Skip to content

Як зробити знімок екрана на iOS або Android

10 de Липень de 2021

Зробити знімок екрана на Android або iPhone означає зафіксувати як зображення те, що відображається на екрані прямо зараз. Фізичні кнопки, розташовані на кожному пристрої, використовуються для створення знімків екрану, але різні моделі працюють дещо інакше, коли мова заходить про те, як робити знімок екрана.

Як зробити знімок екрана на пристрої iOS

Завдяки своєму універсальному дизайну інструкції для зйомки того, що зараз знаходиться на вашому екрані, однакові для більшості моделей iPhone, iPad та iPod touch, при цьому iPhone X – єдиний випадок. Знімок екрана на iPhone X включає кнопку збільшення гучності, яка відрізняється від того, як старі моделі iPhone роблять знімки екрана.

 1. Натисніть і утримуйте кнопку живлення на правій стороні iPhone.

 2. Швидко натисніть кнопку збільшення гучності, щоб зробити знімок екрана, а потім відпустіть кнопку живлення.

 3. Звук затвора камери та швидкий білий спалах свідчать про те, що скріншот зроблено успішно.

Оскільки кнопка регулювання гучності та кнопка живлення розташовані навпроти один одного на iPhone X, можливо, вам пощастить, якщо зробити знімок екрана однією рукою, але якщо ні, то склавши руки разом і поставивши великий палець на обидві кнопки, є простим способом дійти до них обох. Якщо ваш iPhone продовжує просити вимкнути живлення, коли ви виконуєте ці дії, це означає, що кнопка гучності не натискається досить швидко, тому телефон вважає, що ви хочете вимкнути пристрій. Один із способів уникнути цього – спробувати натиснути обидві кнопки одночасно, не утримуючи при цьому кнопку живлення.

Знімки екрана на старих пристроях iOS дещо відрізняються

Для старих моделей iPhone знімки екрана робляться за допомогою кнопки живлення та кнопки додому.

 1. Знайдіть кнопку живлення та кнопку додому та покладіть палець на кожну. Залежно від вашої конкретної моделі, кнопка живлення знаходиться у верхній або бічній частині пристрою. Одним з найпростіших способів розташування рук для знімка екрана є покласти один великий палець на головну кнопку, а другий великий (або вказівний) на кнопку живлення.

 2. Одночасно натисніть обидві кнопки, щоб зробити знімок екрана.

  iPhone 8 і більш рання модель iPhone, що відображає бокові кнопки сну / пробудження та кнопку додому

  Ви почуєте клацання, щоб вказати, що знімок екрана зроблено. Ви також повинні побачити невелику зміну кольору екрана.

 3. Це воно!

Деяким може бути простіше утримувати кнопку живлення спочатку лише секунду, а потім швидко натиснути кнопку додому один раз, перш ніж відпустити кнопку живлення. Ви також можете зробити реверс і коротко утримувати кнопку головного, а потім один раз натиснути кнопку живлення. Знімки екрана зберігаються там же, де всі фотографії зберігаються на пристроях iOS: Фотографії у нижній частині Рулон камери розділ. Якщо у вашому додатку Фотографії є Знімки екрана альбом, ви також можете подивитися там. Знімок екрана обробляється як будь-яке інше зображення, тому ви можете редагувати його, надсилати в інший додаток, видаляти тощо. У iOS 11 та новіших версіях мініатюра знімка екрана відображається внизу екрана відразу після того, як знімок екрана буде взято. Ви можете натиснути на цю мініатюру, щоб побачити більшу версію зображення, а також додати текст, намалювати на ній тощо. Якщо торкнетесь Готово з цього перегляду ескізів ви також можете видалити знімок екрана.

Як зробити знімок екрана на Android

Створення знімка екрана на телефоні або планшеті Android, що працює під управлінням Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) та новіших версій, здійснюється за допомогою кнопки зменшення гучності та кнопки живлення. Вказівки щодо створення знімків екрану на старих пристроях Android значно відрізняються.

 1. Утримуйте кнопку зменшення гучності та кнопку живлення протягом декількох секунд.

  Кнопка живлення та кнопка зменшення гучності на Pixel 2 XL

  На деяких пристроях обидві ці кнопки розташовані на одній стороні пристрою. Зробити знімок екрана за таких обставин, як правило, найпростіше, використовуючи середній палець лівої руки, щоб дотягнутися до задньої частини кнопки живлення, тоді як вказівний або великий палець іншої руки можна використовувати для натискання кнопки зменшення гучності спереду.

 2. Відпустіть кнопки, побачивши спалах на екрані та почувши звук затвора камери.

Для смартфонів і планшетів, що працюють на більш ранній версії Android, або для пристроїв, які не відповідають наведеним вище крокам, спробуйте зробити знімок екрана, натиснувши та утримуючи кнопку живлення та кнопку додому протягом декількох секунд. Знімок екрана ви знайдете в Знімки екрана альбом Галерея додаток.

Що робити, коли ви не можете зробити знімок екрана

Зробити вдалий знімок екрана на iOS навряд чи буде проблемою, оскільки більшість Пристрої iPhone, iPad та iPod touch використовують точно такий же спосіб, описаний вище. Однак користувачі Android часто мають проблеми із знімком екрану через різну кількість версій Android, що там працюють, і тому, що деякі виробники використовують альтернативні методи. Вищевказані кроки повинні працювати для більшості користувачів Android, але якщо ні, ось кілька інших речей, які ви можете спробувати:

 • Використовуйте Google Assistant. Просто сказати “OK Google, зробіть знімок екрана “. Зображення буде все, окрім вікна Google Assistant. Щоб також зробити знімок екрана Google Assistant, потрібно скористатися кнопками на пристрої.
 • Натисніть і утримуйте кнопку живлення, зачекайте, поки телефон завібрує (продовжуйте утримувати кнопку живлення), а потім натисніть кнопку віртуального будинку на панелі навігації.
 • На панелі сповіщень у верхній частині екрана виберіть Ярлики а потім торкніться значка знімка екрана.
 • Проведіть трьома пальцями вниз по екрану. Це справедливо лише для телефонів OnePlus.
 • Утримуйте кнопку живлення, доки не з’явиться меню. Вибирайте Зробити скріншот.
 • Використовуйте додаток для зйомки екрана. Без кореневого знімка екрана Це один із прикладів програми для скріншоту, яка не потребує кореневого доступу, як це вимагають деякі програми, але це $ 4,99. Тим не менш, це альтернатива вкоріненню телефону і пропонує кілька вдосконалених функцій скріншота, таких як анотування, обрізання та спільний доступ до знімка екрана.