Saltar al contenido

Як постійно оновлювати Ubuntu – основний посібник

28 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Вступ

Цей посібник покаже вам, як і чому слід постійно оновлювати Ubuntu. Якщо ви тільки що вперше встановили Ubuntu, вас може дратувати, коли з’явиться віконце із проханням встановити важливі оновлення на сотні мегабайт. Фактичні образи ISO не оновлюються на веб-сайті постійно, і тому, коли ви завантажуєте Ubuntu, ви завантажуєте знімок з певного моменту часу. Наприклад, уявіть, що ви завантажили та встановили останню версію Ubuntu наприкінці листопада. Ця версія Ubuntu буде доступна протягом декількох тижнів. Безумовно, через розмір Ubuntu за цей час відбувся ряд важливих виправлень помилок та оновлень безпеки. Замість того, щоб постійно оновлювати образ Ubuntu, набагато простіше включити пакет програм, що дозволяє завантажувати та встановлювати будь-які оновлення. Важливе значення має оновлення вашої системи. Неможливість встановити оновлення безпеки схоже на блокування всіх дверей у вашому домі, залишаючи відкритими всі вікна внизу. Оновлення для Ubuntu набагато менш нав’язливі, ніж для Windows. Насправді оновлення для Windows викликають обурення. Як часто вам доводилося поспіхом завантажувати комп’ютер, щоб роздрукувати квитки або отримати вказівки, або зробити щось інше, що потрібно зробити швидко, лише щоб знайти слова «Оновлення 1 з 246»? Найцікавіше в цьому сценарії полягає в тому, що оновлення від 1 до 245, здається, займає кілька хвилин, а останнє займає століття.

Програмне забезпечення та оновлення

Першим програмним забезпеченням для перевірки є Програмне забезпечення та оновлення. Ви можете відкрити цей пакет, натиснувши супер клавішу (клавішу Windows) на клавіатурі, щоб відкрити панель Ubuntu Dash і знайти «Програмне забезпечення». З’явиться піктограма для Програмне забезпечення та оновлення. Виберіть цю піктограму.

Програмне забезпечення та оновлення додаток має 5 вкладок:

 • Програмне забезпечення Ubuntu
 • Інше програмне забезпечення
 • Оновлення
 • Аутентифікація
 • Додаткові драйвери

У цій статті ми зацікавлені в Оновлення , але, як огляд, інші вкладки виконують такі завдання:

 • Вкладка Програмне забезпечення Ubuntu дозволяє вибрати, які сховища використовувати для завантаження програмного забезпечення Ubuntu
 • Вкладка Інше програмне забезпечення дозволяє вибирати сторонні сховища
 • На вкладці «Оновлення» ми швидко перейдемо, але, очевидно, йдеться про оновлення вашої системи
 • На вкладці Автентифікація містяться підписані ключі для надійних постачальників програмного забезпечення
 • Вкладка Додаткові драйвери дозволяє встановлювати власні драйвери обладнання

Вкладка оновлень – це те, що нас цікавить, і вона має такі прапорці:

 • Важливі оновлення безпеки
 • Рекомендовані оновлення
 • Попередньо випущені оновлення
 • Непідтримувані оновлення

Ви обов’язково хочете постійно перевіряти важливі оновлення системи безпеки, а також рекомендувати перевіряти рекомендовані оновлення, оскільки це забезпечує важливі виправлення помилок. Опція попередньо випущених оновлень надає виправлення для конкретних помилок, і вони є лише запропонованими рішеннями. Вони можуть працювати, а можуть і не працювати, а можуть не бути остаточним рішенням. Рекомендація залишити це не позначеним. Непідтримувані оновлення використовуються для надання оновлень інших програмних пакетів, не наданих Canonical. Ви можете постійно перевіряти цей. Більшість оновлень, однак, надаються через PPA. Прапорці повідомляють Ubuntu про типи оновлень, про які ви хочете отримати інформацію. Однак на вкладці «Оновлення» є розкривні списки, які дозволяють вирішити, як часто перевіряти та коли повідомляти вас про оновлення. Випадаючі поля є такими:

 • Автоматично перевіряти наявність оновлень (варіанти включають щодня, кожні 2 дні, щотижня, раз на два тижні, ніколи)
 • Коли є оновлення безпеки (опції включають відображення негайно, завантаження автоматично, завантаження та встановлення автоматично)
 • Коли є інші оновлення (відображати негайно, відображати щотижня, відображати кожні два тижні)
 • Повідомте мене про нову версію Ubuntu (для будь-якої нової версії, для версій LTS, ніколи)

За замовчуванням оновлення безпеки налаштовано на щоденну перевірку, і про них ви отримуєте негайне повідомлення. Інші оновлення встановлюються щотижня. Особисто для оновлень безпеки я вважаю, що є гарною ідеєю встановити другий випадаючий список для автоматичного завантаження та встановлення).

