Saltar al contenido

Як користуватися швидким доступом до Windows 10

15 de abril de 2021

Функція швидкого доступу Windows 10 забезпечує простий спосіб знайти файли та папки, які ви використовуєте найчастіше. Можна налаштувати папки, які відображаються у вікні швидкого доступу, взагалі вимкнути швидкий доступ або очистити історію швидкого доступу, щоб скинути файли, що відображаються у вікні. Інформація в цій статті стосується виключно Windows 10.

Змістовий покажчик

Як користуватися швидким доступом до Windows 10

Швидкий доступ займає місце Вибране функція, яка дозволяла користувачам додавати закладки до часто використовуваних файлів або папок у попередніх версіях Windows. С Швидкий доступ, ви можете побачити до 10 папок, що часто використовуються, або 20 останніх файлів, які ви нещодавно отримували, у Провідник файлів вікно. Відкрийте Провідник файлів Windows і виберіть Швидкий доступ на лівій панелі, щоб переглянути часто використовувані файли та папки.

Як закріпити папки для швидкого доступу в Windows 10

Швидкий доступ увімкнено у вікні Провідника файлів Windows 10 за замовчуванням. Папки та файли, які відображаються у швидкому доступі, – це ті, які ви використовуєте найчастіше або нещодавно. Однак ви можете налаштувати, які папки відображатимуться в розділі Швидкий доступ, закріпивши їх у вікні швидкого доступу. Для цього клацніть папку у Провіднику файлів, а потім виберіть Додому та виберіть Прикріпити до швидкого доступу у верхньому лівому куті. Або ж клацніть файл правою кнопкою миші та виберіть Прикріпити до швидкого доступу.

Закріпіть для швидкого доступу

Закріплення файлу у вікні швидкого доступу або видалення файлу, раніше закріпленого в меню швидкого доступу, не змінить фізичне розташування файлу на жорсткому диску. Ви також можете видалити папки з Швидкий доступ. Клацніть правою кнопкою миші файл, який потрібно видалити, і виберіть Відкріпіть із швидкого доступу.

Відкріпіть із швидкого доступу

Як вимкнути швидкий доступ у Windows 10

Якщо вам більше подобається, як File Explorer виглядав у попередніх версіях Windows, ви можете вимкнути функцію швидкого доступу. Також можна приховати часто використовувані папки, щоб ви бачили лише останні файли в розділі швидкого доступу:

 1. відчинено Провідник файлів і виберіть Файл вкладку, а потім виберіть Змініть параметри папки та пошуку.

  Змінити папку та параметри пошуку

 2. В Параметри папки вікно, виберіть спадне меню поруч із Відкрийте Провідник і виберіть Цей ПК. Якщо ви хочете бачити лише часто використовувані файли, зніміть прапорець поруч Показати часто використовувані папки у швидкому доступі.

  У вікні Параметри папки виберіть спадне меню поруч із пунктом Відкрити Провідник файлів і виберіть Цей ПК

 3. Виберіть Подати заявку і гаразд. Навіть якщо ви вимкнете часто використовувані папки, ви все одно можете додати папки до списку, закріпивши їх або перетягнувши файл під Швидкий доступ у Провіднику файлів.

  Параметри папки Застосувати та Добре

Як очистити історію швидкого доступу

Навіть якщо вам зручно користуватися поданням Провідника швидкого доступу, можливо, ви захочете почати все від часу. Наприклад, припустимо, ви закінчили один проект, а почали інший, але не хочете чекати, поки папки, які ви використовуєте в новому проекті, замінять папки, які ви використовували у старому. Ви можете скинути історію швидкого доступу так:

 1. відчинено Провідник файлів і виберіть Файл вкладку, а потім виберіть Змінити папку та параметри пошуку.

  Змінити папку та параметри пошуку

 2. Виберіть Ясно поруч з Очистити історію Провідника файлів щоб стерти попередню історію використання та розпочати заново.

  Кнопка очищення

Як налаштувати панель швидкого доступу

Панель інструментів швидкого доступу з’являється у верхньому лівому куті вікна Провідника файлів. За замовчуванням у цьому меню швидкого доступу доступні параметри «Властивості» та «Нова папка», але в меню є додаткові параметри, такі як Скасувати, Повторити, Видалити та Перейменувати. Виберіть стрілка вниз у верхньому лівому куті Провідника файлів, щоб налаштувати панель швидкого доступу.

Стрілка вниз у верхньому лівому куті Провідника файлів для налаштування панелі швидкого доступу