Saltar al contenido

Як очистити екран MacBook

11 de mayo de 2023

У цій статті пояснюється, як безпечно очистити екран MacBook за допомогою відповідних матеріалів і методів.

Змістовий покажчик

Як очистити екран MacBook

Очищення екрана вашого MacBook – це часто забутий спосіб зберегти його цінність і функції. Чистий екран запобігає проникненню потенційно абразивних або корозійних речовин, зменшуючи ризик тривалого зносу або пошкодження. Серветка з мікрофібри – найкращий засіб для чищення екрану MacBook. Ви можете знайти одяг з мікрофібри в Інтернеті або в більшості господарських магазинів.

 1. Вийміть чисту свіжу тканину з мікрофібри з упаковки. Використання нової тканини з мікрофібри для кожного прибирання є найбезпечнішим методом, але це може здаватися марнотратним. Зазвичай безпечно повторно використовувати серветку з мікрофібри після того, як її випрано та висушено. Уважно огляньте тканину на наявність дрібних частинок, які можуть потрапити в неї.

 2. Нахиліть екран MacBook під зручним кутом. Знайдіть кут, який дозволяє світлу відбиватися від дисплея, оскільки це робить бруд і пил легко видно.

 3. Обережно протріть тканиною верхню частину екрана MacBook зліва направо (або навпаки).

  Екран MacBook Pro очищений серветкою з мікрофібри.

 4. Переверніть тканину або складіть її так, щоб була доступна невикористана сторона. Протріть нею всю область екрана трохи нижче першої очищеної частини. Завжди повертайте невикористану сторону тканини після кожного помаху. На стороні, яка використовувалася раніше, може бути абразивний бруд і бруд, які можуть подряпати екран.

  Екран MacBook Pro очищається серветкою з мікрофібри.

 5. Повторюйте ці дії, доки весь екран не стане чистим.

  MacBook Pro із чистим екраном, відкритим на столі.

Як очистити екран MacBook водою

Суха серветка з мікрофібри може видалити більшість бруду, бруду та жиру з екрана MacBook, але ви можете зіткнутися зі стійкими плямами, які неможливо витерти сухою тканиною. Вода вирішить проблему, хоча вам доведеться використовувати обережний дотик.

 1. Вимкніть MacBook і відключіть його від живлення.

 2. У невелику миску налийте невелику кількість води (не більше столової ложки).

  Столова ложка, наповнена водою, яку потрібно налити в чашку.

 3. Промокніть чисту тканину з мікрофібри в миску. Спробуйте намочити пляму розміром не більше великого пальця.

  Серветку з мікрофібри помістіть у чашку з водою.

 4. Міцно відіжміть тканину, щоб видалити зайву воду.

 5. Злегка прикладіть вологу частину тканини до проблемної плями. Злегка потріть вологу частину тканини об пляму.

  Серветка з мікрофібри, яка використовується для очищення дисплея MacBook Pro.

 6. За потреби повторіть описані вище кроки кілька разів.

 7. Уважно огляньте свій MacBook, перш ніж повертати його назад. Подивіться на будь-які мокрі плями, які могли стекти з тканини, і за потреби висушіть. Зверніть особливу увагу на клавіатуру та вентиляційний отвір, який на більшості MacBook знаходиться на петлі дисплея. З цих ділянок вода може капати у внутрішні органи, що може спричинити серйозні пошкодження.

Чи можна чистити екран MacBook вологими серветками?

Якщо вода не видаляє пляму, замість води можна використовувати миючий розчин. Офіційна сторінка підтримки Apple щодо чищення своїх продуктів схвалює використання серветок із 70-відсотковим ізопропіловим спиртом, 75-відсотковим етиловим спиртом або дезінфікуючих серветок марки Clorox. Коротше кажучи, ви можете використовувати вологі серветки для чищення екрана вашого MacBook, але тільки якщо вони використовують миючі засоби, описані вище.

Що не можна використовувати для очищення екрана MacBook

Вам слід уникати більш їдких миючих розчинів, таких як відбілювач, перекис водню та спиртових розчинів, більш концентрованих, ніж описані раніше. Apple офіційно застерігає від їх використання; раніше було відомо, що вони пошкоджують екран. Уникайте абразивів, зокрема губок, рушників, паперових рушників і щіток для чищення. Не використовуйте спрей. Розпилювач ускладнює контроль над тим, де волога потрапляє на ваш MacBook, що підвищує ймовірність того, що волога проникне всередину.

FAQ

 • Чи можу я використовувати засіб для чищення окулярів на екрані MacBook?

  Так. Засоби для очищення окулярів і камер безпечні для використання на екранах MacBook. Нанесіть невелику кількість на серветку з мікрофібри та обережно протріть дисплей.

 • Як почистити клавіатуру MacBook?

  Використовуйте стиснене повітря для очищення клавіатури MacBook. Для більш глибокого очищення використовуйте спирт або гель для чищення.

 • Як стерти жорсткий диск мого MacBook?

  Щоб очистити жорсткий диск вашого MacBook, перейдіть до системних налаштувань і виберіть Видалити весь вміст. У macOS Big Sur або раніших версіях вам потрібно перейти в режим відновлення. Ви також можете дистанційно стерти ваш Mac з іншого пристрою.

 • Як очистити свій MacBook, щоб зробити його швидшим?

  Щоб підвищити продуктивність вашого Mac, видаліть елементи входу, які вам не потрібні, звільніть місце на диску, вимкніть віджети та використовуйте Монітор активності для відстеження використання пам’яті. Для досвідчених користувачів пришвидшіть свій Mac за допомогою терміналу.