Saltar al contenido

Як перезапустити плазму KDE без перезавантаження комп’ютера

27 de abril de 2021

Коли ви запустите дистрибутив Linux із робочим столом KDE Plasma – прекрасне, але відоме середовище, що затягує ресурси – і ви залишаєте комп’ютер увімкненим протягом тривалого періоду часу, ви, швидше за все, виявите, що робочий стіл стає трохи млявим через кілька днів . Багато людей кусають кулю і перезавантажують комп’ютер, але якщо ви використовуєте свій комп’ютер як будь-який сервер, можливо, на картках не буде повноцінної перезавантаження системи. Натомість перезапустіть плазму KDE самостійно.

Змістовий покажчик

Як перезапустити плазму KDE 4

Процедура перезапуску робочого столу KDE Plasma відрізняється залежно від того, яку версію робочого столу ви використовуєте. Для KDE Plasma 4 натисніть Alt+F2 і введіть таку команду: killall plasma-desktop && kstart plasma-desktop

Перша команда вбиває поточний робочий стіл. Друга команда перезапускає його.

Як перезапустити плазму KDE 5

Щоб перезапустити робочий стіл KDE Plasma 5, натисніть Alt+F2 і введіть цю команду: kquitapp5 plasmashell && kstart plasmashell

Якщо ви використовуєте плазмовий 5 / KDE Frameworks 5 та kstart команда не працює, спробуйте скористатися kstart5 замість kstart.

Що роблять команди

Команди в цьому процесі пропонують певну функціональність.

Що відбувається, коли ви запускаєте Killall

Команда killall завершує всі процеси, пов’язані з вашим іменем. Наприклад, якщо ви запустили три екземпляри Firefox і виконали таку команду, то всі запущені екземпляри Firefox припиняються: killall firefox

Цей прийом корисний, коли ви намагаєтеся вбити робочий стіл плазми, оскільки вам потрібен лише один процес, який виконується, і вбивство команда переконується, що ніщо інше не запущено, коли ви видаєте наступний kstart команди.

Що відбувається під час запуску KQuitapp5

Дізнайтеся більше про kquitapp5 команда, запустивши наступне у вікні терміналу: kquitapp5 -h На робочому столі KDE Plasma увімкнено d-bus, і тому ви можете вказати ім’я програми, яка запускає робочий стіл Plasma kquitapp5 щоб зупинити це. У прикладах, наведених вище, назва програми – плазма-оболонка. kquitapp5 команда приймає два перемикачі:

  • –сервіс: Замінює назву програми та дозволяє вказати повну назву служби, яку ви хочете зупинити
  • – шлях: Дозволяє вказати шлях до інтерфейсу d-bus для використання.

Що відбувається, коли ви запускаєте KStart

kstart команда запускає програми зі спеціальними властивостями вікна. Він також перезапускає програму plasmashell. Однак ви можете використовувати kstart запустити будь-яку програму та вказати різні параметри, щоб вікно відображалося певним чином. Наприклад, ви можете зробити так, щоб вікно відображалося на певному робочому столі або на всіх робочих столах, або ви можете розгорнути програму, зробити її повноекранною, розмістити її поверх інших вікон або навіть під іншими вікнами. З допомогою kstart ви запускаєте плазмову оболонку як незалежну службу, і вона ніяк не пов’язана з терміналом.