Saltar al contenido

Як метавсесвіт може погіршити цифровий розрив

23 de julio de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Компанії поспішають підхопити метавсесвіт.
  • Однак для знайомства з метавсесвітом потрібна технологія, доступна не всім.
  • Експерти попереджають, що це може перешкодити великій частині населення потрапити в метавсесвіт, що ще більше розширить цифровий розрив.

Метавсесвіт привернув уяву кожного, але, незважаючи на обіцянки зблизити нас, цифрові експерти вважають, що він може ще більше відокремити заможних від бідних. Компанії в усьому світі поспішають отримати частину метавсесвіту з тих пір, як Марк Цукерберг оголосив про плани використовувати потужність своєї популярної соціальної мережі Facebook, щоб втілити цю концепцію в реальність. Але в усьому галасі експерти з цифрових технологій і соціального залучення припускають, що компанії втрачають з уваги той факт, що для того, щоб бути частиною цього, потрібен доступ до якогось дуже специфічного обладнання та надійне підключення до Інтернету, які доступні не для всіх. «Якщо метавсесвіт — це Дикий Дикий Захід, то в ідеалі вам потрібен найкращий кінь і сідло, які ви можете собі дозволити», — пояснив Lifewire електронною поштою Арон Соломон, головний юридичний аналітик агентства цифрового маркетингу Esquire Digital.

Поглиблення розриву

Термін «метавсесвіт» був введений американським письменником Нілом Стівенсоном ще в 1992 році в його популярному науково-фантастичному романі. Снігова аварія як захоплююча віртуальна реальність, де учасники взаємодіяли через тривимірні аватари. Марк Цукерберг настільки захоплений концепцією метавсесвіту, що в жовтні 2021 року він змінив назву своєї компанії на Meta, щоб краще відобразити амбіції компанії терраформувати новий ландшафт віртуальної реальності, вже пообіцявши 50 мільйонів доларів, щоб втілити його в життя. По суті, Meta розглядає метавсесвіт як віртуальний простір, де користувачі можуть працювати та спілкуватися з іншими людьми, не перебуваючи в одному фізичному просторі. Для цього Meta очікує, що користувачі метавсесвіту покладатимуться на гарнітури віртуальної реальності (VR), окуляри доповненої реальності (AR) або комбінацію двох носимих пристроїв. Він бере участь у грі і є одним із провідних виробників апаратного забезпечення VR із лінійкою гарнітур Oculus. Незважаючи на те, що завзяття Meta заслуговує похвали, з точки зору доступу експерти вважають, що спроби компанії побудувати метавсесвіт можуть погіршити цифрову нерівність, створивши ще більший бар’єр для людей, які вже можуть бути цифровими виключеними. Взаємодіючи з Lifewire електронною поштою, доктор Лінда Кей, фахівець з кіберпсихології з Університету Едж Хілл, пояснила, що традиційно «цифровий розрив», як його розуміють більшість людей, значною мірою пов’язаний з існуючою суспільною нерівністю. Дослідження д-ра Кей присвячено тому, як онлайн-мережі можуть сприяти соціальній інтеграції та добробуту. Вона додає, що пандемія Covid ще більше висвітлила широко поширену цифрову нерівність, особливо коли йдеться про отримання відповідного обладнання, а також підключення до Інтернету для підтримки віддаленого доступу до роботи та послуг. Введення метавсесвіту лише допоможе ще більше перебільшити цей розрив. Доктор Кей стверджує, що під час пандемії деякі люди навіть не мали достатнього підключення до Інтернету, щоб провести відеодзвінок, що, за її словами, незмінно виключає їх із метавсесвіту.

Двоє людей використовують гарнітури VR в офісі.

«З огляду на пропозицію метавсесвіту, яка потребуватиме спеціального обладнання, а також стабільного та високошвидкісного з’єднання, можна припустити, що це викличе ще більше проблем із доступом для тих, хто зараз виключений», — сказав доктор Кей.

Віртуальне виключення

Соломон погоджується, але не раніше, ніж вказує на те, що існує розмежування між тим, що людям «потрібно» для доступу до мінімальних функцій метавсесвіту, і тим, що вони хочуть, якщо серйозно ставляться до цього. «Ви можете використовувати хороший смартфон і додаток, щоб зрозуміти, яким може бути досвід метавсесвіту», — сказав Соломон. «Але, так, для оптимального досвіду метавсесвіту ви можете придбати розумні окуляри AR, гарнітуру VR і найкращий і найновіший смартфон/ноутбук/планшет/настільний комп’ютер, який ви можете собі дозволити». Однак, хоча він погоджується, що певним чином запровадження метавсесвіту збільшить цифровий розрив між технологічно заможними та небагатими, він не відриває очей від «історій успіху людей з останньої групи, які знайшли способи монетизувати метавсесвіт і стати першими».