Saltar al contenido

Як користуватися круглою функцією в Excel

19 de julio de 2021

Функція ROUND в Excel створює формулу, яка заокруглює будь-яке значення до певної кількості цифр. Ось як використовувати функцію ROUND в Excel для округлення чисел ліворуч або праворуч від десяткової коми, до найближчого цілого числа та до точних 10 або 100. Інструкції в цій статті стосуються Excel для Microsoft 365, Excel 2019 та Excel 2016.

Змістовий покажчик

Як округляти числа в Excel

Використовуйте функцію ROUND для округлення цифр вгору або вниз. Округлення чисел – це не те саме, що зміна формату чисел або зміна кількості десяткових знаків, що відображаються на аркуші. Вони лише змінюють спосіб відображення номера на аркуші. Коли ви округляєте число, ви змінюєте спосіб відображення числа і як Excel зберігає номер. Excel зберігає номер як нове округлене число, вихідне значення видаляється. Синтаксис функції ROUND: КРУГЛИЙ (число, число_цифр)

номер аргумент визначає число, яке потрібно округлити. Аргументом числа може бути вказане значення (наприклад, 1234.4321) або посилання на клітинку (наприклад, A2). число_цифр аргумент – це кількість цифр, до якої буде округлено аргумент числа. Аргументом num_digits може бути вказане значення або посилання на комірку на комірку, що містить значення num_digits.

 • Аргумент 0 (нуль) num_digits округлює ціле число до найближчого цілого числа і округлює десяткове значення до цілого числа. Наприклад, функція = КРУГЛИЙ (1234.4321,0) округлює число до 1234.
 • Позитивний аргумент num_digits (аргумент більший за 0) округлює число до вказаної кількості знаків після коми. Позитивний аргумент num_digits округляє число праворуч від десяткової коми. Наприклад, функція = КРУГЛИЙ (1234.4321,2) округлює число до 1234,43.
 • Від’ємний аргумент num_digits (аргумент менше 0) округляє число ліворуч від десяткової коми. Наприклад, функція = КРУГЛИЙ (1234.4321, -2) округлює число до 1200.

Коли Excel використовує функцію ROUND для округлення чисел, він дотримується звичайних правил округлення. Для значень менше 5 Excel заокруглює до найближчого числа. Для значень від 5 або вище Excel округлюється до найближчого числа. Щоб округлити всі цифри вгору, використовуйте функцію ROUNDUP. Щоб округлити всі цифри вниз, використовуйте функцію ROUNDDOWN. Ось кілька прикладів того, як функція ROUND використовується в Excel:

Застосуйте формулу круглої форми в Excel до числа

Коли ви хочете побачити ефект округлення на число, введіть це значення як аргумент числа у функції ROUND. Щоб відобразити результати округленого числа:

 1. Виберіть клітинку на аркуші, яка буде містити результат формули.

 2. У рядку формул введіть = КРУГЛИЙ. Під час набору тексту Excel пропонує можливі функції. Подвійне клацання КРУГЛИЙ.

  Введіть функцію ROUND у рядку формул Excel.

 3. Введіть число, яке потрібно округлити, а потім кома (,).

 4. Введіть кількість цифр, до якої потрібно округлити значення.

 5. Введіть закриваючу дужку і натисніть Введіть.

  Результат функції ROUND на аркуші Excel

 6. Округлене число відображається у вибраній комірці.

  Результат функції ROUND при округленні значення

Округліть існуючі значення з функцією ROUND

Коли у вас є аркуш, заповнений даними, і ви хочете округлити стовпці чисел, застосуйте функцію ROUND до однієї комірки, а потім скопіюйте формулу до інших комірок. Щоб скористатися діалоговим вікном «Аргументи функцій», щоб увійти до функції ROUND:

 1. Введіть дані, які потрібно округлити.

  Приклади даних функції Excel ROUND

 2. Виділіть першу клітинку, яка буде містити результат формули.

 3. Виберіть Формули > Math & Trig > Круглі.

  Вкладка Формули в Excel із вибраною функцією ROUND

 4. Помістіть курсор у Кількість текстовому полі, а потім перейдіть на аркуш і виберіть першу комірку в стовпці чисел, які потрібно округлити.

 5. Помістіть курсор у Кількість_цифр і введіть число, яке відповідає тому, як ви хочете округлити число.

 6. Виберіть гаразд.

  Діалогове вікно Аргументи функції для функції ROUND

 7. Виділіть клітинку, яка містить результати формули.

 8. Перетягніть маркер заповнення в нижню частину стовпця значень.

  Скопіюйте функцію ROUND в інші комірки

 9. Функція ROUND копіюється в комірки, і з’являються округлі числа для кожного значення.

  Одна формула ROUND копіюється у всі комірки стовпця