Saltar al contenido

Як пристрої Apple демонструють HDR яскравіше чисто білого

8 de abril de 2021

Ключові винос

  • Останні Mac, iPhones і iPad можуть «перевантажувати» білі пікселі, щоб розширити динамічний діапазон дисплея.
  • Відеокліпи HDR відображаються яскравіше, ніж чисто білий фон навколо них.
  • Щоб побачити ефект, вам знадобиться пристрій Apple із вбудованим дисплеєм.

Яблуко

Це дико: коли ви дивитесь відео HDR на правому Mac або недавніх iPhone, білий колір яскравіше яскравої частини екрану. Apple називає це EDR, і це може стати стандартом для дисплеїв у майбутньому. HDR, або високий динамічний діапазон, – це коли телевізор або комп’ютерний дисплей демонструє більший діапазон від темного до світлого, з чорнішими чорними та білими білими кольорами та розширеною палітрою кольорів. Якщо ви дивитесь фільми з підтримкою HDR, ви побачите цей розширений діапазон. Це круто, але що, якщо ви переглядаєте ескіз кліпу HDR на дисплеї, що не є HDR? Ось тут і з’являється EDR. «Одна справа – побачити HDR-відео на телевізорі HDR, де все зображення виглядає просто яскравішим і насиченішим. Інша справа – бачити такі образи, представлені у давно знайомому контексті повного екрану комп’ютера. значків папок та назв файлів «, – пише художник візуальних ефектів Стю Машвіц у своєму блозі пролостської галузі. «Це все одно, що прогулятися по художній галереї і натрапити на картину з власним підсвічуванням».

HDR-відео на iPhone 12 для ілюстрації різниці між HDR і EDR.

tebapit / Чарлі Соррел

Змістовий покажчик

EDR від Apple

EDR від Apple, або розширений динамічний діапазон, використовує деякі хитрі прийоми, щоб показати як HDR, так і SDR (стандартний динамічний діапазон) разом на одному екрані. Він працює навіть на старих комп’ютерах Mac, які ніколи не продавалися з HDR-дисплеями. Це працює так: Зазвичай яскравість кодується на 256 кроках, де нуль – чисто чорний, а 255 – чисто білий. Коли Mac обробляє HDR-відео, він присвоює 0-255 звичайним вікнам та іншим матеріалам на екрані, а також присвоює цифри вище 255 HDR-відео. Фокус приходить, коли відображається весь лот, і працює, лише якщо яскравість вашого екрану встановлена ​​нижче 100%. Потім Mac підсилює частини екрану, щоб відображати яскравіші пікселі, при цьому злегка затемнюючи навколишній інтерфейс. Якщо у вас нещодавно iPhone або iPad, ви можете перевірити це прямо зараз, знайшовши HDR-відео. Або ви можете отримати приблизне уявлення про це у цьому відео від Машвіца:

Хто дбає?

EDR – це не просто акуратний фокус? Так і ні. Для більшості з нас це трохи більше, ніж трюк, але для відео-професіоналів це полегшує попередній перегляд кліпів, не відкриваючи їх у спеціальному додатку. І можна також стверджувати, що колір був трюком, коли оригінальний Macintosh чудово міг редагувати текст на своєму чорно-білому екрані. Або те, що дисплеї «Retina» з високою роздільною здатністю були трюком. «Це все одно, що прогулятися по художній галереї і натрапити на картину з власним підсвічуванням». Справа в тому, що ці трюки швидко нормалізуються і стають необхідними. Ось що тут відбувається. Apple нормалізує HDR, який можна переглядати на своїх пристроях і навіть записувати за допомогою iPhone 12. Незабаром ми до цього настільки звикли, що якщо конкуренти не підуть далі, їх пристрої будуть виглядати просто в порівнянні. Так що ні, нам не потрібен EDR на наших телефонах і ноутбуках, але – як роздільна здатність сітківки – коли ми звикнемо, повернутися назад буде важко.