Skip to content

Як налаштувати спільний доступ до файлів Linux за допомогою Samba

13 de Липень de 2021

Linux створено для роботи в мережі, саме тому він пропонує високий рівень безпеки та гнучкості. Якщо у вас кілька машин в одній мережі, можливо, вам доведеться надати спільний доступ до папок з робочого столу Linux. Завдяки властивій гнучкості Linux ви можете легко це зробити за допомогою Samba.

Що таке самба?

Samba – це реалізація Linux протоколу Server Message Block (SMB), який використовується для спільного використання мережевих файлів. В операційній системі Windows це просто називають SMB. Samba – це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке легко доступне для встановлення у більшості стандартних сховищ. Спочатку розроблений Ендрю Tridgell, Samba надає послуги з файлів і друку і може (станом на версію 4 Samba) інтегруватися з доменом Microsoft Windows Server (як контролер домену або як член домену). Для деяких дистрибутивів Linux для настільних комп’ютерів налаштування Samba – це лише кілька швидких клацань від успіху. Перш ніж ми розглянемо, як це легко встановити, давайте підемо іншим шляхом. Ми будемо демонструвати, обмінюючись файлами між Елементарна ОС і Ubuntu Desktop 18.04.

Як встановити Samba

Слід зазначити, що на ітерації Ubuntu Desktop для Linux вам не доведеться проходити вручну процес встановлення Samba. Оскільки це стосується не кожного робочого столу Linux, давайте встановимо.

 1. Увійдіть у свій робочий стіл Linux і відкрийте вікно терміналу.

 2. Оновіть та оновіть за допомогою команди: sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y

 3. Коли оновлення завершиться, перезавантажте робочий стіл (необхідно лише в тому випадку, якщо ядро ​​оновлено). Встановіть Samba за допомогою команди: sudo apt-get install samba -y

  class = “ql-syntax”>

  Встановлення Samba на Linux.

 4. Запустіть і увімкніть Samba за допомогою команд: sudo systemctl start smbd
  sudo systemctl включити smbd

  type = “code”>

 5. Тепер Samba готовий до налаштування.

Як налаштувати Samba

Самба не все так складно налаштувати. Використовуючи GNOME на робочому столі Ubuntu, вам не доведеться турбуватися про ручне налаштування Samba за допомогою конфігураційного файлу. Однак в ОС Elementary (та інших дистрибутивах) потрібно налаштувати Samba з текстового конфігураційного файлу. Ось як:

 1. Відкрийте вікно терміналу на робочому столі.

 2. Виконайте команду: sudo nano /etc/samba/smb.conf

 3. Знайдіть рядок робоча група = WORKGUP і змініть його на щось унікальне (або, якщо у вас вже є робоча група у вашій мережі, змініть її на цю).

  робоча група = WORKGUP

 4. Під рядком робочої групи додайте рядок netbios name = НАЗВА (Де NAME – це ім’я або ім’я хосту вашого настільного комп’ютера).

 5. Скажімо, ви хочете надати спільний доступ до папки «Документи» у вашому домашньому каталозі (ми будемо називати це / home / jack / Documents, тому користувачі спільного доступу можуть створювати нові папки та файли. Унизу файлу smb.conf додайте: comment = НАЗВАННЯ Документів
  path = / home / jack / Documents
  записний = так
  доступний для перегляду = так
  гість нормально = так
  створити маску = 0775

  type = “code”> Де NAME – це те саме ім’я, яке ви використовували для параметра netbios. Збережіть і закрийте файл smb.conf.

 6. Далі вам потрібно додати свого користувача до Samba. Це робиться за допомогою наступних двох команд: sudo smbpasswd -a $ USERNAME
  sudo smbpasswd -e $ USERNAME

  type = “code”> Спочатку вам буде запропоновано ввести пароль sudo, а потім ввести та підтвердити новий пароль SMB для користувача.

  Пояснення варіантів

  У наведених вище командах параметр -a додає користувача, а параметр -e вмикає користувача.

 7. Нарешті, перезапустіть Samba за допомогою команди sudo systemctl перезапустіть smbd.

Якщо ви хочете додати більше, ніж лише один спільний ресурс, створіть новий під [Documents] спільного використання, використовуючи ту саму модель конфігурації.

Створіть Samba Share with Ubuntu Desktop

Тепер ви зможете підключитися до нещодавно створеного спільного ресурсу Samba з будь-якого менеджера файлів робочого столу у вашій мережі, який підтримує протокол SMB (а це більшість із них). Як це робиться, залежатиме від того, яка операційна система підключається до спільного ресурсу Samba та використовуваний менеджер файлів. Якщо Ubuntu Desktop – це ваш вибір, то створення спільного ресурсу Samba набагато простіше. Ми будемо використовувати один і той же каталог (/ home / jack / Documents). Для цього виконайте такі дії:

 1. Відкрийте менеджер файлів.

 2. Клацніть правою кнопкою миші Документи папку та натисніть Поділ у локальній мережі з меню.

  Частка у локальній мережі

 3. У вікні, що вийшло, встановіть прапорець для Поділитися цією папкою а потім установіть прапорці Дозволити іншим створювати та видаляти файли в цій папці і Гостьовий доступ.

  Спільний доступ до папок

 4. Введіть описовий коментар у Прокоментуйте розділ (за бажанням).

 5. Натисніть Створити спільний доступ.

  Спільний доступ до папок> Створити спільний доступ” class=”lazyload”   id=”mntl-sc-block-image_1-0-101″ ></p>
</li>
<li>
<p>Коли з’явиться відповідний запит, натисніть <strong>Додайте дозволи автоматично</strong>.</p>
<p><img decoding=

 6. Тепер ви повинні мати доступ до / home / jack / Documents з будь-якого настільного диспетчера файлів у вашій мережі.