Skip to content

Як налаштувати частоти на стереозвуковому еквалайзері

1 de Липень de 2021

Що знати

 • По-перше, розташуйте колонки для найкращого звучання. Далі встановіть елементи керування еквалайзером на нейтральне або 0 перед тим, як пристосуватись до своїх уподобань.
 • Для отримання яскравіших високих частот зменште середні та низькі частоти. Щоб отримати більше низьких частот, зменшіть високі та середні частоти.
 • Робіть невеликі регулювання, по одному регулюванню частоти за раз. Грайте та експериментуйте з усіма налаштуваннями еквалайзера.

У цій статті пояснюється, як відрегулювати частоти вашої стереосистеми, щоб вона звучала точно так, як вам подобається.

Як налаштувати еквалайзер на стерео

Один з найпростіших і найзручніших інструментів для регулювання звуку, мабуть, у вас під рукою. На обладнанні старої школи зазвичай є спереду фізичні повзунки (аналогові), тоді як сучасні моделі включають такі елементи керування у графічній цифровій формі (або іноді як частина програми чи програмного забезпечення, залежно від налаштувань).

 1. Перш ніж навіть торкнутися еквалайзера, переконайтесь, що всі динаміки розміщені правильно. Якщо динаміки ще не розташовані так, щоб звучати якнайкраще, регулювання регуляторів еквалайзера не призведе до бажаного впливу. Якщо ви не знаєте, як або не впевнені, дотримуйтесь правильних інструкцій щодо розміщення, щоб допомогти правильно встановити динаміки. Роблячи це, ви будете виходити з найкращого звуку у вашій кімнаті для прослуховування.

 2. Встановіть елементи керування еквалайзером у нейтральне положення, починаючи з елементів керування еквалайзером (будь то апаратне та / або програмне забезпечення), встановлені на нейтралі або 0 посади. Ви не знаєте, хто, можливо, торкнувся їх останнім, тому завжди розумно спочатку перевіряти рівні. Кожен повзунок регулює певний діапазон частот, позначений в герцах (Гц), при цьому вертикальний рух збільшує / зменшує вихід децибел (дБ). Низькі частоти (низькі частоти) розташовані зліва, максимуми (високі частоти) праворуч і середні частоти між ними.

 3. Налаштуйте елементи керування еквалайзером, виходячи зі своєї думки або уподобань, прослуховуючи, роблячи невеликі налаштування (збільшуючи або зменшуючи) по одному регулюванню частоти за раз. Обов’язково відтворюйте музику, яка вам добре відома, щоб бути впевненим у отриманому звуці. Навіть невелике регулювання може зробити великий вплив, оскільки всі частоти взаємодіють між собою і впливають на загальну продуктивність.

  Зменшити частоти

  Майте на увазі, що вважається найкращою практикою скорочувати чи зменшувати частоти, а не збільшувати їх. Спочатку це може здатися неінтуїтивним, оскільки натискання на комутатор призводить до отримання більшої кількості, але посилені сигнали можуть швидко погіршити чіткість і розвинути небажані спотворення, що перешкоджає меті тонкої настройки найкращого звуку. Якщо ви хочете загалом почути більш яскраві високі частоти, зменште рівні середніх і низьких частот. Щоб отримати більше низьких частот, зменшіть високі та середні частоти. Вся справа в рівновазі та пропорції.

 4. Оцініть якість звуку після налаштування, щоб на хвилину прослуховування оцінити отриманий ефект; зміни, як правило, відбуваються не відразу. Можливо, ви також захочете трохи збільшити гучність, особливо якщо кілька частот було зменшено.

 5. Повторно відрегулюйте елементи керування, щоб внести подальші незначні зміни або виберіть інший діапазон частот і повторюйте крок 3, поки не досягнете бажаної якості звуку. Може бути корисним відтворення різних музичних композицій, що демонструють різноманітні вокали та / або інструменти, щоб змусити певний звук. Не бійтеся грати та експериментувати з усіма налаштуваннями еквалайзера.

Стереозвуковий еквалайзер, широко відомий як регулятор еквалайзера, дозволяє регулювати певні діапазони частот. Досить часто ці елементи керування пропонують вибір попередньо встановлених клавіш, таких як плоский, поп, рок, концерт, вокал, електронний, фолк, джаз, акустика тощо.

Все про смак

Стівен Пуетцер / Getty Images
Як і зі смаком їжі, прослуховування музики є суб’єктивним досвідом. Будь то випадковий слухач чи відданий аудіофіл, люди, як правило, мають певні уподобання. Деякі з нас вирішують збільшити їжу посипати спеціями, такими як сіль, перець, кориця або сальса. Те саме поняття стосується звуку, а елементи керування еквалайзером забезпечують цей елемент налаштування. Пам’ятайте, лише ви дізнаєтесь і вирішите, що добре звучить для ваших вух, тому довіряйте тому, що чуєте, і насолоджуєтесь.

Коли регулювати еквалайзер

Іноді використання стереозвукового еквалайзера може стосуватися як покращення, так і подолання дефіциту. Різні марки та моделі динаміків демонструють унікальні звукові сигнатури, тому еквалайзер може допомогти сформувати та тонко налаштувати вихід. Можливо, пара стереодинаміків робить занадто великий акцент на мінімумах і максимумах. Або, можливо, є падіння частоти, яке потрібно згладити. У будь-якому випадку різні динаміки можуть вимагати різних налаштувань, а розумне використання елементів керування EQ може допомогти покращити загальний звук без зайвих зусиль. Більшість людей не володіють і не використовують аналізатор реального часу, що цілком нормально. Найкращий спосіб дізнатись, як налаштувати стереозвуковий еквалайзер, – це на слух, використовуючи особисті уподобання прослуховування як орієнтир, але це допомагає, якщо ви використовуєте деякі аудіотреки. Усі мають різні думки щодо найкращого звуку, тому виконайте такі дії, щоб налаштувати еквалайзер на свій смак. Тільки майте на увазі, що невеликі коригування можуть значно покращити досконалість.

Складність: Легко

Необхідний час: 30 хвилин