Saltar al contenido

Як налаштувати віддалений робочий стіл Ubuntu

16 de julio de 2021

Спільний доступ до віддаленого робочого столу в Ubuntu використовує протокол VNC, щоб комп’ютери всередині або поза локальною мережею могли керувати сеансом робочого столу. Ці інструкції регулюють усі підтримувані на даний момент версії Ubuntu, які працюють у середовищі робочого столу GNOME.

Змістовий покажчик

Як поділитися робочим столом Ubuntu

Існує два способи налаштування віддаленого робочого столу за допомогою Ubuntu. Нижче описаний метод, який розробники Ubuntu включили як частину системи.

tebapit / Мікела Буттіньол
Другий спосіб – це використання програмного забезпечення під назвою xRDP. Це програмне забезпечення трохи зачіпає або пропускає під час роботи на Ubuntu. Незважаючи на те, що тепер ви можете отримати доступ до робочого столу, ви відчуєте досвід трохи неприємним через помилки миші та курсору та загальні проблеми на основі графіки. Фактичний процес спільного використання робочого столу є відносно простим. Хитрий біт намагається отримати до нього доступ звідкись, де немає у ваших домашніх мережах, таких як ваше робоче місце, готель чи інтернет-кафе.

Як увімкнути спільний доступ на Ubuntu

Цей посібник розроблений для робочого столу Ubuntu GNOME за замовчуванням. Якщо ви використовуєте інше робоче середовище, процес не буде однаковим.

 1. Запустіть програму налаштувань Ubuntu і виберіть Спільний доступ з лівого меню.

 2. Перейдіть до Спільний доступ вкладку, виберіть Спільний доступ до екрану потім активуйте Віддалений вхід.

  Увімкнути віддалений вхід

 3. Виберіть Дозволити підключенням керувати екраном. Виберіть Потрібен пароль для додаткової безпеки та можливості входу в систему, не приймаючи підключення на ПК Ubuntu.

  дозволити з'єднання

 4. Коли будете готові, натисніть перемикач у верхній частині вікна, щоб увімкнути спільний доступ до екрана.

  активувати спільний доступ до екрана

Як знайти свою внутрішню IP-адресу

Перш ніж ви зможете підключитися до робочого столу Ubuntu за допомогою іншого комп’ютера, вам потрібно з’ясувати присвоєну йому IP-адресу. Потрібна вам IP-адреса залежить від того, підключаєтесь ви з однієї мережі або підключаєтесь з іншої. Взагалі кажучи, якщо ви перебуваєте в одному будинку з комп’ютером, до якого підключаєтесь, то вам, швидше за все, знадобиться внутрішня IP-адреса. В іншому випадку вам знадобиться зовнішня IP-адреса.

 1. На комп’ютері під управлінням Ubuntu відкрийте вікно терміналу, натиснувши CTRL+ALT+Т.

 2. Введіть у вікно таку команду: ip a | grep -i інет

  type = «code»>

 3. Ви отримаєте список IP-адрес з різних інтерфейсів на вашому комп’ютері. Той, кого ви шукаєте, напевно, почнеться з 192.168. Ви не шукаєте той, який закінчується на 255. Якщо ви налаштували щось інше для домашньої мережі, це може починатися з 10. щось, але це, як правило, для з’єднань VPN. Це також може початися з 172.16. Щось.

Як знайти свою зовнішню IP-адресу

Зовнішню IP-адресу знайти простіше. На комп’ютері під управлінням Ubuntu виконайте такі дії:

 1. Відкрийте веб-браузер.

 2. Перейдіть на Google.com.

  Веб-сайт Google у браузері Microsoft Edge.

 3. Тип Який у мене IP у вікні пошуку та натисніть Введіть.

  Введення в поле «Що таке моя IP» у вікні пошуку Google.

 4. Google повертає результат вашої зовнішньої IP-адреси.

  Результати від Google щодо зовнішньої IP-адреси.

Підключіться до робочого столу Ubuntu з Windows

Незалежно від того, чи маєте ви намір підключитися до Ubuntu з дому чи деінде, варто спробувати його спочатку вдома, щоб переконатися, що він працює правильно. Ваш комп’ютер, на якому запущена Ubuntu, повинен бути ввімкнений, і ви повинні увійти в систему (хоча екран блокування може відображатися). Для підключення з Windows вам потрібно програмне забезпечення, яке називається VNC Client. Є вибір, але ми рекомендуємо називати RealVNC.

 1. Перейдіть на веб-сайт RealVNC і натисніть Завантажте VNC Viewer.

 2. Після завершення завантаження клацніть на виконуваний файл (який називається приблизно так VNC-Viewer-6.0.2-Windows-64bit.exe). Цей файл буде розміщений у вашій папці для завантажень.

 3. Перший екран, який ви побачите, – це ліцензійна угода. Поставте прапорець, щоб показати вам прийміть умови використання і виберіть гаразд.

 4. Пройдіть решту інсталятора. Виберіть параметри за замовчуванням.

 5. Виберіть Зрозумів щоб перейти до основного інтерфейсу.

 6. Щоб підключитися до робочого столу Ubuntu, введіть внутрішню IP-адресу у поле, що містить текст Введіть адресу сервера VNC або виконайте пошук.

  Введіть IP-адресу

 7. Виберіть свій сервер для підключення.

 8. У вікні пароля буде запропоновано ввести пароль, який ви створили під час налаштування спільного використання на робочому столі.

  введіть свій пароль

 9. Тепер ви повинні побачити робочий стіл Ubuntu на іншому ПК.

 10. Щоб від’єднати, перемістіть курсор у верхню частину вікна та виберіть X , щоб розірвати з’єднання.

  кінцева сесія

Вирішення проблем із віддаленим робочим столом Ubuntu

Ви можете отримати повідомлення про те, що підключення неможливо встановити, оскільки рівень шифрування на комп’ютері Ubuntu занадто високий. Перше, що потрібно спробувати – це підвищити рівень шифрування, який намагається використовувати VNC Viewer. Клацніть правою кнопкою миші піктограму підключення та натисніть Властивості. Спробуйте кожен варіант шифрування по черзі. Якщо жоден з параметрів не працює, спробуйте ці вказівки: Введіть таку команду в термінал на Ubuntu: gsettings set org.gnome.vino require-encryption false

class = «ql-syntax»> Знову підключіться до Ubuntu за допомогою Windows. Запуск цієї команди надішле облікові дані пароля «в чистому вигляді» (мається на увазі будь-хто, хто «нюхає» нешифрований мережевий трафік, може перехопити), що є загрозою безпеці.

Підключіться до Ubuntu із зовнішнього світу

Щоб підключитися до Ubuntu із зовнішнього світу, потрібно використовувати зовнішню IP-адресу. Коли ви спробуєте це вперше, можливо, вам не вдасться підключитися. Причиною цього є те, що вам потрібно відкрити порт на маршрутизаторі, щоб дозволити зовнішні з’єднання. Для отримання детального посібника з відкриття портів відвідайте portforward.com/router.htm і виберіть марку та модель вашого маршрутизатора. Сайт пропонує покрокові інструкції для сотень маршрутизаторів.