Saltar al contenido

Як клонувати HDD на SSD в Windows

5 de mayo de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Завантажте Macrium Reflect 7 для клонування. Далі виберіть диск для клонування> Клонувати цей диск > Пункт призначення > Виберіть диск для клонування.
 • Якщо цільовий диск містить дані, які вам не потрібні, виберіть розділ для видалення> Видалити наявний розділ.
 • Далі клацніть та перетягніть розділи з вихідного диска на цільовий диск. Налаштовуйте, поки розділи не заповнять весь диск.

У цій статті пояснюється, як оновити ПК із використання жорсткого диска на твердотільний диск, щоб забезпечити більше місця для зберігання та пришвидшити роботу комп’ютера. Ви не можете просто скопіювати Windows на новий диск, тому ми пройдемо вас через створення клону вашого поточного жорсткого диска на новий SSD.

Встановіть Macrium Reflect 7 Free Edition

Спочатку перейдіть на сайт Macrium Software, щоб завантажити Macrium Reflect 7 безпосередньо від розробника. Широкий процес встановлення може здатися непотрібним, але він гарантує, що ви завантажуєте справжнє чисте програмне забезпечення компанії, а не інструмент сторонньої сторони, який може бути упакований рекламним або шкідливим програмним забезпеченням.

 1. Клацніть Домашнє використання завантажити інсталятор.

 2. Клацніть Продовжуйте на спливаючому екрані. Вам не потрібно вводити адресу електронної пошти.

  Сторінка завантаження безкоштовного видання Macrium Reflect 7

 3. Знайдіть і запустіть завантажене ReflectDLHF.exe файл. Він відкривається як агент завантаження Macrium Reflect, який встановлює фактичне програмне забезпечення на ваш ПК. Виберіть місце, де ви хочете зберегти завантаження, і натисніть Завантажити.

  Завантажувальний агент Macrium Reflect

 4. Клацніть Далі на екрані програми встановлення Macrium Reflect.

  Майстер встановлення безкоштовного випуску Macrium Reflect 7

 5. Клацніть Далі встановити програмне забезпечення та прийняти Ліцензійну угоду. Клацніть Далі знову продовжити.

  Ліцензійна угода з безкоштовним виданням Macrium Reflect

 6. Виберіть Додому і натисніть Далі.

  Вибір ліцензійного ключа для Macrium Reflect Free Edition

 7. Ви можете зареєструвати програмне забезпечення, ввівши свою адресу електронної пошти та отримавши код, або просто зніміть прапорець біля реєстрації та натисніть Далі.

  Безкоштовна реєстрація Macrium Reflect

 8. Виберіть місце встановлення та натисніть Далі. Клацніть Встановити у наступному вікні, щоб заповнити.

  Безкоштовне видання Macrium Reflect Налаштування

Цей посібник використовує безкоштовну версію Macrium Reflect 7 v7.2.4523 для клонування диска. Сумісний із Windows XP із пакетом оновлень 3 та новішими. Інструкції, однак, базуються на Windows 10 v1903.

Як клонувати жорсткий диск на SSD

Після завантаження програмного забезпечення, виберіть диск, який ви хочете клонувати. Якщо ви клонуєте основний диск з Windows 10, ви побачите його як ОС (C) поряд із Первинна NTFS етикетці. Як показано нижче, накопичувачі, як правило, діляться на кілька розділів або розділів, що використовуються вашим ПК та операційною системою. Тому ви не можете просто скопіювати Windows на інший диск і очікувати, що ваш ПК завантажиться.

 1. Вибравши диск, клацніть на Клонувати цей диск посилання під вибраним диском.

  Сторінка огляду Macrium Reflect 7

 2. У наступному спливаючому вікні клацніть на Виберіть диск для клонування посилання, вказане в Пункт призначення. Ви можете використовувати диск, вже встановлений у вашому ПК, або зовнішній диск, який підключається до вашого ПК за допомогою адаптера. У цьому прикладі ми замінюємо незграбний жорсткий диск ноутбука на твердотільний диск.

