Saltar al contenido

Як користуватися функцією пошуку Вікіпедії

28 de abril de 2021

Вікіпедія, маючи понад 9 мільйонів статей, є одним з найбільших джерел інформації в Інтернеті. Сайт містить досить ефективний інструмент пошуку у верхньому правому куті кожної сторінки. З його допомогою можна шукати загальні терміни та точні фрази. Тут ми проведемо вас через пошук сторінки Вікіпедії.

Змістовий покажчик

Використання пошукової системи Вікіпедії

Використання вбудованого інструменту пошуку для пошуку інформації у Вікіпедії є досить простим і подібним до використання такої пошукової системи, як Google, DuckDuckGo або Bing.

 1. Клацніть панель пошуку за допомогою миші.

  Натисніть Shift+Alt+F щоб перемістити курсор миші у вікно пошуку, не натискаючи його.

 2. Введіть слово чи фразу, яку ви зацікавлені в дослідженні чи читанні. Пошукові терміни не можуть містити більше 300 символів, а відмінності між великими та малими літерами ігноруються. Під час пошуку Вікіпедія використовує лише літери, цифри та подвійні лапки. На відміну від Google та інших пошукових систем, інструмент пошуку Вікіпедії не чудово виправляє орфографічні помилки, тому корисно перепроверити пошукову фразу, особливо якщо ваш початковий пошук не дає результатів.

 3. Під час набору тексту під рядком пошуку може автоматично з’являтися список запропонованих фраз. Клацніть на будь-яку з цих пропозицій, щоб перейти прямо до відповідної веб-сторінки у Вікіпедії або перейти до наступного кроку, щоб здійснити пошук.

  Пропозиції пошуку Wiklipedia.

 4. Виберіть піктограму лупи праворуч від панелі пошуку Вікіпедії або натисніть Введіть.

На відміну від пошукової машини, пошук у Вікіпедії не завжди переходить на веб-сторінку з усіма результатами пошуку. Наприклад, якщо ви виконуєте пошук за простим словом, таким як Marvel, перед вами з’явиться сторінка, на якій ви знайдете посилання на численні статті Вікіпедії, що містять це слово, оскільки слово Marvel настільки загальне. Однак, якщо ви виконуєте пошук за такою фразою, як Marvel Comics, ви потрапите безпосередньо до статті Вікіпедії про Marvel Comics, оскільки цей пошуковий термін залишає мало можливостей для інтерпретації. Щоб бачити сторінку результатів пошуку кожного разу, коли ви шукаєте у Вікіпедії, додайте ~ після останнього слова у вашому пошуковому запиті без пробілу між. Це розширить пошук до слів, схожих на ті, що ви ввели. Це також може бути корисно, якщо ви знаєте, як звучить слово, але не впевнені, як пишеться.

Що таке сторінка пошуку Вікіпедії?

Сторінка пошуку Вікіпедії – це досить порожня сторінка веб-сайту Вікіпедії, яка містить головне навігаційне меню в лівій частині екрана та поле пошуку в основному тексті.

Сторінка пошуку Вікіпедії.

На відміну від невеликого рядка пошуку, який використовується у верхньому правому куті сторінок Вікіпедії, пошук, здійснений через сторінку пошуку, завжди відображатиме сторінку результатів пошуку, навіть якщо ви шукаєте певну фразу. Наприклад, пошук Marvel Comics у верхньому правому рядку пошуку переведе вас безпосередньо до статті Вікіпедії Marvel Comics, але пошук тієї самої фрази на сторінці пошуку призведе до сторінки результатів пошуку з повним списком пов’язаних статей.

Результати пошуку у Вікіпедії.

Сторінка пошуку у Вікіпедії також пропонує можливість використовувати спеціальні параметри пошуку під час пошуку без необхідності їх запам’ятовувати. Наприклад, замість набору тексту intitle: Біткойн для пошуку статей у Вікіпедії з біткойнами у заголовку на сторінці пошуку ви можете просто вибрати Додаткові параметри, потім введіть «Bitcoin» в Заголовок сторінки містить текстове поле.

Пошук у Вікіпедії за джерелами посилань

посилання до: Параметр – це корисний рядок тексту, який можна використовувати під час пошуку у Вікіпедії для визначення статей на основі того, посилаються вони на певний вміст. Ось три різні способи його використання.

 • Виконання пошуку посилання: Японіянаприклад, буде витягувати всі статті Вікіпедії, які безпосередньо посилаються на основну статтю про Японію.
 • Набір тексту аніме посилання: Японія надасть вам сторінки, які посилаються на основну японську статтю у Вікіпедії із використанням слова «аніме».
 • І навпаки, додавання символу мінус до цього терміна покаже вам сторінки, які посилаються на японську статтю, де це слово не використовується. Наприклад: -linksto: аніме Японії.

Пошук у Вікіпедії за певними заголовками статей

intitle: Параметр можна використовувати, коли вам потрібно відстежити статтю Вікіпедії, яка має певний заголовок або містить заголовок, що містить певні слова. Використовуючи intitle: біткойн покаже вам кожну статтю у Вікіпедії, у назві якої є біткойн гроші intitle: біткойн покаже вам сторінки, в назвах яких є біткойн, а в тексті статті – гроші. Цей параметр можна використовувати більше одного разу для пошуку у Вікіпедії, що корисно, коли вам потрібно знайти статтю з кількома конкретними словами. Шукаєте статтю, в назві якої є «Сідней» та «пляж»? Шукати intitle: Сідней intitle: пляж. Якщо ви шукаєте статтю з певною фразою в назві, її можна помістити в подвійні лапки. Наприклад, intitle: «Сейлор Мун».

Як шукати слово на веб-сторінці

Якщо ви потрапили в надзвичайно довгу та вичерпну статтю у Вікіпедії, і у вас виникають проблеми з пошуком інформації, яку ви шукаєте, ви можете виконати пошук конкретного слова чи фрази на сторінці.

Пошук статті у Вікіпедії в Microsoft Edge.

Для цього натисніть Ctrl + F. Це активує вбудований інструмент пошуку у всіх основних веб-браузерах, включаючи Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Vivaldi, Opera та Brave. Після того, як з’явиться інструмент пошуку, просто введіть слово, яке ви шукаєте, і натисніть Введіть. Тепер ви зможете переходити до кожного екземпляра слова в статті Вікіпедії.