Saltar al contenido

Як користуватися камерою iPhone

19 de julio de 2021

Якщо у вас є iPhone, камера вашого смартфона дуже вражає. Сучасні моделі iPhone мають камери, які конкурують із автономними пристроями, які коштують тисячі. Камера iPhone еволюціонувала протягом багатьох років. Оригінальний iPhone робив фотографії, але не набагато більше. Наступні моделі додали такі функції, як спалах, масштабування та панорамні зображення. Пізніші моделі додали режим серійної зйомки, портретний режим, вищі мегапікселі, додаткові об’єктиви, нічний режим тощо. Яку б функцію ви не зацікавили, ось як використовувати програму Камера, яка попередньо завантажується на кожен iPhone. Поради в цій статті стосуються різних моделей iPhone із сучасними та старішими версіями iOS. Прочитайте примітку в кожному розділі, щоб перевірити, чи підтримує ваш iPhone цю функцію. Додаток Camera також доступний на iPad та iPod touch, хоча різні моделі мають різні функції залежно від їх обладнання.

Змістовий покажчик

Увімкніть фотокамери на своєму iPhone

Усі останні моделі iPhone мають дві камери:

 • Фронтальна камера призначена для зйомки селфі, використання FaceTime та подібних завдань.
 • Камера із зворотним боком має більше функцій і призначена для фотографування та відеозйомки інших об’єктів.

Легко переключатися між двома камерами на вашому iPhone, щоб ви могли робити селфі, записувати відео або виконувати якесь інше завдання. Просто натисніть кнопку камери, на якій відображається символ оновлення. Переключення між задньою та передньою камерами працює на всіх моделях iPhone, починаючи з iPhone 4.

Увімкніть об’єктиви на камері iPhone

Всі iPhone, починаючи з iPhone 4, мають фронтальну та задню камери. З iPhone 11 Apple представила додаткові лінзи.

 • На задній панелі пристрою iPhone 11 є ширококутний та надширококутний об’єктив.
 • На задній панелі iPhone 11 Pro є третій телеоб’єктив, що складає в цілому чотири об’єктиви, включаючи фронтальну камеру.
 • IPhone 12 пропонує однакову схему розташування між стандартною та Pro моделями.

Якщо у вас є одна з цих моделей, ви можете переключатися між лінзами, натискаючи одну з трьох кнопок над Фото в додатку Камера:

 • .5 стосується нового надширокого об’єктива.
 • 1x вибирає стандартний широкий об’єктив.
 • 2 стосується нового телеоб’єктива.

Телеоб’єктив доступний лише на iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Pro та iPhone 12 Pro Max.

Збільште масштаб за допомогою камери iPhone

Камера iPhone може збільшувати та зменшувати, щоб зробити потрібну фотографію. Це схоже на те, як ви збільшуєте веб-сторінки та зображення. Коли камера відкрита і переглядає щось, стисніть два пальці, щоб зменшити масштаб, або відтягніть пальці один від одного, щоб збільшити. Інший спосіб використання функції цифрового масштабування вашого iPhone – це натиснути в будь-якому напрямку, щоб відкрити панель масштабування внизу екрана. Перетягніть панель ліворуч, щоб побачити більше зображення, або праворуч, щоб наблизити. Масштабування камери підтримується в iPhone 3GS та новіших моделях.

Використовуйте спалах камери iPhone

Камера iPhone знімає деталі при слабкому освітленні. Тим не менш, ви можете отримати чудові фотографії при недостатньому освітленні за допомогою вбудованого спалаху камери. Останні моделі iPhone включають кілька спалахів, які забезпечують кращі, більш природні кольори. У додатку Камера піктограма спалаху камери – це блискавка у верхній частині екрана. Торкніться його, щоб відкрити ці параметри:

 • Авто: Використовує спалах лише тоді, коли потрібно зробити хороший знімок, як визначено камерою iPhone.
 • Увімкнено: Спалах використовується для кожного зображення.
 • Вимкнено: Це налаштування за умовчанням для камери. Телефон не видає спалаху, незалежно від умов освітлення.

Ці деталі спалаху камери актуальні для всіх моделей iPhone від iPhone 4 та новіших версій.

