Saltar al contenido

Як мертві програми та платформи можуть повернутися

10 de abril de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Yik Yak повертається як додаток через чотири роки після його закриття.
  • Експерти кажуть, що програми та платформи можуть повернутися, стаючи вірусними, вирішуючи минулі проблеми та заробляючи на ностальгії.
  • Старі додатки, створені нові, все ще мають проблеми, які потрібно подолати, особливо якщо щось змінилося з часу їх останнього виходу в Інтернет.

Програми та платформи з минулого мають потенціал для повернення в сьогодення, але експерти кажуть, що це потрібно робити правильно. Цифрове кладовище додатків, які колись були популярними, вщерть заповнене такими прикладами, як Vine, Meerkat, Myspace тощо. Звичайно, для того, щоб стати популярним додатком у 2012 році, потрібні інші технології та функції, ніж для того, щоб бути популярним у 2021 році, але модернізація старої платформи для сучасних користувачів може повернути ваші старі улюблені програми до життя. «У цю епоху змін і оновлень версій можливе будь-яке повернення», — сказав Арвінд Патіл, бізнес-розробник Selectra, в електронному інтерв’ю Lifewire. «Зважаючи на це, факт залишається фактом, що для відновлення технологічної інфраструктури та відродження суспільного інтересу потрібні величезні зусилля».

Yik Yak повертається

Одним із яскравих прикладів повернення до життя колишньої мертвої програми є Yik Yak. Додаток став популярним у 2013 році завдяки дошкам анонімних повідомлень, особливо в кампусах коледжів. На жаль, він остаточно припинив роботу в 2017 році через занадто багато залякування, переслідувань і погроз на платформі, але цього разу додаток обіцяє бути іншим. Компанія заявила, що її новим пріоритетом буде боротьба із залякуванням і ненавистю на своїй платформі. Оновлені Community Guardrails забороняють користувачам публікувати повідомлення про залякування, використовувати мову ненависті, погрожувати чи ділитися будь-чиєю особистою інформацією. Користувачі, які хоч раз порушили ці правила, будуть негайно забанені в Yik Yak.

Додаток Yik Yak

І поки що повернення програми виявилося плідним. Згідно з даними Sensor Tower, за перші два дні перезапущений додаток було встановлено близько 107 000 разів. Крім того, коли Yik Yak був перезапущений 16 серпня, він посів 66 місце серед найпопулярніших безкоштовних програм для iPhone в App Store США, а тепер піднявся до 18 місця.

Знову вірусний

Експерти кажуть, що для успішного повернення має бути кілька необхідних каталізаторів, одним із яких є вірусність. «Щоб програма повернулася в поле зору громадськості та помітила зростання активності користувачів, програма повинна знову виглядати актуальною та актуальною», — сказав Девід Батчелор, підприємець і засновник DialMyCalls, в електронному інтерв’ю Lifewire. «Цього можна досягти різними способами — наприклад, якщо цільова аудиторія побачить, що лідер думок або впливова особа використовує додаток». Батчелор додав, що додатки можуть знову стати успішними, якщо вони покращать користувацький досвід або інтерфейс і усунуть минулі проблеми, як Yik Yak пообіцяв зробити у своєму перевиданні. Ще однією важливою причиною, чому програми та платформи можуть повернутися, є ностальгія. «Такі програми, як Yik Yak тощо, миттєво привертають увагу громадськості, особливо підлітків», — додав Патіл. «Після відродження спогади повертаються, і колись підлітки, а тепер дорослі, обов’язково встановлять їх і познайомлять з ними молодше покоління».

Хтось переглядає профіль у соціальних мережах в Інтернеті.

Ті самі виклики

Однак виклики минулого платформи все ще можуть переслідувати її навіть після того, як їй дано нове життя. Ендрю Селепак, професор соціальних медіа в Університеті Флориди, сказав, що є причина, чому ці сайти закриваються. «Соціальні медіа, на жаль, переповнені тролями, залякуванням і повідомленнями про ненависть, і Yik Yak з його анонімністю та використанням серед старшокласників і студентів був в епіцентрі цієї темної сторони соціальних медіа, і це було в 2017 році», — сказав Селепак. в електронному інтерв’ю Lifewire. Yik Yak страждав від заборони входу в університетські містечка та навіть погроз про шкільну стрілянину через додаток, оскільки його анонімний характер дозволяв користувачам ставати сміливішими у своїх публікаціях. Платформа соціальних мереж, яка дозволяє нам анонімно висловлюватися, може заповнити порожнечу, якої зараз у нас немає, але Селепак сказав, що вона завжди може перетворитися на осередок неправдивої інформації, погроз і гніву на інших, як ми бачили в соціальних мережах в цілому за минулий рік. «Здається, що світ продовжує горіти, ласкаво просимо в 2021 Yik Yak. Ми побачимо, чи ви дотягнете до 2022», – сказав він.