Skip to content

Як поділитися паролями мережі Wi-Fi у Windows 10

28 de Червень de 2021

Microsoft додала цікаву нову функцію в Windows 10, яка називається Wi-Fi Sense, яка дозволяє мовчки ділитися паролями Wi-Fi зі своїми друзями. Раніше функція лише для Windows Phone, Wi-Fi Sense завантажує ваші паролі на сервер Microsoft, а потім розповсюджує їх серед своїх друзів. Наступного разу, коли вони потраплять в діапазон цієї мережі, їх пристрої автоматично з’єднаються, не турбуючись про паролі. Це неймовірно зручний спосіб ділитися паролями мережі Wi-Fi, якщо ви занадто часто це робите. Але це має деякі проблеми, про які ви повинні знати.

Початок роботи з Wi-Fi Sense

Функція Wi-Fi Sense має бути ввімкнена за замовчуванням на вашому ПК з Windows 10, але перевірте, чи вона активна.

 1. Виберіть Почніть а потім виберіть Налаштування.

  Вибір налаштувань у Windows 10.

 2. Виберіть Мережа та Інтернет.

  Знімок екрана налаштувань Windows із виділеним розділом Мережа та Інтернет

 3. Вибирайте Wi-Fi.

  Знімок екрана налаштувань мережі Windows із виділеним заголовком Wi-Fi

 4. Клацніть Керуйте налаштуваннями Wi-Fi.

 5. Тепер ви перебуваєте на екрані Wi-Fi Sense. Угорі розташовані дві повзунки, які можна вмикати або вимикати.

  Сторінка налаштувань Wi-Fi.

 6. Перший з ярликами Підключіться до запропонованих відкритих точок доступу дозволяє автоматично підключатися до загальнодоступних точок доступу Wi-Fi. Ці гарячі точки походять із бази даних, що управляється корпорацією Майкрософт. Це корисна функція, якщо ви багато подорожуєте, але вона не пов’язана з функцією, яка дозволяє вам ділитися автентифікацією входу з друзями.

  Підключіться до запропонованих відкритих точок доступу в Windows 10.

 7. Другий повзунок позначений Підключіться до мереж, якими користуються мої контакти це те, що дозволяє ділитися з друзями. Увімкнувши це, ви можете вибрати одну з трьох мереж друзів, з якими можна поділитися, включаючи контакти Outlook.com, Skype та Facebook. Ви можете вибрати всі три або лише одну або дві з них.

  Підключіться до мереж, якими користуються мої контакти в Windows 10.

Ти перший

Перш ніж ви зможете отримувати будь-які спільні мережі Wi-Fi від своїх друзів, спочатку потрібно надати їм доступ до мережі Wi-Fi. Wi-Fi Sense – це не автоматизована послуга: вона приймає участь у тому сенсі, що вам потрібно вибрати спільний доступ до мережі Wi-Fi зі своїми друзями. Паролі мережі Wi-Fi, про які знає ваш ПК, не будуть автоматично передаватися іншим. Ви можете ділитися паролями Wi-Fi лише за допомогою технології споживчого класу – будь-які корпоративні мережі WI-Fi з додатковою автентифікацією не можуть бути спільними. Однак після спільного використання мережевого входу вам будуть доступні всі мережі, якими поділяться ваші друзі.

 1. Перебування на екрані в Налаштування > Мережа та Інтернет > Wi-Fi > Керуйте налаштуваннями Wi-Fi, прокрутіть вниз до підзаголовка Управління відомими мережами. (Або, під Wi-Fi виберіть Управління відомими мережами.)

  Управління відомими мережами.

 2. Виберіть будь-яку з перерахованих тут мереж за допомогою Не ділиться і ви побачите Поділитися кнопку.

 3. Введіть пароль мережі для цієї точки доступу Wi-Fi, щоб підтвердити, що ви її знаєте.

 4. Коли цей крок буде зроблено, ви поділитеся своєю першою мережею і тепер зможете отримувати спільні мережі від інших.

Низький рівень спільного використання паролів

Наразі ми говорили, що ви ділитесь своїм паролем Wi-Fi з іншими. Це здебільшого заради ясності та простоти. Точніше, ваш пароль завантажується на сервер Microsoft через зашифроване з’єднання. Потім він зберігається у корпорації Майкрософт у зашифрованому вигляді і надсилається друзям назад через зашифроване з’єднання. Потім цей пароль використовується у фоновому режимі на ПК ваших друзів для підключення до спільної мережі. Якщо у вас немає друзів, у яких є серйозні хакерські відбивні, вони ніколи не побачать фактичного пароля. Деяким чином, Wi-Fi Sense є більш безпечним, ніж передача паперу гостям, оскільки вони ніколи не бачать і не записують ваш пароль. Однак, щоб мати якусь користь, гості спочатку повинні використовувати Windows 10 і вже самостійно ділитися мережами Wi-Fi через Wi-Fi Sense. Якщо це не так, Wi-Fi Sense вам не допоможе. Тим не менш, не думайте, що ви зможете просто увімкнути цю функцію і почати користуватися нею з часом. Microsoft заявляє, що потрібно кілька днів, перш ніж ваші контакти побачать спільні мережі на своєму ПК. Якщо ви хочете скоординувати певний обмін Wi-Fi Sense, переконайтеся, що ви робите це заздалегідь. Спільне використання Wi-Fi Sense працює, лише якщо ви знаєте пароль. Будь-які мережі, якими ви ділитесь із друзями через Wi-Fi Sense, не можна передавати іншим. Wi-Fi Sense вимагає деяких дуже конкретних дій, перш ніж він буде корисним, але якщо у вас є група друзів, яким потрібно надати спільний доступ до паролів мережі, Wi-Fi Sense може бути корисним інструментом – якщо ви не проти дозволити Корпорація Майкрософт керує паролями Wi-Fi.