Saltar al contenido

Як полагодити мікрофон, що лунить

13 de julio de 2022

Проблеми з відлунням мікрофона можуть виникати одним із кількох різних способів:

 • З динаміків ви чуєте гучне дзижчання або інший шум, інтенсивність якого постійно зростає.
 • Ви можете почути свій голос у гарнітурі, коли намагаєтесь використовувати мікрофон на гарнітурі.
 • Ви намагаєтеся зателефонувати на веб-конференцію за допомогою свого телефону, і ви чуєте, як ваш голос лунає з динаміків комп’ютера.
 • Інші учасники конференц-зв’язку кажуть, що чують свій голос, що лунає у відповідь, і підозрюють, що це через ваш мікрофон.

Помилки відлуння мікрофона найчастіше виникають під час конференц-дзвінків. Однак ви також можете зіткнутися з ними, коли намагаєтеся записати відео, здійснювати пряму трансляцію в Інтернеті або використовувати будь-яку іншу програму, яка потребує використання мікрофона.

Змістовий покажчик

Причина відлуння мікрофона

Найпоширенішою причиною відлуння мікрофона є розташування мікрофона надто близько до динаміків. Це звичайне явище із зовнішніми мікрофонами, які можна розмістити будь-де на робочому місці. З гарнітурою це менш імовірно, оскільки більшість гарнітур використовують спрямовані мікрофони, які з меншою ймовірністю вловлюють навколишній шум. Однак менш дорогі гарнітури можуть не мати цієї функції. Якщо гучність гарнітури надто висока, мікрофон може вловлювати шум (наприклад, ваш власний голос) із навушників. Іншою причиною відлуння мікрофона є підключення кількох мікрофонів до комп’ютера. Ви можете подумати, що звук вимкнено, але інші активні мікрофони все ще вловлюють ваш голос. Цей сценарій може спричинити проблеми з луною під час конференц-дзвінків.

Як полагодити мікрофон, що лунить

Ця проблема стосується будь-якої операційної системи. Якщо будь-які виправлення потребують змін у налаштуваннях мікрофона чи динаміка, процедура внесення цих змін у кожній системі може відрізнятися.

 1. Якщо ви використовуєте зовнішній мікрофон, перше, що вам слід спробувати, це перемістити мікрофон у найдальше фізичне місце від динаміків, до якого він може дотягнутися. Це виправлення зазвичай усуває проблему з гучним відлунням.

 2. Ви можете налаштувати аудіо для ПК під керуванням Windows або налаштувати аудіо для Mac. Зазвичай це вирішує проблеми з відлунням мікрофона вашої гарнітури. Це тому, що зменшення гучності навушників зменшує ймовірність того, що мікрофон гарнітури вловить ці звуки та створить відлуння. Зменшення гучності також може усунути відлуння зовнішніх мікрофонів, якщо розміщення їх далеко від динаміка не працює.

 3. Замість використання динаміків і мікрофона комп’ютера використовуйте гарнітуру для звуку. Ви можете підключити навушники Bluetooth до комп’ютера, якщо ви віддаєте перевагу бездротовому зв’язку, або під’єднати їх до свого телефону, якщо замість цього ви віддаєте перевагу дзвінку на веб-конференцію. Перенаправляючи звук у вуха, а не в кімнату, ви значно зменшите ймовірність того, що звук повернеться до мікрофона системи та спричинить відлуння. Хоча може виникнути спокуса використовувати мікрофон гарнітури та динаміки комп’ютера, це не вирішить проблеми з відлунням, оскільки звук із комп’ютера все одно потраплятиме на мікрофон гарнітури. Це навіть більш імовірно, якщо ваша гарнітура використовує вбудований мікрофон, який сприймає більше звуків із кімнати навколо вас.

 4. Переконайтеся, що кілька мікрофонів не ввімкнено. Наприклад, якщо ви зателефонували на веб-конференцію за допомогою свого телефону, а також підключилися через комп’ютер, ваш голос можуть передавати як мікрофон телефону, так і мікрофон комп’ютера. Щоб вирішити цю проблему, вимкніть мікрофон на своєму мобільному пристрої. Перевірте налаштування мікрофона у веб-переглядачі, щоб вимкнути його там, якщо ви бажаєте використовувати мікрофон телефону. Найголовніше, перевірте налаштування аудіо програмного забезпечення для відеоконференцій, наприклад Zoom, і переконайтеся, що вибрано правильний мікрофон.

 5. Ви намагаєтеся використовувати аудіопрограму, як-от Audacity, для запису викликів веб-конференцій? Переконайтеся, що ви правильно налаштували параметри звуку аудіопрограмного забезпечення, щоб програмне забезпечення не відтворювало звук на динаміки одночасно з програмним забезпеченням для відеоконференцій.

FAQ

 • Як усунути відлуння на мікрофоні PS4?

  Спробуйте зменшити чутливість мікрофона, перейшовши до Налаштування > Пристрої > Аудіопристрої > Відрегулюйте рівень мікрофона. Якщо ваш телевізор занадто гучний, ваш мікрофон може вловлювати аудіо у фоновому режимі.

 • Як усунути відлуння на мікрофоні Xbox?

  Якщо ви чуєте луну на своєму Xbox, можливо, мікрофон вловлює аудіо з телевізора або хтось у чаті встановив надто високий рівень гучності телевізора. Зменшіть гучність і усуньте неполадки з мікрофоном Xbox, якщо проблеми не зникнуть.