Saltar al contenido

Як почистити телефон та екран

15 de abril de 2021

У цій статті

Якщо ви стурбовані збереженням здоров’я, правильне очищення, дезінфекція та санітарна обробка телефону може допомогти запобігти зараженню вірусами, бактеріями та мікробами. Як бонус, ваш пристрій буде виглядати чудово і працюватиме в найкращому вигляді. Ось що вам потрібно знати про чищення, дезінфекцію та санітарну обробку телефону та його екрану, а також вказівки щодо того, як не чистити цифровий пристрій. Найкращий спосіб підтримувати телефон, планшет та інші цифрові пристрої в чистоті – це правильно мити руки перед використанням. Візьміть звичку мити руки перед тим, як взяти пристрій, щоб зберегти його як можна менше від мікробів.

Емілія Маневська / Getty Images

Змістовий покажчик

Чистка: Як почистити телефон

Перш ніж вживати будь-які заходи з очищення, від’єднайте телефон від зарядного пристрою або вийміть його з бездротової зарядки та вимкніть пристрій. Це покаже вам, наскільки брудний екран, а також запобіжить випадковому дзвінкові комусь або відкриттю програми.

Використовуйте тканину з мікрофібри

Ваша перша лінія захисту – це тканина з мікрофібри. У вас, ймовірно, кілька таких валяється, оскільки ці тканини зазвичай постачаються із захисними екранами, сонцезахисними окулярами або звичайними окулярами. Ці полотна легко доступні у місцевих роздрібних торговців, якщо у вас їх немає під рукою. Ось як правильно використовувати тканину з мікрофібри для чищення телефону. Ніколи не використовуйте для чищення телефону відбілювач, аміак, абразивні порошки або нерозбавлений спирт. Щоб отримати більш повний список, продовжуйте читати.

 1. Помістіть тканину з мікроволокна на екран телефону та обережно кілька разів переміщуйте її в горизонтальному або вертикальному напрямку.

 2. Для утворення жорстких забруднень або липких плям змочіть куточок тканини з мікрофібри невеликою кількістю води (нічого іншого, лише водою) і обережно переміщуйте її в горизонтальному або вертикальному напрямку на екрані телефону, поки бруд не зникне.

 3. Використовуйте чистий, сухий кут тканини (або іншої тканини з мікрофібри), щоб видалити зайву вологу з екрану. Якщо у вас немає тканини з мікрофібри, скористайтеся смужкою скотча (або липкою запискою). Приклейте стрічку до поверхні екрану та обережно відклейте її, щоб видалити бруд та бруд. Повторіть за необхідності акуратно, щоб очистити весь екран.

Використовуйте серветку для чищення

Попередньо змочені серветки для чищення, виготовлені спеціально для телефонів, є зручним способом очищення екрану в дорозі. Існує безліч брендів, зокрема iCloth та Well-Kept, які зручно зберігати в дорожній сумці, машині чи офісному столі. Переконайтеся, що будь-яка обрана вами марка має низький або нульовий відсоток алкоголю, щоб захистити екран. Чистячі серветки відрізняються від дезінфікуючих серветок (див. Нижче).

Дезінфекція: Як дезінфікувати телефон

Є кілька простих способів продезінфікувати телефон. Використовуйте спеціальні серветки або розчини або зробіть безпечний дезінфікуючий розчин з дистильованою водою та білим оцтом або ізопропіловим спиртом. Згідно з CDC, очищення означає видалення бруду, мікробів та домішок. Санітарія – це зниження кількості мікробів на поверхні до безпечного рівня, тоді як дезінфекція – знищення майже 100 відсотків мікробів на поверхнях або предметах.

Дезінфікуючі серветки та розчини

Під час чищення серветок видаляють бруд, бруд, відбитки пальців та інші залишки, дезінфікуючі серветки або розчини дезінфікують поверхні. Дезінфікуючі засоби, безпечні для телефонів та екранів, містять розбавлену кількість ізопропілового спирту, тому для знищення мікробів достатньо, але недостатньо для пошкодження телефону. Хорошим прикладом безпечного попередньо виготовленого дезінфікуючого засобу для телефону є Whoosh, який є дезінфікуючим засобом та дезінфікуючим засобом для поверхні.

Дистильована вода та білий оцет або спирт

Щоб заощадити гроші та створити власний дезінфікуючий засіб, використовуйте розведений розчин води та білого оцту або ізопропілового спирту. Це не тільки позбавляє від жирних відбитків пальців і липких плям, але і вбиває мікроби на поверхні. Обов’язково використовуйте дистильовану воду, оскільки у водопровідній воді можуть бути домішки та інші мінерали, які дряпають екран телефону. Розведення оцту або втирання спирту є критичним, оскільки сильніші концентрації можуть пошкодити виробників покриттів, нанесених на екрани телефонів. Оцет та спирт для тертя також можуть пошкодити захисні екрани.

 1. Приготуйте суміш з 50% дистильованої води та 50% білого оцту в пульверизаторі. В якості альтернативи використовуйте співвідношення один до одного дистильованої води та 70% ізопропілового спирту.

 2. Дайте пляшці добре збовтати.

 3. Розпилюйте куточок тканини з мікрофібри, поки вона трохи не змочиться (але не просочиться).

 4. Обережно кілька разів рухайте тканину в горизонтальному або вертикальному напрямку на екрані телефону.

 5. Використовуйте сухий чистий кут тканини, щоб видалити надлишки вологи з екрану та дати йому остаточний результат.

Дезінфекція: Дезінфекція телефону

Дезінфекція телефону та екрану знижує кількість мікробів до безпечного рівня, знижуючи ризик розповсюдження інфекцій. Ультрафіолетові дезінфікуючі засоби – це унікальні пристрої, в які ви розміщуєте телефон. Ці дезінфікуючі засоби використовують спеціальні лампочки, які випромінюють потрібну кількість ультрафіолетового світла, необхідного для знищення понад 99% мікробів на телефоні. Найкращі дезінфікуючі засоби для телефону прості у використанні, знищують мікроби та бактерії та можуть заряджати телефон під час дезінфекції.

Що не робити: як не чистити телефон

Тепер, коли ви знаєте, як чистити, дезінфікувати та дезінфікувати телефон та екран, настав час нагадати про те, чого не слід використовувати під час чищення телефону. Можливо, вас спокусить скористатися деякими з цих засобів для чищення та речей, якщо у вас немає під рукою відповідних інструментів, але будь-якою ціною втримайтеся від цієї спокуси. Навіть із захисним екраном, ці засоби для чищення можуть завдати непоправної шкоди телефону, якщо рідина потрапить всередину. Уникайте наступного за будь-яку ціну:

 • Засоби для чищення вікон або побутові засоби
 • Стиснене повітря (для динаміків та портів)
 • Аерозольні розпилювачі
 • Рясні розчинники, такі як ацетон, легша рідина та бензин
 • Засіб для миття посуду
 • Відбілювач
 • Аміак
 • Нерозбавлені рідини для чищення на спиртовій основі
 • Абразивні порошки
 • Перекис водню