Skip to content

Як показати приховані файли та папки в Ubuntu

8 de Липень de 2021

Linux за замовчуванням приховує файли з поля зору, навіть якщо у вас є доступ до цих файлів, якщо ім’я файлу починається з крапки. Це візуальне придушення не шифрує файл і не робить його недоступним. Натомість він не містить переліку прихованих файлів, якщо ви явно не попросите ці файли перерахувати. Через таку приховану за замовчуванням природу багато файлів конфігурації мають крапку на початку імені файлу.

Показати приховані файли

У графічному менеджері файлів використовуйте параметри файлового менеджера, щоб розкрити прихований вміст. Більшість файлових менеджерів приймають Ctrl + H гаряча клавіша для увімкнення та вимкнення відображення прихованого файлу. Крім того, кожен менеджер файлів використовує різні кнопки та команди меню для перемикання дисплея за допомогою миші. У сеансі оболонки змініть файл ls команда за допомогою прапор для відображення прихованих файлів: ls -a

Сховати файли

Щоб приховати файл, перейменуйте його так, щоб першим символом імені файлу була крапка. Такий підхід пропонує лише естетичну зручність. Не використовуйте цей метод як сурогат для належної безпеки файлів. У Linux, оскільки будь-який системний об’єкт є файлом, цей підхід з назвою крапки також працює з папками.