Saltar al contenido

Як нова камера Fujifilm знову робить мегапікселі важливими

13 de abril de 2021

Ключові винос

  • Новий GFX100S від Fujifilm містить 100 мегапікселів у своєму великому датчику.
  • Sony, Nikon і Canon мають бездзеркальні камери, які мають більше 45 Мп.
  • Ці спеціалізовані камери не для всіх.

Думали, мегапіксельна гонка закінчилася? Ну, нова камера від Fujifilm має 100 Мп, а попередні замовлення вже перепродали всі три попередні моделі разом. Новий GFX100S від Fujifilm – це 102-мегапіксельний монстр у порівнянні з A7RIV від Sony, який має “всього 61” мегапікселів, і камери Nikon, Panasonic та Canon, що мають близько 45MP. Збільшення кількості мегапікселів було скасовано на користь більших пікселів та вищої чутливості, але зараз пікселі повернулися. Ці камери не для більшості людей, але якщо ви переслідуєте якість понад усе, тоді вам найкраще подобається. Тим не менш, навіть у цих висококласних, дорогих камер є свої мінуси. «Це здорово, якщо у вас все ще є предмети», – сказала технічний журналіст і оглядач камер Андреа Непорі tebapit за допомогою прямого повідомлення. «Навіть із 50-мегапіксельною камерою неможливо уникнути невеликого розмиття при зйомці без штатива».

Змістовий покажчик

Що це означає для вас?

Навіть якщо ви не фахівець-фотограф, це чудова новина. Ведення окремих діапазонів камер для різних цілей дозволяє кожному діапазону бути самим собою. 100-мегапіксельний звір, який є GFX100S, означає, що серія X Fujifilm може із задоволенням продовжувати перевезення на 26 Мп на маленькому датчику APS-C (23,5 мм x 15,6 мм). Замість того, щоб змушувати купувати фотокамеру, файли якої перевищують 100 Мб кожна, лише для досягнення найвищої продуктивності, ви можете поєднувати та поєднувати якість та кількість. Кожен – переможець.

Скільки?

Першим натяком на те, що ви не будете купувати GFX100S від Fujifilm, є його ціна: 5999 доларів. І це вважається вигідною угодою. Модель, яку вона замінює, була більшою, важчою і коштувала 10 000 доларів. Це без лінзи (ціна зразка лінзи: 2299 доларів). Серед цих мегапіксельних монстрів Z7 II від Nikon – це вигідна підвальна модель, вартість якої становить лише 3000 доларів. І це тому, що вони призначені для спеціалізованого професійного використання.

вигляд спереду та ззаду нової камери Fujifilm GFX 100s

Fujifilm

Але так було завжди. Ще в епоху плівки існували два загальноприйняті розміри плівки: 35 мм, що використовували більшість камер, від дешевих пластикових кишенькових камер до професійних дзеркальних камер; і середній формат із використанням плівки 120/220, який був набагато більшим (220 – це просто довший рулон із 120). Ці більші негативи пропонували якісніші зображення за певну ціну. Компромісом стала більша камера та важчі об’єктиви та фактична вартість. Ще у 1990 році Hasselblad із тримачем для лінз та плівки коштував би вам 1 995 доларів. Це близько 4100 доларів у сьогоднішніх доларах. Для порівняння, у 1986 році флагманський дзеркальний фотоапарат Nikon F3 35 мм коштував біля об’єктива 550 доларів (сьогодні 1130 доларів).

Більше іноді може бути кращим

Деякі фотографії просто потребують більшої роздільної здатності. Якщо ви караєте пікселі під час фотосесії модної зйомки, більше пікселів означає більше можливостей для маніпуляцій, перш ніж речі почнуть ламатися. Пейзажні фотографи люблять мати можливість побачити якомога більше деталей, мабуть, щоб уникнути нудьги при перегляді пейзажних фотографій. «Навіть із 50 Мп неможливо уникнути невеликого розмиття при зйомці без штатива». Підхід Fujifilm полягає у створенні цифрової камери середнього формату в комплекті з більшим датчиком, який вміщує більше пікселів. У цифровому вираженні «повнокадровий» датчик має такі ж розміри, як кадр із 35-міліметрової плівки, який сам по собі вважається малим форматом. Це 36 мм × 24 мм, і це розмір, який використовують усі камери, згадані у верхній частині цього повідомлення, крім Fujifilm. Датчик GFX100S має розміри 43,8 × 32,9 мм.

Мегапіксельний маркетинг

Виробники камер звикли перевершувати себе дедалі більшою кількістю пікселів, рік у рік. На зорі століття цифрових камер це було виправдано. Потім виробники почали підкреслювати ефективність при слабкому освітленні, і пікселі стали настільки малими, наскільки це було практично.

Технологія рухалася далі, і сучасні датчики управляють великою кількістю пікселів (для чудової роздільної здатності), а також відверто неймовірною роботою в умовах недостатнього освітлення. Нинішній флагманський дзеркальний фотоапарат Nikon – D6 – має лише 20,8 мегапікселя, а камери серії Fujifilm X мають близько 26 Мп. У наші дні, якщо ви не шукаєте камеру для зйомки на Місяць, навряд чи у ваших рішеннях про купівлю камери буде домінувати кількість пікселів. Чудовим прикладом цього є лінійка Fujifilm серії X. Всі останні моделі мають абсолютно однаковий датчик. Відмінності в основному ергономічні та стилістичні. Ви вибираєте, виходячи з функцій, які вам потрібні, а не якості фотографій.