  Сторінка розділів Macrium Reflect 7

 3. Якщо ваш цільовий диск уже містить дані, які вам більше не потрібні, натисніть на розділ, за яким слідує Видалити наявний розділ опція, перелічена нижче. Повторіть цей набір для всіх небажаних розділів.

  Macrium Reflect 7 Виберіть пункт призначення

 4. Далі клацніть і перетягніть усі розділи з вихідного диска вниз на цільовий диск. Як зазначалося раніше, можливо, вам доведеться відповідно налаштувати розміри розділів. Якщо ви переходите на менший диск, розміри розділів повинні бути меншими. Якщо ви рухаєтеся вгору, збільште перегородки. Зрештою, ви хочете, щоб ці розділи заповнювали весь диск, тож у вас не буде невикористаного місця.

 5. Клацніть Далі коли ви готові до клонування.

  Macrium Reflect 7 Clone Source Disk

 6. Клацніть Далі знову пропустити Заплануйте цей клон варіант.

 7. У останньому вікні перевірте дії клонування та натисніть Готово Завершувати.

  Macrium Reflect 7's Summary Page

 8. Клацніть гаразд на наступному екрані, щоб зберегти налаштування резервного копіювання.

Жорсткі диски та твердотільні диски

Накопичувачі на жорстких дисках (які часто називають накопичувачами або жорсткими дисками і зазвичай називаються HD або HDD) складаються з жорстких, тонких пластин (наприклад, компакт-диск), які обертаються (знову ж, як компакт-диск) для читання та запису Вашу інформацію. Зрештою ці рухомі частини не вдасться, швидкість, з якою вони можуть працювати, обмежена тим, наскільки швидко можуть працювати механізми. Часто навіть на максимальній швидкості HD може змусити ваш комп’ютер почуватися повільно. Тим часом твердотільні накопичувачі або твердотільні накопичувачі покладаються на флеш-пам’ять, що складається з «комірок зберігання», що розміщені на декількох шарах. Тут немає рухомих частин, тобто дані надходять у ці комірки та з них, як транспорт, що протікає в центрі міста. Цей процес експоненціально швидший, ніж обертання диска та читання даних, як олдскульний компакт-диск. Знову ж таки, оскільки немає рухомих частин, твердотільні накопичувачі не тільки швидше, але і мають більший термін служби. Проблема в тому, що жорсткі диски дешеві, тому настільні та ноутбуки нижчого класу використовують їх як основні диски. Це впливає не тільки на швидкість процесу запуску Windows, але і на те, як швидко інші програми завантажуються та реагують.

Ви не можете просто скопіювати Windows

Незалежно від того, чи замінюєте ви жорсткий диск або оновлюєте SSD, ви просто не можете скопіювати Windows з одного диска на інший. HD-диски зазвичай розбиваються на розділи або розділи, що використовуються ПК та операційною системою. Те, що ви бачите на Диску С у Провіднику файлів, – це лише частина того, що насправді зберігається на диску. Він включає необхідну інформацію про завантаження на одному розділі, файли відновлення Windows 10 на іншому тощо. Тим не менш, якщо ви оновлюєте ноутбук з жорсткого диска на твердотільний диск, вам потрібно клонувати попередній файл – включені файли завантаження. Найкраще використовувати SSD з однаковою ємністю, оскільки клонування накопичувача на модель з меншою ємністю складно. Вам також потрібно буде продумати, як виконувати клонування: встановити твердотільний накопичувач всередині ПК або використовувати зовнішній адаптер? Чи будете ви використовувати стандартний 2,5-дюймовий твердотільний накопичувач або розмахування для моделі на основі картки M.2 (якщо вона підтримується)? У цьому посібнику ми клонуємо жорсткий диск розміром 1 ТБ, встановлений у ноутбуці, на 2,5-дюймовий твердотільний диск SanDisk. Це стане можливим за допомогою адаптера USB-A на 2,5 дюйма. Ви можете взяти адаптер USB-A до 2,5 дюйма від Amazon за низькою ціною. Як показано нижче, адаптер, використаний у цьому посібнику, підключається безпосередньо до SSD. З іншого боку, ви знайдете чоловічий роз’єм USB-A. Він працює з «блакитними» портами USB-A, він же USB 3.0 / 3.1 / 3.2, що підтримує швидкість передачі даних на швидкості 5 Гбіт / с. Цей адаптер у нас вже був під рукою завдяки наявності зовнішнього жорсткого диска Seagate GoFlex.

