Saltar al contenido

Як налаштувати мережу в KDE Plasma

30 de julio de 2021

Налаштування статичної IP -адреси за допомогою KDE Network Manager є досить простим. Це хороший спосіб заблокувати одну IP -адресу для певної машини, щоб вона ніколи не змінювалася (поки ви її не зміните). Як це зробити? За допомогою Менеджера мереж KDE (інакше відомого як Connections).

Змістовий покажчик

Навіщо налаштовувати статичну IP -адресу

Уявіть, що ви щойно встановили дистрибутив Linux, який включає робочий стіл KDE Plasma. Все йде чудово, але тоді ви вирішуєте, що хочете мати можливість захистити оболонку (SSH) на цьому робочому столі, або хочете мати можливість ділитися папками у вашій мережі. З іншого боку, цей робочий стіл KDE Plasma отримає свою IP -адресу за допомогою протоколу динамічної конфігурації хоста (DHCP). Іншими словами, робочий стіл отримає тимчасову IP -адресу від маршрутизатора (налаштований вашим Інтернет -провайдером – наприклад, AT&T, Comcast тощо). Скільки часу на цьому робочому столі у нас є ця IP -адреса, залежить від провайдера (і як вони налаштували службу DHCP на маршрутизаторі). Коли термін оренди IP -адреси DHCP закінчується, вашому робочому столу буде надана інша адреса, а це означає, що ви не зможете підключитися до цього робочого столу (або його спільних папок), поки не дізнаєтесь нову IP -адресу. Для цієї статті ми використовували KDE 5.13.5, що працює на дистрибутиві NEON, що є найкращим способом використання останньої версії робочого столу KDE Plasma. У цій статті передбачається, що ви працюєте за допомогою дротового з’єднання. Якщо ви працюєте з бездротовим з’єднанням, вам потрібно буде лише змінити тип підключення, яке ви редагуєте (Бездротове, а не дротове). Це також передбачає, що ви хочете підключитися за допомогою статичної IP -адреси.

Доступ до Менеджера мереж KDE

Для налаштування мережі в KDE Plasma вам потрібно відкрити Менеджер мереж. Для цього виконайте такі дії:

 1. Виберіть крайній лівий значок у системному треї, щоб відкрити спливаюче вікно Мережі.

 2. Натисніть Налаштування у верхній частині спливаючого вікна.

  Знімок екрана спливаючого вікна KDE Plasma Networks.

 3. Тепер ви повинні побачити вікно Connections.

  Знімок екрана вікна KDE Connections.

 4. Підготуйтеся до налаштування.

Налаштувати мережу

Налаштуйте свою мережу на статичну IP -адресу, виконавши такі дії:

 1. Виберіть Дротове з’єднання 1 на лівій панелі вікна «З’єднання».

  Знімок екрана вікна параметрів підключень KDE.

 2. Виберіть IPv4 вкладка.

  Знімок екрана вкладки IPv4 мережі KDE.

 3. Від Метод у спадному меню виберіть Посібник.

  Знімок екрана вікна IPv4 KDE Connections.

 4. Введіть адреси DNS -серверів (необов’язково) у DNS -сервери розділ. Якщо ви додаєте кілька адрес DNS, відокремте їх комами.

  Скріншот введення адреси DNS -сервера.

 5. Натисніть Додати.

 6. Введіть IP -адресу (під Адреса), і використовуйте Введіть клавішу на клавіатурі, до якої потрібно перейти Маска мережі. Введіть адресу маски мережі (зазвичай 255.255.255.0), а потім клацніть на Шлюз. Для введення адреси шлюзу введіть адресу свого маршрутизатора.

  Знімок екрана додавання статичної IP -адреси.

 7. Натисніть Застосувати.

 8. Натисніть добре.

Слово про IP -адреси

Якщо ви ніколи не налаштовували статичну IP -адресу, знайте, що адреса, яку ви налаштовуєте, має знаходитися на тій же схемі адрес, що і ваш маршрутизатор. Отже, якщо IP -адреса вашого маршрутизатора 192.168.1.1, то вам доведеться використовувати IP -адресу, таку як 192.168.1.2. Ви також повинні переконатися, що IP -адреса, яку потрібно налаштувати, ще не використовується. Хороший спосіб дізнатися це – запустити команду ping на відповідній адресі. Відкрийте вікно терміналу та видайте команду типу пінг 192.168.1.2. Якщо команда повертається і каже, що хост призначення недоступний, ця адреса безпечна для використання.

Слово про DNS

DNS означає Dynamic Name Service і відповідає за переклад URL -адрес на IP -адреси, які може використовувати зовнішня мережа. Без DNS вам доведеться запам’ятовувати IP -адреси, а не URL -адреси. Отже, замість того, щоб вводити google.com, вам потрібно знати IP -адресу цієї адреси (це 64.233.185.139). Ви можете не налаштовувати статичні адреси DNS. Якщо цього не зробити, ваш комп’ютер отримає свій DNS від маршрутизатора, який обслуговував би його IP -адресу.

Як отримати нову IP-адресу, яка набуде чинності

Ви можете подумати, що нещодавно налаштована IP -адреса набуде чинності негайно. Не буде. Це не відбудеться, поки ви не від’єднаєтесь та знову не під’єднаєтесь до мережі. На щастя, це досить просто. Ось як:

 1. Відкрийте спливаюче вікно Мережі (як це було для доступу до Менеджера мереж).

 2. Натисніть Відключити.

  Знімок екрана кнопки Відключення плазмових мереж KDE.

 3. Тепер натисніть Підключіться.

  Знімок екрана кнопки підключення плазмових мереж KDE.

 4. Виберіть порожнє місце на робочому столі, щоб закрити спливаюче вікно.

Вітаємо, ваша нова (статична) IP -адреса тепер діє. Вам не потрібно турбуватися про те, що це коли -небудь зміниться, поки ви не вирішите.