Skip to content

Як переробити ноутбук

3 de Серпень de 2022

У цій статті ви дізнаєтесь, як утилізувати старий ноутбук, включно з інформацією, яку вам потрібно знати, перш ніж переробляти його, і деякими варіантами переробки.

Як переробити старий ноутбук?

Більшість виробників комп’ютерів щороку випускають нові ноутбуки, а це означає, що люди можуть оновити свій поточний ноутбук у будь-який момент, коли їм здається, що він не працює належним чином. Однак із збільшенням циклу оновлення все більше ноутбуків потрапляє на смітник, і це завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу. Кращим варіантом є переробка старого ноутбука. На щастя, є багато варіантів переробки. Якщо у вас є ноутбук менше п’яти років, ви можете пожертвувати його. Некомерційні організації та школи часто раді отримати старі ноутбуки в хорошому робочому стані. Вони відновлять комп’ютери для студентів або волонтерів. Earth911 — це чудове місце для початку пошуку місць, де можна пожертвувати свій комп’ютер.

Просто введіть свій поштовий індекс і знайдіть організації, які беруть ноутбуки як пожертву. І як альтернатива, можуть існувати місцеві організації, церкви чи школи, які раді мати бережно використовуваний ноутбук (у повністю робочому стані). Вам потрібно буде знайти ці місця через місцеві зв’язки. Старі ноутбуки, можливо, не можна буде подарувати, і їх потрібно буде відправити або доставити до центру переробки, який підготує для належної утилізації машин. Кілька організацій мають програми переробки ноутбуків (і комп’ютерної периферії, шнурів та іншої електроніки). Кожен із цих сайтів пропонує програму, і здебільшого все, що вам потрібно зробити, це ввести свій поштовий індекс, щоб знайти місце поблизу. Якщо це можливо, шукайте пункт переробки, сертифікований R2. R2 означає Responsible Recycling, і сертифікацію було розроблено компанією Sustainable Electronics Recycling International (SERI), щоб переконатися, що організація, яка здійснює переробку, дотримується набору стандартів переробки.

 • Dell Reconnect: це спільна програма з Goodwill, яка працює по всьому США.
 • Call2Recycle: це програма переробки акумуляторів, але в деяких перелічених місцях також можна використовувати комп’ютери.
 • Асоціація споживчих технологій: на цьому сайті є локатор центру переробки, який показує, чи є пов’язані центри переробки у вашому регіоні.
 • Sustainable Electronics Recycling International: цей сайт може шукати за поштовим індексом і пропонує списки сертифікованих R2 місць у 33 країнах, включаючи США.
 • Green Citizen: має програму переробки та каталог центрів переробки, доступний для пошуку за поштовим індексом.
 • Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA): EPA веде список місць, куди можна пожертвувати або переробити електроніку, зокрема ноутбуки, незалежно від вашого місцезнаходження в США.

Як я можу підготувати свій ноутбук до переробки?

Коли ви позбавляєтеся робочого ноутбука, створіть резервні копії всіх своїх даних і переконайтеся, що у вас є копії всього, що ви хочете зберегти. Ви можете зробити це вручну або скористатися програмним забезпеченням для резервного копіювання, яке допоможе вам із процесом. Залежно від того, скільки років вашому ноутбуку, це може зайняти трохи часу. Коли ви створюєте резервну копію старих даних, спробуйте подумати про облікові записи, які потребують авторизації для доступу до ноутбука. Можливо, вам доведеться деактивувати або скасувати авторизацію старого пристрою, перш ніж ви зможете авторизувати новий для використання замість нього. Коли ви створите резервні копії всіх своїх файлів, ви захочете перезаписати жорсткий диск, щоб видалити всі ваші особисті дані, перш ніж ноутбук залишить ваше володіння. Технічно кажучи, це двоетапний процес. Спочатку очистіть жорсткий диск від усіх особистих даних, а потім повністю перевстановіть операційну систему. Перевстановлення Windows дещо відрізняється від перевстановлення macOS.

Чи Best Buy забирає старі ноутбуки?

Best Buy також пропонує програму переробки отриманих ноутбуків, комп’ютерів, телевізорів та іншої електроніки. Компанія безкоштовно переробить вашу стару електроніку, але ви обмежені трьома предметами на домогосподарство на день. Більшість речей, включаючи ноутбуки, можна залишити в магазині. Як бонус, на деякі товари, які користуються попитом, ви можете мати право на отримання знижок на покупки в магазинах Best Buy або на веб-сайті Best Buy. Компанія також пропонує програму заміни, тому перш ніж вирішите переробити свій ноутбук, перевірте в Best Buy, чи має він якусь цінність. Якщо ні, то ви можете скористатися їхньою програмою переробки.

Чи можу я переробити ноутбук за гроші?

Деякі програми також пропонують готівку в обмін на ваш старий ноутбук. Як згадувалося раніше, Best Buy купує деякі вживані ноутбуки, але це не єдина компанія. Amazon є ще однією компанією, яка пропонує заміну. З Amazon вам доведеться надіслати свій товар, і після отримання та перевірки ви отримаєте кредит Amazon на суму, призначену ноутбуку. Майте на увазі, що якщо ви хочете обміняти свій ноутбук на готівку або кредит у магазині, вам знадобиться машина новішої моделі, і вона має бути в хорошому робочому стані. Якщо ваш старий ноутбук більше не працює, ви не отримаєте за нього грошей. Крім того, більшість виробників комп’ютерів мають програму заміни, за якою ви можете отримати кредит на покупку нового блискучого ноутбука. Apple добре відома цим, але інші виробники також можуть мати подібні програми.

FAQ

 • Чому я маю переробляти свою стару електроніку?

  Коли електроніку неправильно утилізують на звалищах, токсичні хімікати потрапляють у повітря, ґрунт і воду. Ці токсини включають свинець, нікель і ртуть, які можуть бути шкідливими для людей, тварин і навколишнього середовища.

 • Чи приймає Staples старі ноутбуки?

  Так. Staples переробляє старі ноутбуки, телефони, планшети та більшість інших електронних пристроїв, іноді за кредит магазину. Просто віднесіть свій пристрій у магазин або надішліть його поштою за програмою обміну Staples.

 • Що я можу зробити зі зламаним ноутбуком?

  Якщо ви хочете перепрофілювати свій зламаний ноутбук, перетворите його на ПК-в-клавіатурі, використовуйте дисплей як окремий монітор, врятуйте жорсткий диск як зовнішній жорсткий диск або продайте окремі частини.