USB-адаптер для зовнішнього приводу

Якщо ви йдете внутрішнім маршрутом, як на робочому столі, встановіть диск як додатковий диск. Клонуйте свій основний диск на цей диск, вимкніть робочий стіл, а потім поміняйте накопичувачі. Ви навіть можете встановити колишній диск C у додатковий слот, відформатувати його та використовувати як накопичувач даних.

Клони можуть не працювати на кількох ПК

Після клонування твердотільного накопичувача ви можете видалити оригінальний HD та встановити його всередині робочого столу або ноутбука. Якщо ви клонували додатковий диск, у вас не повинно виникнути проблем. Якщо ви клонували свій основний диск, що містить Windows, ви можете перешкодити. Виробники ноутбуків зазвичай розміщують ключі активації Windows 10 у таблиці BIOS або ACPI ПК. До Windows 10 виробники систем друкували ключ продукту на зовнішній оболонці ПК або в межах наданого буклету. Це, по суті, дозволило кінцевим користувачам встановлювати одну копію на декілька ПК. Це також дозволило піратам розповсюджувати безкоштовні копії в Інтернеті. Зараз кінцеві користувачі не мають доступу до ключів активації – принаймні в заздалегідь побудованих системах. Коли ви спочатку налаштували Windows 10, програмне забезпечення копається в таблиці BIOS або ACPI і захоплює необхідний ключ. Потім він реєструється у вашому обліковому записі Microsoft. Той самий сценарій, ймовірно, справедливий для попередньо побудованих робочих столів від Dell, HP тощо. Це не стосується домашніх ПК. Тут користувачі купують ключ продукту Windows 10 у Microsoft або сторонніх продавців, таких як Amazon. Після встановлення за допомогою цього ключа Windows 10 реєструється в обліковому записі Microsoft користувача. Однак, якщо ви клонуєте цей диск і встановите його на інший ПК, ви все одно можете зіткнутися з блокадою активації. На жаль, Microsoft не перелічує конкретних частин, які визначають «зміну обладнання», крім материнської плати. Зрештою, якщо ви клонували основний диск на заздалегідь створеному робочому столі чи ноутбуці (Dell, HP, Lenovo тощо) і просто замінюєте HD на твердотільний диск, у вас не повинно виникнути проблем з активацією Windows. Те саме стосується побудованих вдома систем. Що ви не можете зробити, це клонувати основний диск попередньо побудованого ПК та використовувати його на іншому ПК, не купуючи іншої ліцензії Windows. Єдине обхідне рішення – зателефонувати за номером служби обслуговування клієнтів і пояснити свою ситуацію. Тим часом для переміщення клонованого первинного диска саморобної системи на інший також знадобиться дзвінок у Microsoft.

Клонуйте вторинний диск

Нарешті, ви можете скористатися цим посібником і для клонування вторинного диска. Наприклад, ви можете мати ноутбук із твердотільним накопичувачем, який служить вашим основним диском, а повільний, незграбний жорсткий диск – як вторинний накопичувач, що зберігає дані (як правило, диск D). У цьому випадку замість цього виберіть вторинний диск, коли запускаєте Macrium Reflect. Він як і раніше не буде завантажуватися як основний диск, але принаймні ваш ПК буде відчувати себе трохи блискавичніше при доступі до збережених файлів або програм, встановлених на новому вторинному диску.