Saltar al contenido

Як перевірити налаштування маршрутизатора

26 de agosto de 2022

Що потрібно знати

 • Відкрийте веб-браузер, введіть IP-адресу маршрутизатора в рядку URL-адреси, а потім введіть ім’я користувача та пароль маршрутизатора.
 • Крім того, підключіть мобільний пристрій до мережі Wi-Fi і завантажте мобільний додаток для маршрутизатора.
 • Якщо ви отримуєте повідомлення про помилку, перевірте підключення, вимкніть брандмауери сторонніх виробників, перезапустіть маршрутизатор і скиньте його до заводських налаштувань.

У цій статті пояснюється, як перевірити налаштування маршрутизатора на комп’ютері чи мобільному пристрої. Інструкції широко застосовуються до всіх маршрутизаторів і модемних маршрутизаторів.

Змістовий покажчик

Як потрапити на сторінку адміністратора мого маршрутизатора?

Щоб отримати доступ до налаштувань маршрутизатора, увійдіть у консоль адміністратора маршрутизатора з веб-браузера: деякими маршрутизаторами, як-от Google Wifi, можна керувати лише через мобільний додаток.

 1. Знайдіть IP-адресу шлюзу за замовчуванням маршрутизатора. Наприклад, стандартні IP-адреси маршрутизатора включають 192.168.1.1, 192.168.2.1 і 192.168.0.1.
 2. Знайдіть ім’я користувача та пароль маршрутизатора. Подивіться на задню або нижню частину маршрутизатора. Якщо його немає на пристрої, знайдіть свою модель на веб-сайті виробника. Ім’я користувача та пароль маршрутизатора не збігаються з назвою мережі (SSID) і ключом Wi-Fi.
 3. Відкрийте веб-браузер, введіть IP-адресу маршрутизатора в адресному рядку та натисніть Enter.
 4. Введіть ім’я користувача та пароль маршрутизатора.

  Ім я користувача та пароль виділені у вікні входу на маршрутизатор Netgear

 5. Після цього ви увійдете на сторінку адміністратора маршрутизатора. Тут ви можете переглянути та змінити налаштування мережі.

  Інтерфейс адміністратора маршрутизатора Netgear у браузері Chrome

Як мені увійти в свою IP-адресу 192.168 1.1 на моєму телефоні?

Ви можете отримати доступ до налаштувань маршрутизатора на телефоні за допомогою мобільного веб-браузера. Просто виконайте кроки з попереднього розділу. Однак якщо ваш маршрутизатор має мобільний додаток, можливо, є більш зручний спосіб:

 1. Підключіть мобільний пристрій до бездротової мережі. Щоб отримати доступ до налаштувань, потрібно підключити телефон до мережі Wi-Fi маршрутизатора.
 2. Завантажте мобільний додаток для свого роутера. Знайдіть марку свого маршрутизатора в Google Play Store або Apple App Store. Наприклад, установіть програму маршрутизатора Nighthawk, якщо у вас є маршрутизатор Nighthawk.
 3. Запустіть програму та налаштуйте обліковий запис, якщо буде запропоновано. Програма також може попросити вас ввести ім’я користувача та пароль маршрутизатора. Якщо ви не бачите їх на маршрутизаторі, перевірте веб-сайт виробника.
 4. Якщо ваш маршрутизатор сумісний із програмою, тепер ви можете керувати її налаштуваннями на своєму мобільному пристрої. Інакше вас може спрямувати на веб-сайт, де ви зможете ввійти.

  Встановити, створити новий обліковий запис і відкрити RouterLogin.net, виділені в програмі Netgear Nighthawk Wi-Fi Router

 5. Якщо буде запропоновано, введіть ім’я користувача та пароль маршрутизатора. Тепер у вас має бути доступ до консолі адміністратора маршрутизатора. Можливо, вам знадобиться збільшити масштаб, щоб побачити різні варіанти.

  Екран входу в маршрутизатор Netgear і налаштування адміністратора виділені на Android

Що потрібно перевірити в налаштуваннях маршрутизатора?

Отримавши доступ до сторінки адміністратора маршрутизатора, ви зможете оптимізувати свою мережу Wi-Fi. Наприклад, ось кілька кроків, які ви можете зробити, щоб покращити безпеку та продуктивність маршрутизатора:

 • Перейменуйте свою мережу на назву, яку легко запам’ятати.
 • Змініть свій пароль Wi-Fi, щоб сторонні особи не могли використовувати вашу Wi-Fi.
 • Змініть пароль адміністратора маршрутизатора, щоб захистити свою мережу від хакерів.
 • Налаштуйте фільтрацію MAC-адрес, щоб заблокувати невідомим пристроям доступ до вашої мережі.
 • Перегляньте всі пристрої, підключені до вашої мережі, щоб контролювати несанкціоновану активність.
 • Оновіть мікропрограму маршрутизатора, щоб мати останні оновлення безпеки.
 • Змініть канал Wi-Fi, щоб зменшити перешкоди сигналу.
 • Змініть DNS-сервер маршрутизатора, щоб пришвидшити з’єднання.

Деякі маршрутизатори дають можливість увімкнути віддалене адміністрування, дозволяючи керувати мережею Wi-Fi, навіть коли ви не підключені. Щоб отримати докладнішу інформацію, зверніться до посібника користувача пристрою або на веб-сайті виробника.

Чому я не можу отримати доступ до налаштувань маршрутизатора?

Коли ви намагаєтесь увійти до маршрутизатора, ви отримуєте повідомлення про помилку? Спочатку переконайтеся, що ви підключилися до домашньої мережі Wi-Fi. Якщо у вас виникли проблеми з підключенням до мобільної програми, спробуйте ввійти за допомогою своєї IP-адреси у веб-браузері. Якщо стандартний пароль адміністратора та ім’я користувача не працюють, скиньте налаштування маршрутизатора до заводських і повторіть спробу. Якщо ви все ще не можете отримати доступ до налаштувань маршрутизатора, перезапустіть маршрутизатор і модем. Можливо, вам доведеться вимкнути будь-які сторонні брандмауери, встановлені на вашому пристрої.

FAQ

 • Як скинути налаштування роутера до заводських?

  Скидання маршрутизатора до заводських налаштувань залежить від виробника маршрутизатора. Для більшості маршрутизаторів увімкніть маршрутизатор і знайдіть його фізичну кнопку скидання (зазвичай на задній або нижній частині). Використовуйте скріпку (або подібний гострий предмет), щоб утримувати Скинути кнопку протягом 30 секунд. (На деяких маршрутизаторах вам може знадобитися утримувати кнопку скидання до 90 секунд.) Маршрутизатор скинеться та знову ввімкнеться.

 • Що станеться, якщо я скину налаштування маршрутизатора Netgear до заводських?

  Виконання повного скидання на маршрутизаторі Netgear слід робити лише в крайньому випадку. Коли ви повертаєте маршрутизатор Netgear до заводських налаштувань, ви видаляєте всі попередньо встановлені налаштування. Серед іншого, апаратне скидання видаляє паролі, імена користувачів, ключі безпеки, налаштування безпеки, SSID, налаштування переадресації портів і спеціальні DNS-сервери.

 • Який параметр безпеки найкращий для бездротового маршрутизатора?

  Вибираючи параметри безпеки маршрутизатора, вибирайте WPA2-PSK (AES). AES означає Advanced Encryption Standard, а WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) — це оновлення оригінальної технології WPA, яка була розроблена як заміна старішій і менш безпечній технології WEP.