Saltar al contenido

Як оновити Mac

25 de abril de 2022

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

 • Оновіть комп’ютери Mac під керуванням macOS Mojave (10.14) або новішої версії, вибравши Системні налаштування > Оновлення програмного забезпечення.
 • Оновіть комп’ютери Mac під керуванням macOS High Sierra (10.13) або раніше за допомогою App Store.
 • Інформацію про останні оновлення безпеки можна знайти на сторінці оновлення безпеки Apple.

У цій статті пояснюється, як оновлювати комп’ютер Mac із звичайних виправлень безпеки до основних нових версій macOS і чи оновлюєте ви вручну чи автоматично. Перш ніж оновлювати свій Mac, рекомендуємо створити резервну копію, щоб не втратити дані, особливо якщо ви встановлюєте нову версію. Ви можете легко зробити це, використовуючи безкоштовний інструмент для резервного копіювання Time Machine від Apple і зовнішній жорсткий диск.

Як оновити Mac під керуванням macOS Mojave або новішої версії

Apple регулярно випускає оновлення для своєї операційної системи Mac, macOS. Хоча може виникнути спокуса відкласти або взагалі відкласти встановлення цих оновлень, важливо підтримувати ваш Mac в актуальному стані. Оновлення програмного забезпечення Apple часто усувають вразливості безпеки, загальні помилки, а іноді навіть додають нові функції. Деякі користувачі старих комп’ютерів Mac повідомили про проблеми після оновлення до macOS Monterey і стверджують, що це може створити серйозні проблеми для iMac, Mac mini і MacBook Pro. Перш ніж спробувати оновлення, зверніться до Apple, щоб переконатися, що ваш пристрій може оновитися до macOS Monterey. Якщо ви придбали Mac з 2018 року, швидше за все, він має macOS Mojave (10.14), Catalina (10.15) або Big Sur (11). Ось як встановити оновлення для цих версій macOS. Якщо ви не впевнені, яку версію macOS використовує ваш Mac, відкрийте файл Яблучне меню у верхньому лівому куті екрана та клацніть Про цей Mac. Відкриється вікно з інформацією про операційну систему вашого Mac, а також інші важливі характеристики. Ви також можете розпочати оновлення системного програмного забезпечення з цього екрана!

 1. Натисніть кнопку Apple значок у верхньому лівому куті екрана, щоб відкрити спадне меню.

 2. Натисніть Системні налаштування.

  Відкриття системних налаштувань на робочому столі Mac.

 3. Натисніть Оновлення програмного забезпечення.

  Відкриття оновлення програмного забезпечення на Mac.

 4. Натисніть Оновити зараз. Якщо ви ще не оновилися до macOS Big Sur, натисніть Оновити зараз замість цього.

  Підтвердження оновлення програмного забезпечення на Mac.

 5. Якщо ви хочете, щоб оновлення встановлювались автоматично, поставте прапорець поруч Автоматично оновлювати мій Mac.

  Відключення автоматичних оновлень у розділі оновлення програмного забезпечення Mac.

 6. Натисніть Розширений… щоб відкрити елементи керування автоматичним оновленням:

  • Перевірити наявність оновлень: Ваш Mac автоматично перевірить наявність оновлень, якщо вони доступні, і відобразить сповіщення у верхньому правому куті екрана.
  • Завантажуйте нові оновлення, коли вони доступні: автоматично завантажувати оновлення системи.
  • Встановіть оновлення macOS: автоматично встановлювати оновлення системного програмного забезпечення.
  • Встановіть оновлення програми з App Store: Автоматично встановлювати оновлення для будь-яких додатків, якими ви володієте.
  • Встановіть системні файли даних та оновлення безпеки: Оновлення програмного забезпечення автоматично встановлять певні оновлення безпеки та системні файли, які не потребують перезавантаження.

  Вибір додаткових параметрів у розділі оновлення програмного забезпечення Mac.

  Навіть якщо ввімкнено автоматичне завантаження та встановлення, вам все одно доведеться перезавантажити Mac, щоб певні оновлення вступили в силу.

Як оновити Mac під керуванням macOS High Sierra та раніше

На жаль, комп’ютери Mac із застарілими версіями macOS не можуть завантажувати оновлення за допомогою зазначеного вище методу. Ось як оновити свій Mac, якщо на ньому працює High Sierra (10.13), Sierra (10.12) або попередня ОС.

 1. Натисніть кнопку Apple значок у верхньому лівому куті екрана.

 2. Виберіть App Store…

  Вибір Apple App Store на комп’ютері Mac.

 3. Натисніть Оновлення на лівій бічній панелі.

  Перевірка оновлень Apple App Store на Mac.

 4. Якщо доступне оновлення macOS, натисніть Оновлення. Ви також зможете завантажити оновлення для програм Mac на цьому екрані. Якщо ваш комп’ютер Mac був випущений у 2012 році або пізніше, він повинен мати можливість оновлюватися принаймні до macOS Catalina. Ви можете знайти повний список комп’ютерів Mac, які підтримують macOS Catalina.

Як оновити до нової версії macOS

Apple зазвичай випускає нові версії macOS раз на рік. Остання версія, Big Sur, була випущена в листопаді 2020 року і включала дизайн інтерфейсу користувача, оновлену версію Time Machine і підтримку комп’ютерів Mac з процесорами на базі ARM. Починаючи з Mavericks (10.9) у 2013 році, кожна нова версія macOS стала безкоштовною для всіх власників Mac.

Ось як оновити ваш Mac до останньої версії macOS, яку він підтримуватиме.

 1. Запустіть App Store.

 2. Тип «macOS» в рядок пошуку.

  Пошук оновлень macOS в App Store.

 3. Знайдіть версію macOS, яку ви хочете завантажити, і натисніть ПЕРЕГЛЯД.

  Знайдіть macOS Big Sur в App Store.

 4. Натисніть ОТРИМАТИ щоб почати завантаження. Можливо, вам знадобиться ввести свій пароль Apple ID або використовувати Touch ID для підтвердження.

  Завантаження MacOS Big Sur з App Store.

 5. Після завершення завантаження установка має розпочатися автоматично. Це може зайняти до кількох годин.

FAQ

 • Як ви оновлюєте програмне забезпечення на Mac?

  Ви можете оновлювати своє програмне забезпечення на Mac за допомогою App Store. Відкрийте яблуко меню, щоб побачити, чи є у вас доступні оновлення, а потім виберіть App Store Якщо ти зробиш. Коли App Store відкриється, виберіть Оновлення.

 • Як видалити програми на Mac?

  Виберіть Finder на панелі Dock, а потім виберіть Додатки. Далі перетягніть програмне забезпечення, яке потрібно видалити, до сміття значок. Або, якщо він знаходиться в папці, перевірте, чи є в ньому програму видалення, а потім запустіть програму встановлення.

 • Як звільнити місце на Mac?

  Передайте документи, фотографії та інші файли в iCloud, щоб звільнити місце для зберігання. Ви також можете зайти в інструмент керування сховищем і вибрати Оптимізація сховища, який автоматично видаляє фільми та шоу Apple TV, які ви дивилися, а також старі вкладення електронних листів. Нарешті, налаштуйте кошик на автоматичне видалення його вмісту через 30 днів, щоб запобігти накопиченню небажаних файлів.