Використовуйте портретний режим та портретне освітлення на iPhone

Деякі моделі iPhone мають на задній панелі систему з подвійною камерою, яка забезпечує високоякісні фотографії, що застосовують прийоми освітлення та ефекти глибини різкості.

Apple Inc.
Портретний режим та Портретне освітлення працюють з iPhone 7 Plus та новішими моделями iPhone.

Використовуйте фотографії HDR

Фотографії з високим динамічним діапазоном (HDR) забезпечують кращі, детальніші зображення, роблячи кілька експозицій однієї сцени та комбінуючи їх. Телефон надає вам певний контроль над фотографіями HDR. Торкніться Налаштування > Камера, а потім виконайте наступне:

 • Перемістіть Розумний HDR повзунок увімкнено / зелений, щоб використовувати фотографії HDR для всіх зроблених знімків.
 • Перемістіть Зберігайте звичайне фото повзунок увімкнено / зелений, щоб зберегти копію ваших фотографій, не пов’язану з HDR (це не потрібно, але деякі фотографи віддають перевагу цьому).

Фотографії HDR доступні на iPhone 4 та новіших моделях.

Застосуйте фокус камери на iPhone

Торкніться об’єкта або людини, щоб застосувати фокус камери до певної частини сцени. На екрані з’являється квадрат, що вказує на ту частину зображення, на яку сфокусована камера. Функція фокусування автоматично регулює експозицію та баланс білого для отримання найкращої фотографії, але ви також можете керувати цим. Торкніться екрана, щоб відобразити квадрат фокусування, а потім проведіть пальцем вгору та вниз, щоб відрегулювати яскравість. Фокусування камери iPhone на об’єкті доступне на iPhone 4 та новіших версіях.

Робіть панорамні фотографії на iPhone

Хочете зробити захоплюючу перспективу, яка є більш детальною та вражаючою, ніж стандартний розмір зображення, пропонований фотографіями iPhone? Використовуйте опцію панорамних фотографій iPhone. Незважаючи на те, що у нього немає панорамного об’єктива, iPhone використовує програмне забезпечення для зшивання декількох зображень.

 1. У додатку Камера проведіть пальцем по тексту під видошукачем, щоб вибрати Панорама.

 2. Натисніть кнопку, яка використовується для фотографування.

 3. Дотримуйтесь вказівок на екрані та повільно і неухильно рухайте iPhone по об’єкту, який ви хочете зробити в панорамі, слідуючи рядку, який ви бачите на екрані.

 4. Торкніться Готово коли закінчите зберігати панорамну фотографію у програмі «Фотографії».

Фотографія буде виглядати маленькою на вашому iPhone, оскільки екран недостатньо великий для відображення повнорозмірного зображення. Поділіться зображенням на пристрій із більшим екраном, щоб побачити повнорозмірне фото. Панорамні знімки можна робити на iPhone 4S та новіші пристрої принаймні з iOS 6.

Використовуйте серійний режим на iPhone

Якщо ви хочете швидко зробити кілька фотографій, як, наприклад, під час фотографування дій, використовуйте режим серійної зйомки. Замість того, щоб робити знімок кожного разу, коли ви натискаєте кнопку, це займає до 10 щосекунди. Коли ви робите фотографії в режимі серійної зйомки, натисніть і утримуйте кнопку спуску затвора. Захоплюючи зображення, кількість екранів швидко зростає. Завершивши, перейдіть до програми Фотографії, щоб переглянути свої фотографії в режимі серійної зйомки та видалити всі, які не потрібно. iPhone 5S та новіші моделі підтримують серійний режим.

Застосувати фотофільтри на iPhone

Деякі популярні програми для фотографій застосовують стильні ефекти та фільтри до фотографій, щоб зображення виглядали круто (привіт, Instagram!). Додаток Камера iPhone має набір фільтрів, які можна застосувати, не використовуючи інший додаток.

Людина з дошки для серфінгу, прогулянки по пляжу

alongoldsmith / RooM / Getty Images
Отримайте доступ до фільтрів камери iPhone, вибравши три взаємозалежні кола в кутку програми Камера. Прокрутіть фільтри, щоб побачити, як вони виглядають, а потім використовуйте камеру, як зазвичай. Камера збереже будь-яке зображення, яке ви зробите, із вибраним фільтром. Фотофільтри працюють з iPhone 4S та новішими версіями на пристроях з iOS 7 або новішої версії.