Оновлення програмного забезпечення

Наступною програмою, про яку потрібно знати для оновлення системи, є Оновлення програмного забезпечення.

Оновлення програмного забезпечення Ubuntu

Якщо у вас налаштовано параметри оновлення, які відображатимуться негайно, коли є оновлення, це завантажуватиметься автоматично, коли нове оновлення вимагає встановлення. Однак ви можете запустити програму оновлення програмного забезпечення, натиснувши супер клавішу (клавішу Windows) на клавіатурі та здійснивши пошук «програмного забезпечення». Коли Оновлення програмного забезпечення піктограма, виберіть її. За замовчуванням Оновлення програмного забезпечення показує невелике віконце, яке повідомляє, скільки даних буде оновлено (тобто буде завантажено 145 МБ «. Доступні три кнопки:

 • Налаштування
 • Нагадай мені пізніше
 • Встановити зараз

Якщо у вас немає часу на негайне встановлення оновлень, натисніть Нагадай мені пізніше щоб затримати це. На відміну від Windows, Ubuntu ніколи не буде примушувати вас оновлювати вас, і вам ніколи не доведеться чекати встановлення сотень оновлень, поки ви намагаєтесь зробити щось важливе, і навіть під час встановлення оновлень ви можете продовжувати використовувати систему. Встановити зараз Опція, очевидно, завантажить та встановить оновлення до вашої системи. Налаштування варіант веде вас до Оновлення на вкладці Програмне забезпечення та оновлення застосування. Перш ніж встановлювати оновлення, ви можете побачити, що саме буде встановлено. Є можливість відображення Деталі оновлень, якщо ви вибрали його. Це показує список усіх пакетів, які будуть оновлюватися разом із їх розміром. Ви можете прочитати технічний опис кожного пакета, натиснувши рядок-позицію та клацнувши посилання з технічним описом на екрані. Опис зазвичай показує встановлену на даний момент версію, доступну версію та короткий опис можливих змін. Ви можете ігнорувати окремі оновлення, знявши прапорці біля них, але це не рекомендується. Я б точно використовував цей екран лише в інформаційних цілях. Здебільшого вам це нічого не знадобиться, і вам потрібно буде лише натиснути Встановити зараз щоб розпочати встановлення.

Командний рядок

Як і в більшості речей у світі Linux, існує також спосіб обробляти оновлення Ubuntu з командного рядка. Як і інші утиліти командного рядка, цей метод набагато простіший і пряміший, ніж графічні утиліти. Недоліком, якщо ви можете це так назвати, є те, що вам дійсно потрібно використовувати командний рядок. Відкрийте термінал. Як тільки у вас є. Введіть таку команду у вікно терміналу та натисніть Введіть на клавіатурі. sudo apt оновлення

Вам буде запропоновано ввести пароль. Вперед і робіть так. Як тільки Ubuntu підтвердить ваш пароль, він оновить свою базу даних доступного програмного забезпечення. Це може зайняти лише пару секунд, залежно від вашого з’єднання.

Оновіть Ubuntu з командного рядка

Після завершення оновлення запустіть таку команду, щоб перевірити наявність оновлень програмного забезпечення. оновлення sudo apt – –

Можливо, вас знову попросять ввести пароль, але, мабуть, його не буде, якщо ви занадто довго не чекали. Потім Ubuntu шукатиме доступні оновлення. Коли він знайде все, він повідомить вас, що потрібно оновити у вікні терміналу. В кінці він попросить вас натиснути «y» або «n», щоб підтвердити або скасувати оновлення. Натисніть р, і вдарив Введіть на клавіатурі. Ubuntu запустить оновлення та повідомить вас, коли воно закінчиться. Коли ви звикнете до цього, ви можете об’єднати це в одну просту команду. оновлення sudo apt && sudo apt -y оновлення

Це автоматично запуститься та прийме зміни, як тільки ви введете свій пароль.

Резюме

Ця стаття є пунктом 4 у списку «33 речі, які слід зробити після встановлення Ubuntu». Інші статті цього списку:

 • Пункт 1 – Запуск Ubuntu
 • Пункт 2 – Тире Ubuntu
 • Пункт 3 – Підключення до Інтернету
 • Елементи 10 та 33 – Встановіть обмежені додатки Ubuntu
 • Пункти 14 і 15 – Rhythmbox
 • Пункт 22 – Встановіть Skype
 • Пункт 23 – Встановіть DropBox

Інші статті будуть додані незабаром, але тим часом ознайомтесь із повним списком і перейдіть за посиланнями, доступними в межах.