Saltar al contenido

Як налаштувати безпеку мобільного пристрою

18 de julio de 2021

Як і на будь-якому іншому комп’ютері, безпека повинна бути першочерговою проблемою при використанні мобільного пристрою. Незалежно від того, використовуєте ви пристрій iOS, такий як iPhone або iPad, або пристрій Android, такий як Samsung Galaxy або Google Pixel, є кроки, які ви можете зробити для забезпечення свого досвіду. Почніть, слідуючи нашому вичерпному посібнику нижче, щоб гарантувати, що і ваш мобільний пристрій, і ваше цифрове життя залишаються приватними.

Змістовий покажчик

Встановіть оновлення системи мобільних пристроїв

Виробник не випускає оновлення лише для введення нових функцій на платформу. У багатьох ситуаціях пропонуються оновлення для Android та iOS, які допомагають усунути виявлені недоліки безпеки. Забезпечення того, щоб ваш мобільний пристрій залишався в курсі останнього доступного програмного забезпечення, є життєво важливим кроком у забезпеченні вашої конфіденційності в Інтернеті та цифрового життя.

Фотографія Towfiqu / Getty Images

Оновлення системи на iOS

Якщо ви використовуєте пристрій з iOS, наприклад, Apple iPhone, iPad або iPod Touch, виконайте ці дії, щоб переконатися, що ваш пристрій оновлений до останнього доступного програмного забезпечення.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Прокрутіть вниз і виберіть Загальні варіант.
 3. Виберіть Програмне забезпечення Оновлення.
 4. iOS перевірить наявність оновлень, надаючи вам можливість встановити будь-які оновлення, якщо вони є. В іншому випадку вам надійде повідомлення із повідомленням Ваше програмне забезпечення оновлене.

Оновлення системи на Android

Якщо ви використовуєте пристрій з ОС Android, наприклад, Samsung Galaxy або Google Pixel, виконайте ці дії, щоб переконатися, що ваш пристрій оновлений до останнього доступного програмного забезпечення.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Виберіть Про телефон варіант.
 3. Виберіть Програмне забезпечення оновлення.
 4. Android перевірить наявність оновлень, пропонуючи вам можливість встановити будь-які оновлення, якщо вони є. В іншому випадку вам буде надіслано повідомлення про те, що ваш пристрій уже оновлений.

Увімкніть паролі мобільних пристроїв

Додавання пароля на пристрої вимагає введення пароля перед тим, як користуватися телефоном або планшетом через певний проміжок часу. Таким чином, якщо ви залишите свій мобільний пристрій позаду, ви можете бути впевнені, що будь-хто не зможе розблокувати та використовувати ваш пристрій.

Смартфон і планшет заблоковано

Westend61 / Getty Images
Деякі пристрої дозволяють додавати альтернативні способи автентифікації за допомогою своїх пристроїв, такі як сканування відбитків пальців та розпізнавання обличчя.

Паролі на iOS

Якщо у вас пристрій з iOS, наприклад Apple iPhone, iPad або iPod Touch, виконайте ці дії, щоб додати код доступу, щоб захистити пристрій.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Прокрутіть вниз і виберіть Ідентифікатор обличчя та пароль або Торкніться ідентифікатора та пароля у списку.
 3. Торкніться Увімкніть пароль.
 4. Введіть шість цифр у якості пароля.
 5. Введіть свій пароль ще раз для підтвердження.

Паролі на Android

Якщо у вас пристрій з ОС Android, наприклад Samsung Galaxy або Google Pixel, виконайте ці дії, щоб додати пароль, щоб захистити пристрій.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Прокрутіть вниз і виберіть Безпека або Безпека та блокування екрана.
 3. Виберіть Блокування екрана варіант.
 4. Виберіть PIN-код варіант.
 5. Введіть чотирицифровий номер як свій пароль.
 6. Введіть свій пароль ще раз для підтвердження.

Перегляньте дозволи додатків

На пристроях Android та iOS ви можете переглядати та обмежувати доступ до інформації, яка надається конкретним програмам – це може включати доступ до ваших контактів, текстових повідомлень, бібліотеки фотографій або навіть камери, мікрофона та GPS вашого пристрою.

