Saltar al contenido

Як побудувати та підтримувати найкращу домашню мережу

29 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Інвестуйте в надійне апаратне та програмне забезпечення, постійно оновлюйте його та використовуйте заходи безпеки, такі як брандмауер та захищені паролі.
 • Підпишіться на найнадійнішу та швидку Інтернет-послугу, яку ви можете собі дозволити.
 • Розгляньте такі додаткові засоби, як система резервного копіювання, веб-камери та автоматизація будинку.

У цій статті розглядаються стратегії побудови та підтримки швидкої, надійної та безпечної домашньої мережі.

Не скупіться

Щоб отримати максимальну віддачу від домашньої мережі, потрібно інвестувати в вдосконалене обладнання та додаткове програмне забезпечення та не відставати від останніх галузевих тенденцій.

Viaframe / Getty Images

Оновіть домашній Інтернет-сервіс

Більшість інтернет-провайдерів пропонують цілий ряд планів послуг за різними ціновими категоріями. Підписавшись на основні плани вашого провайдера, ви можете заощадити кілька доларів щомісяця, але в кінцевому рахунку вам буде коштувати набагато більше з точки зору часу та зручності. Навіть невелике збільшення швидкості передачі даних може позбавити цінні хвилини тривалих завантажень або зробити можливим трансляцію цілих фільмів Netflix без збоїв. Ось що робити:

 • Ознайомтесь із послугами швидкісного Інтернету, доступними у вашому районі. Запитайте у сусідів рекомендацій, шукайте на dslreports.com та стежте за рекламою будь-яких нових провайдерів, що відкриваються для бізнесу. Серед багатьох варіантів домашнього підключення до Інтернету, волокно особливо бажане.
 • Оновіть свій план обслуговування Інтернету до найкращого з доступних, за потреби змініть постачальника послуг. Найкраща послуга домашнього Інтернету не обов’язково та, що має найбільший рейтинг Мбіт / с (найбільшу пропускну здатність). Затримка мережі (іноді її називають пінг) підключень до Інтернету має однаковий, якщо не більший вплив на швидкість реагування. Надійність мережі – послуги з мінімальним простоєм або раптовим значним погіршенням продуктивності – також важлива.
 • Підпишіться на послугу Інтернету бізнес-класу, якщо така є. В обмін на більш високу ціну, клієнти ділового Інтернету отримують кращу технічну підтримку та більше варіантів плану, наприклад, вищу швидкість завантаження. Ці плани також зазвичай не встановлюють обмеження пропускної здатності.
 • Використовуйте стільниковий Інтернет як резервний варіант під час відключень основних послуг вашого будинку. Підпишіться на тарифний план, який підтримує модем, якщо ви хочете поділитися доступом до Інтернету смартфона по всій мережі, фактично перетворивши стільниковий телефон на модем.

Оновлюйте обладнання

Нові апаратні продукти часто потрапляють на домашню мережу. Розуміння того, які нові можливості вони пропонують, є важливим для планування майбутніх модернізацій. Існуюче обладнання домашньої мережі може функціонувати та забезпечувати достатньо хорошу підтримку протягом багатьох років, але підтримка найкращих налаштувань домашньої мережі вимагає частого оновлення. Найкращі домашні мережі використовують як бездротові, так і дротові методи. Широкосмугові маршрутизатори служать центральним елементом цих домашніх мереж, підтримуючи з’єднання Wi-Fi та Ethernet. Ці маршрутизатори поступово змінювались за формою та функціонували протягом багатьох років і продовжують додавати нові можливості. Широкосмугові модеми підключаються до цих маршрутизаторів, щоб дозволити маршрутизатору та домашній мережі надавати послуги широкосмугового Інтернету. Продукти, які інтегрують широкосмуговий маршрутизатор і модем в єдиний пакет – так звані Інтернет-шлюзи – пропонують подібну функціональність із меншим фізичним розміром. Деякі периферійні пристрої в домашній мережі (наприклад, мережеві принтери) підключаються через Wi-Fi або Ethernet, тоді як інші підключаються за допомогою бездротового з’єднання Bluetooth або USB. Кожен пристрій домашньої мережі пропонує дещо інший користувальницький інтерфейс та процедуру налаштування для встановлення цих з’єднань, хоча більшість пристроїв підключаються до Wi-Fi. Всі вони дотримуються одних і тих самих основних принципів: пристрій повинен знайти маршрутизатор, мати відповідні налаштування безпеки, щоб мати право приєднуватися до мережі, та отримати дійсну IP-адресу. Ось що робити:

