Skip to content

Як посилити діалог на телевізорі

28 de Червень de 2021

Іноді під час перегляду телевізійних шоу та фільмів на телевізорах HD або 4K Ultra HD фонова музика звучить голосніше, ніж голоси на телевізорі. Ви можете допомогти пом’якшити цю проблему, дізнавшись, як використовувати налаштування еквалайзера телевізора для діалогу. Також може бути можливо налаштувати звук на зовнішніх пристроях, таких як програвачі Blu-ray. Інструкції в цій статті стосуються телевізорів та пристроїв, виготовлених різними виробниками, включаючи LG, Roku, Sony, Samsung, Vizio, Apple та Amazon.

Як посилити діалог на телевізорах LG

Функція Clear Voice для телевізорів LG робить голоси виразнішими. Ви можете його ввімкнути і дозволити йому автоматично обробляти рівень звуку. Якщо у вас версія Clear Voice II або III, ви також можете вручну відрегулювати голосовий акцент. Щоб перейти до налаштувань Clear Voice, перейдіть до Домашня сторінка і виберіть Налаштування > Звук > Налаштування звукового режиму > Режим звуку > Чистий голос.

Як посилити діалог на телевізорах Roku

Телевізори Roku мають кілька звукових режимів, включаючи звичайний, мовний, театральний, великий бас, високі високі та високі високі частоти та музику. Якщо у вас є проблеми зі слухом голосу, скористайтеся опцією “Мова”. На телевізорі Roku перейдіть до Меню параметрів і виберіть Режим звуку > Мовлення.

Як посилити діалог на телевізорах Samsung

Параметри налаштування звуку телевізора Samsung залежать від року та моделі. Одним із варіантів, який може запропонувати телевізор Samsung, є Clear Voice (не такий, як у версії LG), який підвищує рівень голосу, одночасно знижуючи рівень фонового звуку. Інший варіант Посилити, завдяки чому телевізор загалом звучить голосніше.

Як посилити діалог на телевізорах Sony (і програвачах Blu-ray DVD, Blu-ray та Ultra HD)

Оскільки аудіо Dolby є основним джерелом неправильного балансу голосу та звукових ефектів, налаштування динамічного діапазону Sony вирішують це конкретно. Точні кроки залежать від моделі. З головного меню перейдіть до Налаштування і шукати Дисплей і звук.

Як посилити діалог на телевізорах Vizio

Телевізори Vizio пропонують налаштування рівня гучності. Деякі телевізійні моделі можуть також надавати діалог або новини налаштування для покращення рівня голосу. Якщо телевізор має налаштування об’ємного звуку, його вимкнення може забезпечити кращий баланс між голосами та рештою звуку.

Як посилити діалог на Amazon Fire TV

Amazon Fire TV має вбудовану функцію, яка безпосередньо вирішує проблеми з Dolby Digital. Перейдіть до Домашній екран і виберіть Налаштування > Відображення та звуки > Аудіо > Цифровий вихід Dolby > Dolby Digital Plus (вимкнено).

Як посилити діалог на Apple TV

На телевізорах Apple встановлено налаштування “Зменшити гучні звуки”. Щоб знайти його, перейдіть до Налаштування > Відео та аудіо > Зменште гучні звуки.

Керуйте параметрами діалогу на програвачах Blu-ray DVD, Blu-ray та Ultra HD

Деякі програвачі Blu-ray та DVD мають покращення діалогу або контроль динамічного діапазону (DRC) налаштування. Якщо до телевізора підключено інші джерела, наприклад, TIVO, кабель або супутниковий пристрій, перевірте конкретну модель, щоб перевірити, чи є параметри звуку, які можуть допомогти. Якщо у вас виникають проблеми з чуттям голосів із потокового вмісту з Chromecast, для цього немає налаштувань, тому вам доведеться залежати від налаштувань звуку телевізора.

Керуйте телевізійним діалогом на зовнішніх звукових системах

Іншим варіантом поліпшення діалогу є підключення телевізора до зовнішнього підсиленого динаміка, звукової панелі або до домашнього кінотеатру або налаштування динаміків.

