Saltar al contenido

Як зупинити завантаження на Android

18 de julio de 2021

Якщо ви коли-небудь починали завантажувати програму чи файл на свій Android і швидко зрозуміли, що це не те, що ви мали намір робити, не хвилюйтеся; у більшості випадків ви можете легко зупинити або скасувати завантаження. Навіть якщо ви не зупините завантаження, ви можете негайно видалити його. Крім того, якщо все інше не вдається, ви можете скористатися «ядерним варіантом» і скинути налаштування пристрою. Ви також можете обмежити завантаження програм і файлів із певних програм, таких як Chrome. Ці вказівки стосуються смартфонів і планшетів з ОС Android 7.0 Nougat і пізніших версій.

Змістовий покажчик

Зупиніть завантаження програми з магазину Google Play

Багато додатків у Google Play Store (та інших магазинах) навмисно намагаються виглядати як інші популярні програми. Шукайте додаток Google, і ви побачите безліч копій. Якщо ви випадково натиснете Встановити на одному з цих пошукових запитів ви можете негайно зупинити завантаження, натиснувши на X поруч із індикатором прогресу.

Сторінка завантаження програми Google Play

Amazon AppStore має подібний варіант, але індикатор прогресу та X набагато менші, тому скасування завантаження може зайняти кілька спроб.

Зупиніть завантаження з програми

Коли ви починаєте завантажувати щось із програми, наприклад мобільного браузера або програми обміну повідомленнями, немає простого способу призупинити або зупинити завантаження. Ви можете вимкнути Wi-Fi за мить, перевести телефон у режим польоту або вимкнути телефон. Ви також можете завантажити сторонній менеджер файлів, який має кращі варіанти зупинки завантажень.

Запобігти завантаженням із програм

Якщо ви часто опиняєтесь (або хтось, хто користується вашим телефоном), ненавмисно завантажуючи програми на свій Android, корисно обмежити завантаження з деяких або всіх ваших програм. Наприклад, хтось може отримати доступ до випадкового магазину програм у мобільному браузері, наприклад Chrome, що може поставити під загрозу вашу безпеку.

 1. Запустіть Налаштування додаток.

 2. Йти до: Програми та сповіщення > Розширений > Спеціальний доступ до програми > Встановіть невідомі програми.

 3. За замовчуванням ця опція вимкнена для всіх програм. Відскануйте список своїх програм, щоб переконатися, що в ньому написано Не дозволяється під кожним.

  Android Встановлюйте невідомі програми, кожен із яких позначений Не дозволяється

 4. Щоб запобігти завантаженню файлів, перейдіть до Налаштування > Програми та сповіщеннята натисніть на назву програми у списку.

 5. Потім натисніть Дозволи і перемикати Зберігання вимкнути.

Видаліть програми та файли

Якщо ви випадково завантажили програму або файл, який вам не потрібний, ви можете видалити їх.

Видалити завантажені програми

Йти до Налаштування > Програми та сповіщеннята знайдіть програму у списку. Натисніть на назву програми, а потім натисніть Видаліть.

У програмі з виділеним Виділено

Видалити завантажені файли

Якщо для завантаження використовувався файл, а не додаток, його можна видалити:

 1. Йти до Налаштування > Зберігання > Звільніть простір.

 2. Натисніть Завантаження, і ви побачите список файлів, усі з яких вибрані. Зніміть усі файли, які ви хочете зберегти.

 3. Потім натисніть Звільнити [X] МБ. (Телефон покаже, скільки пам’яті ви можете повернути.)

  Android Видалення списку елементів для звільнення місця

 4. Торкніться Звільніть простір у спливаючому вікні.

Крайній засіб: скиньте налаштування пристрою

Іноді завантаження впливає на продуктивність вашого смартфона, наприклад, сповільнюючи його роботу або навіть відключаючи функції. У такому випадку найкращим рішенням є скидання телефону до заводських налаштувань.