Робіть живі фотографії на iPhone

Формат Apple Photos Live Photos поєднує в собі анімацію та звук для створення цікавих, захоплюючих знімків. Ви також можете застосувати фільтри, які циклічно анімують або відбивають дію вперед-назад. iPhone 6S та новіші моделі підтримують Live Photos.

Захоплення фотографій квадратного формату

Ваш iPhone може робити квадратні фотографії в стилі Instagram замість прямокутних фотографій, які зазвичай робить програма Камера. Щоб перейти в квадратний режим, проводьте слова під видошукачем доти Площа вибрано. Потім використовуйте камеру, як зазвичай. iPhone 4S і новіші можуть робити квадратні фотографії, якщо у них принаймні iOS 7.

Використовуйте сітку, щоб складати кращі фотографії

Хочете отримати допомогу у зйомці більш красивих фотографій? Увімкніть функцію сітки, вбудовану в додаток Камера, щоб отримати допомогу на екрані щодо композиції. Увімкнення сітки в програмі Камера відображає сітку на екрані під час фотографування. Це розбиває зображення на квадрати, щоб допомогти у складанні фотографій. Щоб увімкнути його, відкрийте програму Налаштування та торкніться Камера > Сітка. Використання сітки камери підтримується на всіх моделях iPhone ще через iPhone 3GS.

Використовуйте блокування AE / AF

Додаток Camera також включає функцію блокування AE / AF для блокування поточних налаштувань автоматичної експозиції або автофокусування. Щоб знайти це налаштування в програмі Камера, торкніться і утримуйте на екрані доти Блокування AE / AF з’являється вгорі. Торкніться екрана один раз в будь-якому місці, щоб вимкнути його. Блокування AE / AF підтримується на iPhone 3GS та новіших моделях.

Скануйте QR-коди за допомогою iPhone

Сучасні айфони не потребують окремого додатка для сканування QR-кодів. Незалежно від того, де ви його бачите, використовуйте вбудований додаток Камера для читання QR-кодів. Для цього перегляньте код на камері та торкніться банера, що пояснює, куди він йде. Ви негайно завершите дію QR-коду.

Людина, яка використовує телефон для сканування QR-коду

Westend61 / Getty Images
Сканування QR-коду було введено в iOS 11.

Запис відео на iPhone

Крім того, що iPhone є чудовою фотокамерою, iPhone є ще й приголомшливою відеокамерою. Останні моделі можуть знімати кадри 4K із надвисокою роздільною здатністю, уповільнене відео тощо. Щоб зробити відео на iPhone, відкрийте програму Камера, проведіть пальцем до Відео, а за допомогою червоної кнопки запустіть і зупиніть запис. Деякі функції фотозйомки, такі як фотографії HDR та панорама, не працюють під час записування відео, хоча спалах камери працює. Ви також можете робити фотографії під час записування відео. Ви можете використовувати вбудований в телефон відеоредактор, програму Apple iMovie або сторонні програми для редагування відео, зроблених камерою iPhone.

Запис повільного відео

Уповільнене відео – ще одне суттєве вдосконалення iPhone 5S, поряд із серійним режимом. Замість того, щоб робити відео із швидкістю 30 кадрів в секунду (кадрів в секунду), новіші моделі можуть знімати уповільнене відео зі швидкістю 120 кадрів в секунду або 240 кадрів в секунду на деяких моделях. Цей ефект може додати драматизму та деталізації вашим відео. Щоб записати сповільнене відео, проведіть рядком опцій під видошукачем до Сло-Мо, а потім продовжуйте, як зазвичай. Повільний запис відео працює з iPhone 5S та новішими моделями.

Запис уповільненого відео

Повільний рух – не єдиний акуратний відеоефект, вбудований у програму iOS Camera. Також є функція зйомки в режимі сповільненої зйомки. Щоб записати сповільнене відео на ваш iPhone, відкрийте програму Камера, а потім проведіть пальцем по тексту під видошукачем, доки не дійдете до Проміжок часу. Запишіть, як зазвичай, для створення відео. На iPhone з iOS 8 та новіших версій можна записувати відео з інтервалами.