Програми на смартфоні

Busakorn Pongparnit / Getty Images

Дозволи на iOS

Якщо ви використовуєте пристрій з iOS, наприклад Apple iPhone, iPad або iPod Touch, виконайте ці дії, щоб перевірити, які дозволи зараз мають програми та як їх обмежити.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Прокрутіть вниз і виберіть Конфіденційність у списку.
 3. Виберіть аспект конфіденційності, який ви хочете перевірити, наприклад Фотографії або Мікрофон – вам будуть показані всі програми, яким надано доступ до вибраного аспекту.
 4. Щоб дозволити програмі отримати доступ до аспекту, переконайтеся, що тумблер увімкнено (зелений), інакше, щоб обмежити доступ, переконайтеся, що тумблер вимкнений (сірий).

Дозволи на Android

Якщо ви працюєте на пристрої з ОС Android, наприклад, Samsung Galaxy або Google Pixel, виконайте ці дії, щоб перевірити, які програми в даний час мають дозволи та як їх обмежити. При встановленні нових програм для Android ваш пристрій завжди спочатку запитує вас про дозволи, які вимагає програма – перегляньте ці запити, щоб захистити себе.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Виберіть Програми або Застосування Менеджер.
 3. Торкніться Дозволи або Додаток Дозволи.
 4. Виберіть аспект конфіденційності, який ви хочете перевірити, наприклад СМС або Мікрофон – вам будуть показані всі програми, яким надано доступ до вибраного аспекту.
 5. Щоб дозволити програмі отримати доступ до аспекту, переконайтеся, що перемикач увімкнено, інакше, щоб обмежити доступ, переконайтеся, що перемикач вимкнено.

Увімкнути запобігання втратам

Одним із найризикованіших аспектів перенесення мобільного пристрою з особистою інформацією є той факт, що ви можете загубити або загубити пристрій. На щастя, і Android, і iOS мають вбудовані опції запобігання втратам, які допоможуть вам знайти пристрій після того, як його буде загублено або залишено.

Мобільний телефон на тротуарі

Весна Бошкович / EyeEm / Getty Images

Запобігання втратам на iOS

Якщо ви використовуєте пристрій з iOS, наприклад Apple iPhone, iPad або iPod Touch, виконайте ці дії, щоб увімкнути Знайди мій iPhone функція. У випадку втрати ви можете знайти свій пристрій, відвідавши iCloud.com.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Угорі екрана натисніть твоє ім’я щоб отримати доступ до свого облікового запису iCloud.
 3. Виберіть iCloud варіант.
 4. Прокрутіть вниз до Знайди мій iPhone варіант.
 5. Переконайтеся, що обидва Знайди мій iPhone і Надіслати останнє місце перемикачі встановлюються у положення on (зелений).

Запобігання втратам на Android

Якщо у вас пристрій з ОС Android, наприклад Samsung Galaxy або Google Pixel, виконайте такі дії, щоб увімкнути Знайдіть Мій Пристрій функція. У разі втрати ви можете знайти свій пристрій, відвідавши android.com/find.

 1. Відкрийте Налаштування додаток.
 2. Виберіть Безпека та розташування.
 3. Виберіть Знайти мій пристрій.
 4. Переконайтеся, що Знайти мій пристрій увімкнено.

Завантажуйте лише з надійних джерел

Ця порада не вимагає жодних змін у вашому пристрої, а навпаки, щодо ваших особистих звичок. Для користувачів на пристроях iOS єдине доступне місце для завантаження програми (без джейлбрейку телефону) – з App Store; однак, це не та сама історія на Android. Якщо ви використовуєте пристрій Android, дуже важливо завантажувати програми лише з надійних джерел. Основним надійним джерелом, з якого ви, швидше за все, завантажуватимете свої програми для Android, є Google Play Store – команда Google контролює наявність шкідливого програмного забезпечення та інших зловмисних хитрощів. Крім того, Amazon App Store є чудовою альтернативою первинному магазину Google, оскільки він відстежується командою Amazon. Під час перегляду веб-сторінок в Інтернеті ніколи не завантажуйте програму, якщо ви явно не довіряєте джерелу, або, можливо, ви завантажуєте шкідливе програмне забезпечення разом зі своєю новою грою.

Смартфон за допомогою Wi-Fi

Kittichai Boonpong / EyeEm / Getty Images

Використовуйте VPN для загальнодоступного Wi-Fi

З роками загальнодоступний Wi-Fi став більш безпечним, але все ще можливо, що люди можуть переглядати ваші дані, бачити веб-сайти, які ви відвідуєте, і навіть перехоплювати паролі від менш безпечних з’єднань. Використання віртуальної приватної мережі (VPN) гарантує, що ваше з’єднання залишається зашифрованим та захищеним.