Saltar al contenido

Як покращити прийом радіоприймача в автомобілі

30 de julio de 2021

Автомобілі представляють один з останніх бастіонів наземного радіо, а автомобільні радіоприймачі, як правило, більш потужні, якісніші та дорожчі за інші. Але це не рятує автомобільні радіоприймачі від проблеми поганого прийому.

Змістовий покажчик

Що викликає поганий прийом радіоприймача в автомобілі?

Чотири основні фактори можуть спричинити поганий прийом радіоприймачів, і всі вони пов’язані з способом передачі та прийому радіосигналів. Ось основні причини поганого прийому радіо:

 • Слабка сила сигналу мовлення: Це на 100% залежить від обладнання, яке використовується радіостанцією, яке зазвичай обмежується ліцензією FCC. Якщо станція має слабке мовлення, ви мало що зможете з цим вдіяти.
 • Відстань від трансляції: Потужніші телерадіомовники доступні у більш широких географічних межах, але навіть найсильніші з часом відпадають. Якщо ви слухаєте радіостанцію, яка не знаходиться у вашому місті або поблизу нього, зазвичай у вас будуть проблеми з прийомом.
 • Перешкоди, що блокують трансляцію: Такі природні об’єкти, як пагорби, дерева та гори, можуть перешкоджати радіосигналам. Рукотворні функції, такі як будівлі, також можуть блокувати трансляцію.
 • Апаратні проблеми на приймаючій стороні: Якщо жодна з попередніх проблем, здається, не стосується вашої ситуації, зазвичай ви можете виправити проблеми з прийомом, виправивши своє обладнання. У деяких випадках заміна або ремонт вашого обладнання може покращити прийом сигналу на великі відстані.

Це ваш головний пристрій чи антена?

У кожному радіоприймачі є два компоненти. На одному кінці є передавач і антена для мовлення, і обидва вони відповідають за радіостанцію. На іншому кінці є автомобільна антена та головний пристрій, який є панеллю управління у вашому автомобілі, яка включає радіо. У більшості випадків проблеми з прийомом виникають через зовнішні фактори, які ви не можете контролювати. Однак є деякі випадки, коли проблема пов’язана з головним пристроєм. Може виникнути проблема з тюнером, яка заважає йому працювати належним чином.

Як перевірити антену автомобіля

У більшості випадків найпростіший спосіб усунути поганий радіоприймач – почати з антени. Антена, як правило, є зовнішнім компонентом, що означає, що ви можете виконати базовий візуальний огляд без будь -яких інструментів. Нижче наведено основні кроки, які необхідно виконати для перевірки стану вашої антени:

 1. Перевірте наявність антени. Гвинтові антени можуть ослабнути або впасти. Якщо у вас є антена, що прикручується, переконайтеся, що вона щільна. Якщо ви можете послабити його вручну, він занадто вільний. Затягніть його ключем або плоскогубцями, а потім перевірте свій прийом.

 2. Якщо у вас є моторизована антена, переконайтеся, що вона висувається, коли ви вмикаєте радіо. У деяких випадках антена розширюватиметься лише тоді, коли ви зміните джерело на головному пристрої на AM або FM -радіо.

 3. Якщо у вас є ручна антенна щогла, переконайтеся, що вона висунута. Навіть якщо ви ніколи не натискали на це в собі, можливо, це було підштовхнуто кимось іншим.

 4. Огляньте антену на предмет іржі. Якщо ви виявили іржу, очистіть її наждачним папером або сталевою ватою, а потім знову встановіть антену. Будьте обережні при очищенні іржі з антенного кріплення. Ніколи не дозволяйте наждачному паперу або сталевій ваті торкатися фарби вашого автомобіля.

 5. Якщо антена заіржавіла, і іржа не зійшла, можливо, вона зазнала занадто багато пошкоджень, щоб її виправити. У цьому випадку замініть антену.

 6. Якщо є можливість, перевірте з’єднання між антеною та антенним кабелем. Для цього потрібно буде зняти антену та перевірити проводку, тому переконайтеся, що вам подобається така робота, перш ніж намагатися.

 7. Якщо ви виявили іржу на з’єднанні антенного кабелю, почистіть або замініть його. Якщо він вільний, затягніть його та перевірте приймання.

Перевірте свій антенний кабель та головний пристрій

Якщо ви не можете знайти жодних проблем з антеною, або якщо ви усунули проблему і все ще маєте поганий прийом, це може означати проблему з головним пристроєм. Один із варіантів – перевірити з’єднання між антеною та головним пристроєм. Якщо кабель, що з’єднує антену з головним пристроєм, розхитаний, це спричинить проблеми з прийомом. Підключення до задньої частини автомагнітоли можна перевірити, лише попередньо знявши автомобільну магнітолу. Це складне, трудомістке завдання, яке може бути неможливим у всіх ситуаціях.

Підсилюйте слабкі радіосигнали

Якщо ні з антеною, ні з головним пристроєм немає нічого поганого, це, ймовірно, слабкий або заважає сигнал. Оскільки FM-радіо-це служба видимості, високі будівлі та пагорби впливають на прийом, блокуючи мовлення. Це часто призводить до ефекту тремтіння, відомого як огорожа пікета або багатопроменевий прийом. Ви не можете багато зробити, щоб усунути проблеми з прийомом, спричинені слабкими сигналами, але ви можете компенсувати слабкий сигнал, встановивши прискорювач радіосигналу автомобіля. Підсилювачі сигналу – це блоки живлення, які встановлюються між антеною та головним пристроєм у автомобілі. Ці пристрої збільшують посилення слабких радіосигналів. Ви не можете підсилити те, чого немає, але ви можете виявити, що слабка радіостанція пролунає голосно і чітко після встановлення прискорювача.