Saltar al contenido

Як керувати шрифтами в Windows

15 de abril de 2021

Незалежно від того, чи встановлюєте ви їх самостійно, чи деякі програми встановлюють їх автоматично, в якийсь момент ви можете виявити занадто багато шрифтів. Перевантаження шрифтів може сповільнити роботу комп’ютера або спричинити його нестабільну поведінку. У деяких програмах може стати нудно або навіть неможливо знайти потрібний шрифт серед сотень, що відображаються у меню вибору шрифту. Інструкції та інформація в цій статті стосуються Windows 10, Windows 8 та Windows 7.

Змістовий покажчик

Скільки шрифтів забагато?

Коли ви більше не можете встановити більше шрифтів, у вас точно забагато. Як загальне емпіричне правило, ви можете розраховувати на проблеми встановлення із встановленими шрифтами 800-1000 або більше. На практиці ви, мабуть, стикаєтесь із уповільненням системи із меншою кількістю шрифтів. Чарівного числа немає. Максимальна кількість шрифтів залежить від системи залежно від того, як працює системний реєстр Windows. У Windows є розділ реєстру, який містить назви всіх встановлених шрифтів TrueType та шляхи до них. Цей розділ реєстру має обмеження розміру. Коли цей ліміт досягнуто, ви більше не можете встановлювати більше шрифтів. Якщо всі ваші шрифти мають дуже короткі імена, ви можете встановити більше шрифтів, ніж якби всі вони мали дуже довгі імена. Але «занадто багато» – це більше, ніж просто обмеження операційної системи. Ви дійсно хочете прокрутити список із 700 або навіть 500 шрифтів у своїх програмних додатках? Для найкращої продуктивності та простоти використання було б добре обмежити встановлені шрифти менше ніж 500, можливо, до 200, якщо ви використовуєте менеджер шрифтів, як описано нижче.

Знімок екрана папки

Видалення тих, кого ви не хочете

Існують певні шрифти, які вимагає ваша операційна система та конкретні програми, які повинні бути присутніми. Шрифти, якими ви користуєтеся щодня, також повинні залишатися. Перш ніж починати видаляти шрифти з папки Шрифт Windows, переконайтеся, що зберегли копію цього шрифту на випадок, якщо виявите, що ви його справді хочете або що це вимагає одна з програм.

Але я хочу ВСІ мої шрифти!

Не витримуєте розставання зі своїми шрифтами, але Windows перевантажена? Вам потрібен менеджер шрифтів. Менеджер шрифтів спрощує процес встановлення та видалення шрифтів і дозволяє переглядати всю вашу колекцію – навіть видалені шрифти. Деякі з них мають функції друку зразків, автоматичної активації шрифтів або очищення пошкоджених шрифтів. На додаток до перегляду шрифтів, такі програми, як Adobe Type Manager або Bitstream Font Navigator, дозволяють створювати групи та набори шрифтів. Ви можете встановити та видалити ці групи шрифтів, коли вони вам потрібні для певного проекту. Ваш основний або найбільш часто використовувані шрифти залишаються встановленими постійно, але всі ваші улюблені сховані, готові до використання в будь-який момент. Це забезпечує вам готовий доступ до 1000 шрифтів, забезпечуючи безперебійну роботу системи з керованою кількістю встановлених шрифтів.