 • Використовуйте маршрутизатори, які підтримують останню стандартну версію Wi-Fi (на даний час 802.11ac). Якщо ваша мережа включає або найближчим часом включатиме більше одного клієнта, який підключається через 5 ГГц Wi-Fi, використовуйте трисмуговий маршрутизатор Wi-Fi.
 • Визначте, чи має ваша домашня мережа мати лише один маршрутизатор, чи слід використовувати установку з двома маршрутизаторами, чи потрібна вам мережева мережева система. Найкращий варіант залежить від домашньої ситуації.
 • Встановіть широкосмуговий маршрутизатор та апаратне забезпечення широкосмугового модему окремо; не використовуйте інтернет-шлюзи. Керуючи ними як окремими блоками, ви зможете вибрати набагато більше моделей маршрутизаторів під час оновлення.
 • Вивчіть та дотримуйтесь найкращих практик налаштування домашньої мережі, зокрема місця розміщення маршрутизаторів.
 • Оновлюйте маршрутизатор щороку чи два, щоб використовувати новітні та найкращі технології. Хоча технологія модему змінюється не так часто, як на маршрутизаторах, слідкуйте за новими розробками та будьте готові оновити ваш модем, коли ваш провайдер оновить свою мережу (особливо це стосується кабельних модемів DOCSIS).

Збільште значення домашньої мережі за допомогою додаткових опцій

У найкращих домашніх мережах використовується система автоматичного резервного копіювання. Резервні копії домашньої мережі роблять копії даних, що зберігаються на різних пристроях вдома, і зберігають їх в іншому місці. Онлайн-сервіси резервного копіювання автоматизують процес та забезпечують хмарне середовище зберігання, але ви також можете створити надійне домашнє середовище резервного копіювання, використовуючи мережеві пристрої зберігання даних, хороше альтернативне рішення для людей, яким може бути незручно надсилати сімейні фотографії у віддалені центри обробки даних. За ці роки бездротові веб-камери покращили якість відео та здешевили до такої міри, що жодна хороша домашня мережа не повинна бути без неї. Встановлення та активація веб-камер для внутрішнього чи зовнішнього спостереження не представляє труднощів і допомагає забезпечити спокій. Системи домашньої автоматизації існували ще до Wi-Fi, але ці дві системи в значній мірі інтегровані. Програмований контроль домашнього освітлення за допомогою домашньої мережі є одним із прикладів зручності, яку може принести автоматизація будинку. Розумні термостати з підключенням Wi-Fi, якими можна керувати за допомогою смартфона, навіть перебуваючи далеко від дому, не тільки зручні, але й можуть заощадити гроші на оплаті комунальних послуг. Домогосподарства мають різні думки щодо того, які мережеві додатки є для них найважливішими. Розгляньте безліч можливостей, що існують на ринку, і визначте пріоритети, які з ваших сімей хочуть створити першими. Продовжуйте розширювати домашню мережу новими програмами кожні кілька місяців – розвиток домашньої мережі ніколи не робиться по-справжньому.

Не розрізайте кути щодо мережевої безпеки

Ніхто не любить витрачати час на налаштування безпеки домашньої мережі, але для виникнення серйозних проблем потрібен лише один випадок безпеки. Безпека домашньої мережі починається з технологій захисту мережі Wi-FI, таких як WPA2. Коли ви розпаковуєте новий маршрутизатор і підключаєте його вперше, безпека Wi-Fi може бути відключена. Домогосподарства потенційно можуть встановлювати та запускати свої мережі Wi-Fi без активації відповідних засобів безпеки. Усі мережеві маршрутизатори блокують свої параметри конфігурації за обліковим записом адміністратора. Ви повинні знати комбінацію імені користувача та пароля для входу. Щоб спростити цей процес для початкового налаштування домашньої мережі, виробники маршрутизаторів надають продуктам стандартні імена користувачів та паролі за замовчуванням (ті, які добре відомі та опубліковані в Інтернеті – вони навіть перераховані тут: Linksys, NETGEAR, D-Link, Cisco). Таким чином, кожен, хто налаштовує домашню мережу, повинен насправді змінити ці паролі на щось менш відоме. Ще один стандартний механізм безпеки, мережеві брандмауери, захищає домашню мережу від зловмисного трафіку, що надходить з Інтернету. Широкосмугові маршрутизатори містять вбудовані мережеві брандмауери і підтримують їх увімкненими за замовчуванням. Комп’ютери часто також мають власні брандмауери (наприклад, брандмауер Windows). Більшість сучасних домашніх маршрутизаторів включають підтримку гостьових мереж. Налаштування гостьової мережі займає лише кілька хвилин, і це ідеальний спосіб відкрити свою мережу для відвідувачів домогосподарства без шкоди для налаштування безпеки. Ось що робити:

 • Вивчіть та дотримуйтесь найкращих практик безпеки бездротової домашньої мережі. Від ретельного управління паролями до включення WPA2 з гарним вибором клавіш, помилка надмірно захищена, а не захищена.
 • Переконайтеся, що маршрутизатор та будь-який комп’ютер, підключений до Інтернету, мають брандмауер. Для встановлення доступно багато безкоштовних програм брандмауера.
 • За можливості використовуйте гостьові мережі для розміщення відвідувачів, а не надайте їм повний доступ до домашньої мережі. Вимкніть гостьову мережу, коли не використовуєте її, щоб уникнути зайвих ризиків безпеки.