрічку – заглянути “за” сторінку. Ви можете зробити це, переглянувши його джерело, тобто вихідні дані, які ваш веб-браузер перетворює на сторінку, яку можна переглянути. Більшість веб-браузерів дозволяють швидко відкрити джерело сторінки за допомогою Ctrl + U або Command + U комбінація клавіш. Як тільки ви побачите вихідний код, перегляньте його (за допомогою Ctrl + F або Command + F) для RSS. Часто можна знайти пряме посилання на канал десь навколо цього рядка.

Посилання на RSS-канал із джерела сторінки у Firefox

Використовуйте RSS Feed Finder

Існують спеціальні інструменти, які ви можете встановити у своєму веб-браузері для пошуку RSS-каналів веб-сайту. Ці доповнення надзвичайно прості в установці і зазвичай працюють дуже добре. Якщо ви користуєтеся Chrome, ви можете спробувати отримати URL-адресу стрічки RSS або розширення підписки RSS (Google). Користувачі Firefox мають подібні опції, такі як Awesome RSS та Feedbro.

Отримайте розширення URL-адреси RSS-стрічки для Chrome

Все ще не можете знайти RSS-канал сайту?

Деякі веб-сайти просто не використовують RSS-канали. Але це не означає, що вам не пощастило. Є інструменти, за допомогою яких можна створювати RSS-канали з веб-сайтів, які ними не користуються, але вони не завжди працюють дуже добре. Деякі приклади генераторів RSS, які дозволяють створювати стрічки майже з будь-якого веб-сайту, включають FetchRSS, Feed Creator, PolitePol, Feed43 та Feedity.

Що робити після пошуку стрічки RSS

Після того, як ви знайдете стрічку RSS, на яку ви хочете підписатися, вам доведеться скористатися певною програмою, яка може зчитувати дані із стрічки та оновлювати вас, коли стрічка змінюється. Спочатку скопіюйте URL-адресу RSS-каналу, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши копіювати варіант. Після копіювання адреси ви можете вставити її в будь-який інструмент, який ви хочете використовувати для доставки новин. Доступні Інтернет-читачі RSS, читачі стрічок для Windows та підтримувані Mac читачі RSS, а також інструменти агрегатора RSS для об’єднання кількох каналів. Дізнайтеся, як відкрити файл OPML, якщо RSS-канал, який ви знайшли, має такий формат.