Saltar al contenido

Як протиставити кольори тла та переднього плану у веб-дизайні

25 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

  • Використовуйте діаграму в цій статті, щоб визначити найкращі поєднання кольорів тла та переднього плану для дизайну веб-сторінки.
  • Скористайтеся онлайн-інструментом, як CheckMyColors.com, щоб перевірити кольори вашого сайту та повідомити про коефіцієнт контрастності між елементами на сторінці.
  • Використовуйте такий інструмент, як ContrastChecker.com, щоб перевірити свій вибір на відповідність Правилам доступності веб-вмісту.

У цій статті пояснюється, як ефективно створити контраст між кольорами тла та переднього плану у веб-дизайні.

Як створити сильний контраст

Деякі кольори можуть бути яскравими та яскраво відображатись на певному кольорі фону, наприклад, синій на чорному, але вони погано вибирають контраст. Наприклад, якби ви створили сторінку у всьому синьому тексті на чорному тлі, ваші читачі дуже швидко відчували б напругу зору. Вивчіть діаграму нижче, щоб зрозуміти найкращі комбінації фону / переднього плану.

tebapit / Джеремі Гірард
Існують правила та найкращі практики контрасту, але як дизайнер ви завжди повинні оцінювати ці правила, щоб переконатися, що вони працюють у вашому конкретному випадку.

Використовуйте Інтернет-засоби перевірки контрастності

На додаток до власного почуття дизайну, спробуйте кілька онлайн-інструментів, щоб перевірити вибір кольору вашого сайту. CheckMyColors.com перевірить усі кольори вашого веб-сайту та повідомить про коефіцієнт контрастності між елементами на сторінці. Крім того, розмірковуючи про вибір кольорів, ви також повинні враховувати доступність веб-сайтів та людей, які мають форми дальтонізму. WebAIM.org може допомогти в цьому, як і ContrastChecker.com, який перевірить ваш вибір на відповідність Правилам доступності веб-вмісту.

Чому контраст важливий?

Сильний контраст відіграє важливу роль у успіху дизайну будь-якого веб-сайту. Належний контраст забезпечує якісну взаємодію з користувачем та легшу читабельність, що сприятиме довгостроковому успіху сайту. Однак веб-сайти із занадто низьким контрастом важко читати та використовувати, що негативно позначиться на ефективності будь-якого веб-сайту. Хоча визначити, які кольори погано поєднуються, буває легко, складніше вирішити, які кольори ефективно поєднуються, як на відміну від інших, так і в рамках дизайну веб-сайту.

Стандарти брендування та вибір контрастних кольорів

Контраст – це лише один із факторів, який слід враховувати при виборі кольорів для дизайну веб-сайту. Вибираючи кольори, вам, ймовірно, також доведеться пам’ятати про стандарти бренду для клієнта, будь то компанія, інша організація чи навіть фізична особа. Хоча кольорові палітри можуть узгоджуватися з керівними принципами бренду організації, вони можуть бути погано перекладені для презентації в Інтернеті. Наприклад, жовту та яскраву зелень надзвичайно складно ефективно використовувати на веб-сайтах. Якщо ці кольори відповідають рекомендаціям бренду компанії, їх, швидше за все, потрібно буде використовувати лише як акцентні кольори, оскільки важко знайти кольори, які б добре контрастували. Подібним чином, якщо кольори вашої торгової марки – чорно-білі, це означає великий контраст, але якщо у вас є сайт із великою кількістю тексту, чорний фон із білим текстом зробить читання дуже напружуючим очі, незважаючи на притаманну силу контраст між чорним і білим. У цьому випадку доцільно інвертувати кольори, використовуючи чорний текст на білому тлі. Це може бути не так візуально цікаво, але це набагато кращий вибір контрасту та читабельності.