Saltar al contenido

Як налаштувати роздільну здатність Chromecast

1 de julio de 2023

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

 • За умовчанням пристрої Chromecast автоматично намагаються налаштувати роздільну здатність підключеного телевізора.
 • Ви можете контролювати роздільну здатність зі свого мобільного пристрою за допомогою програми потокового передавання, яка здатна регулювати співвідношення сторін відео.
 • Керуйте роздільною здатністю з комп’ютера, встановивши роздільну здатність дисплея комп’ютера на найвищу роздільну здатність, яку може виводити телевізор.

У цій статті ви дізнаєтесь, як налаштувати роздільну здатність Chromecast під час трансляції вмісту на телевізор.

Як змінити роздільну здатність на Chromecast?

Google Chromecast — це унікальний пристрій трансляції: коли ви транслюєте вміст на телевізор за допомогою Chromecast, сам пристрій Chromecast підключається безпосередньо до Інтернету, щоб отримати цей потік. Навіть якщо ви запускаєте відео на своєму телефоні чи планшеті та надсилаєте його (тобто транслюєте) на Chromecast, Chromecast не залежатиме від вашого смарт-пристрою для надсилання потоку на Chromecast. Через це ви не можете налаштувати роздільну здатність Chromecast безпосередньо за допомогою програми Google Home на своєму мобільному пристрої. Натомість Chromecast автоматично регулює співвідношення сторін залежно від роздільної здатності підключеного телевізора. Це означає, що найпростіший спосіб переконатися, що Chromecast транслює з правильним співвідношенням сторін, — це встановити на телевізорі найвищу роздільну здатність, яку ви хочете використовувати. Якщо ви зробите це перед трансляцією на пристрій Chromecast, він має автоматично налаштувати співвідношення сторін потоку до правильної роздільної здатності.

Налаштуйте роздільну здатність Chromecast із мобільних програм

Якщо ви транслюєте вміст зі свого мобільного пристрою, можна керувати роздільною здатністю Chromecast із програми. Це пояснюється тим, що Chromecast спочатку спробує використати встановлену роздільну здатність вашого пристрою для трансляції, перш ніж налаштувати роздільну здатність телевізора. У багатьох потокових програмах для Chromecast, як-от Netflix і Hulu, немає жодних налаштувань для налаштування співвідношення сторін потоку, який ви транслюєте на Chromecast. Однак є деякі програми, які дозволяють транслювати відеофайли з мобільного пристрою та регулювати роздільну здатність трансляції різними способами. MX Player і VLC Media Player є двома такими програмами. Наприклад, налаштування орієнтації у VLC забезпечить передачу Chromecast на телевізор із правильним співвідношенням сторін.

 1. Відкрийте VLC Player на своєму мобільному пристрої, торкніться більше внизу, а потім виберіть Налаштування у верхній частині дисплея.

 2. У меню Налаштування виберіть Орієнтація екрана відео.

 3. Зміна орієнтації на Автоматичний (датчик) дозволить Chromecast спробувати налаштувати співвідношення сторін відповідно до роздільної здатності телевізора. Якщо це не спрацює, ви можете спробувати змінити це налаштування на Пейзаж щоб переконатися, що Chromecast використовує правильні налаштування роздільної здатності у вашій програмі VLC.

 4. Якщо ви користуєтеся іншими програмами потокового відео на своєму мобільному пристрої, перевірте налаштування програми для параметрів роздільної здатності або орієнтації екрану відео. Вони мають керувати пристроєм Chromecast так само, як це налаштування у VLC.

Налаштуйте роздільну здатність Chromecast зі свого ПК

Якщо ви транслюєте вміст із комп’ютера, ви можете керувати роздільною здатністю Chromecast, налаштувавши роздільну здатність екрана свого ПК. Виконайте наведені нижче дії, щоб налаштувати роздільну здатність Windows 10.

 1. Виберіть меню «Пуск», введіть Налаштуванняі виберіть програму Налаштування.

  Пошук програми Налаштування в Windows 10.

 2. Виберіть Дисплей з лівого поля навігації. Прокрутіть униз до розділу «Масштаб і макет» і налаштуйте Роздільна здатність дисплея до того, що ви віддаєте перевагу.

  Налаштування роздільної здатності дисплея в Windows 10.

  В ідеалі вам слід встановити найвищу роздільну здатність, на яку здатний телевізор, на який ви транслюєте. Це гарантує, що Chromecast використовує найкраще співвідношення сторін для вашого телевізора.

 3. Тепер ви готові до трансляції на свій пристрій Chromecast. Він використовуватиме налаштування роздільної здатності, які ви налаштували на своєму ПК.

Чи підтримує вбудований Chromecast 4K?

За допомогою Chromecast можна транслювати вміст 4K Ultra HD (Ultra High Definition), але є кілька важливих вимог. Вам знадобиться мати Chromecast Ultra, оскільки це єдиний Chromecast, який може транслювати вміст 4K. Однак це також працюватиме, якщо у вас є звичайний Chromecast, підключений до Google TV. У будь-якому випадку вам знадобиться мережа Wi-Fi та підключення до Інтернету зі швидкістю 20 Мбіт/с (мегабіт на секунду). З’єднання HDMI на телевізорі має мати швидкість 60 кадрів на секунду та підтримувати HDCP 2.2. Звичайно, вам також знадобляться підписки на таких постачальників контенту, як Netflix або Hulu, які надають програмне забезпечення 4K.

FAQ

 • Як змінити роздільну здатність на Chromecast для кращого потокового передавання?

  Хоча потокові програми не пропонують налаштування роздільної здатності Chromecast, багато з них пропонують параметри збереження якості відео для прискорення потокового передавання та плавної трансляції. Наприклад, ви можете налаштувати використання даних на Hulu, щоб оптимізувати потокове передавання з мобільного пристрою. Відкрийте програму > виберіть значок профілю > Налаштування > Використання стільникового зв’язку > Економія даних.

 • Як транслювати повноекранну роздільну здатність на Chromecast?

  Один із способів оптимізації повноекранної трансляції — використання функції Cast у веб-переглядачі Chrome. Запустіть свій вміст у браузері > виберіть три вертикальні крапки на панелі меню браузера > акторський склад > і виберіть пристрій для лиття. Потім натисніть акторський склад значок > Оптимізація повноекранного відео.