Розмовний динамік

Розмовний динамік – приклад зовнішнього пристрою, який підсилює діалог та голосові частоти для тих, хто погано чує. Бездротовий передавач підключається до телевізора (або кабельної, спутникової, DVD-програвача або програвача дисків Blu-ray), оснащеного аналоговими або цифровими оптичними вихідними з’єднаннями. Передавач надсилає бездротовий звуковий сигнал до динаміка, який можна розташувати поблизу місця для сидіння, щоб телевізор краще чувся.

Розмовний динамік для телевізійних вух

Амазонка

Звукові панелі

У наш час є безліч звукових панелей на вибір; кожен має різний підхід до звуку. Якщо у вас його ще немає, варто перевірити цю технологію. Звукові панелі Zvox Audio включають технологію Accuvoice. На всіх пультах дистанційного керування ZVOX Audio передбачена кнопка ввімкнення / вимкнення Accuvoice. Інші налаштування звуку, такі як вирівнювання вихідного сигналу та режим об’ємного звучання, також можуть допомогти. Залежно від звукової панелі ZVOX або базової моделі, функція Accuvoice може забезпечувати до шести рівнів посилення голосу. На панелі відтворення Sonos, PlayBase та Beam є налаштування покращення мови та нічного звуку. Покращення мови підкреслює звукові частоти, пов’язані з діалогом. Нічний звук робить діалог чітким та зменшує інтенсивність гучних звуків під час низької гучності.

Системи домашнього кінотеатру

Якщо ваш телевізор і пристрої джерела підключені до приймача домашнього кінотеатру або налаштувань динаміків, відрегулюйте гучність каналу центральної колонки окремо від інших динаміків, щоб голос і діалог були чіткішими. Після встановлення рівнів звуку для кожного каналу на приймачі домашнього кінотеатру не потрібно постійно скидати рівні. Звукові панелі, що включають гучномовці центрального каналу та зовнішні об’ємні звукові сигнали, можуть забезпечувати подібні настройки рівня звуку, як приймач домашнього кінотеатру.

Чому ви не можете почути діалог по телевізору

Оригінальні звукові суміші для фільмів створені для того, щоб їх можна було почути в кінотеатрі, а не в домашніх умовах. Оскільки акустика в кінотеатрах різна, баланс між діалогом, музикою та звуковими ефектами не завжди добре впливає на домашній перегляд. Більшість студій регулюють звук для потокового передавання, DVD, Blu-ray або Blu-ray дисків Ultra HD. Деякі студії передають оригінальну театральну суміш. Це часто призводить до маломасштабного діалогу та інших невідповідностей. Інше питання полягає в тому, що в сучасних тонких телевізорах недостатньо місця для внутрішніх динаміків для гучномовців достатнього розміру.

Стиснення динамічного діапазону для порятунку

Через різницю в слухових здібностях людини не існує одного точного рішення для покращення телевізійного голосу. Поширеною технікою, яка забезпечує рівноважний баланс голосу, є стиснення динамічного діапазону. Щоб не плутати зі зменшенням розмірів цифрових файлів, цей тип стиснення передбачає скорочення діапазону між найгучнішими та найм’якшими частинами звукової доріжки, відомими як динамічний діапазон. Стиснення динамічного діапазону знижує гучні звуки (музика та звукові ефекти) та підвищує м’якші звуки (вокал та діалог), щоб усі звуки були на однаковому рівні. Залежно від марки та моделі телевізора чи іншого пристрою, стиснення динамічного діапазону має кілька імен, таких як:

  • DRC (управління динамічним діапазоном)
  • Покращення мови або діалогу
  • Вирівнювання гучності
  • Чистий голос (LG)
  • Гучність Dolby (Dolby Labs)
  • Accuvoice (Zvox Audio)
  • Динамічний обсяг Audyssey (Audyssey)
  • Зменшити гучні звуки (Apple)
  • Студія звуку та TruVolume (DTS)

Етапи посилення голосу або діалогу різняться у різних виробників. Зверніться до посібника користувача для вашого пристрою, якщо у вас виникнуть проблеми з наведеними вище кроками.