Saltar al contenido

Як налаштувати мережу в Кориці

15 de abril de 2021

Робочий стіл Cinnamon є середовищем за замовчуванням для Linux Mint. Використовувати його, особливо коли потрібно налаштувати мережеве підключення, досить просто. У цій статті ми використовували Linux Mint 19.1 з Cinnamon 4.0.10.

Змістовий покажчик

DHCP проти статичних адрес

Перш ніж ми перейдемо до фактичної конфігурації мережі, вам слід зрозуміти різницю між двома різними типами мережевих адрес: статичною та динамічною. Статична мережева адреса – це адреса, налаштована вручну, яка ніколи не змінюється (якщо ви не внесете зміни). З іншого боку, динамічна адреса – це адреса, яка автоматично призначається вашому настільному комп’ютеру за допомогою протоколу динамічної конфігурації хосту (DHCP) вашого провайдера або хост-сервера. Для домашнього використання динамічні адреси, як правило, є типовим (і найкращим) вибором. Однак бувають випадки, коли вам може знадобитися використовувати статичну IP-адресу. Скажімо, ви хочете мати можливість ділитися папками з однієї машини на іншу, або ви хочете мати можливість віддаленого входу на робочий стіл за допомогою захищеної оболонки (SSH). Це стає набагато простіше, коли ви не тільки знаєте IP-адресу свого апарата, але й керуєте зазначеною IP-адресою. Якщо ви виберете динамічну адресу, вам доведеться змінити ці спільні з’єднання, якщо ваш маршрутизатор призначить настільному комп’ютеру нову IP-адресу. Наявність статичної IP-адреси обходить цю проблему. З огляду на це, як ви налаштовуєте мережу в робочому середовищі Cinnamon? Давай дізнаємось.

Доступ до Менеджера мережі Cinnamon

Перше, що потрібно зробити, це відкрити Менеджер мережі Cinnamon. Для цього виконайте такі дії:

 1. На робочому столі виберіть піктограму мережі в системному треї, щоб відкрити спливаюче меню мережі.

 2. У спливаючому вікні мережі виберіть Мережеві підключення.

  Спливаюче меню Cinnamon Desktop Network

 3. Відкриється програма Мережні підключення.

Налаштування статичної IP-адреси

Далі ми налаштуємо мережеве підключення на використання статичної IP-адреси (замість DHCP-адреси за замовчуванням). Щоб внести ці зміни, виконайте такі дії:

 1. У вікні Мережеві підключення виберіть Дротове підключення 1 а потім натисніть Передач значок.

  Вікно Мережевих підключень у Кориці

 2. У вікні Редагування дротового з’єднання 1 виберіть Налаштування IPv4 вкладку.

 3. Виберіть Вручну зі спадного меню Метод.

  Вікно Мережевих підключень у Кориці

 4. Натисніть Додати.

 5. Введіть Адреса (IP-адреса), Маска мережі (зазвичай 255.255.255.0) та Шлюз (зазвичай це IP-адреса вашого маршрутизатора), яку ви хочете призначити комп’ютеру.

  Вікно Мережевих підключень у Кориці

 6. Введіть статичні DNS-сервери, які ви хочете використовувати (необов’язково), відокремлюючи їх комою.

  Налаштування статичних DNS-серверів у Cinnamon

 7. Натисніть Зберегти.

Якщо ви ніколи не налаштовували статичну IP-адресу, знайте, що налаштована вами адреса повинна бути на тій же схемі адрес, що і ваш маршрутизатор. Отже, якщо IP-адреса вашого маршрутизатора 192.168.1.1, то вам доведеться використовувати IP-адресу, таку як 192.168.1.2. Ви також повинні переконатися, що IP-адреса, яку ви хочете налаштувати, ще не використовується. Хороший спосіб це виявити – це запустити команду ping на відповідну адресу. Відкрийте вікно терміналу та видайте команду типу пінг 192.168.1.2. Якщо команда повертається і каже, що хост призначення недоступний, ця адреса безпечна для використання. DNS розшифровується як Dynamic Name Service і відповідає за переклад URL-адрес в IP-адреси, які може використовувати зовнішня мережа. Без DNS вам доведеться запам’ятовувати IP-адреси, а не URL-адреси. Тому замість того, щоб вводити google.com, вам доведеться знати IP-адресу для цієї адреси (яка може бути 64.233.185.139). Ви можете не налаштовувати статичні DNS-адреси. Якщо ви цього не зробите, ваш комп’ютер отримає свій DNS від маршрутизатора, який би обслуговував його IP-адресу.

Увімкнення нової адреси

Після налаштування нової адреси ваш настільний комп’ютер все одно використовуватиме вихідну (DHCP) адресу. Існує два способи змусити ваш робочий стіл використовувати нову адресу через графічний інтерфейс. Перший – перезавантажити машину. Однак перезавантаження не потрібно. Набагато швидший спосіб застосувати нову адресу – це вимкнути та ввімкнути мережу. Ось як:

 1. На робочому столі знову відкрийте спливаюче вікно Мережа через піктограму на лотку.

  Піктограма мережі на робочому столі Кориця

 2. Переключіть повзунок дротового зв’язку з Увімкнено до Вимкнено положення.

  Піктограма мережі на робочому столі Кориця

 3. Переверніть повзунок дротового зв’язку на Увімкнено положення.

  Коричний робочий стіл

 4. Насолоджуйтесь новою статичною IP-адресою.

Вітаємо! Ваша нова статична IP-адреса діє, і вона не зміниться, поки ви не пройдете ще раз цей самий процес (і не призначите іншу адресу).