Saltar al contenido

Як підключити принтер до мережі

3 de mayo de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Йти до Панель управління > Центр мереж та спільного використання > Розширені налаштування спільного доступу > Увімкніть спільний доступ до файлів та принтерів > Зберегти зміни.
 • Йти до Принтери та сканери. Клацніть правою кнопкою миші на комп’ютері, виберіть Властивості принтера, і відмітити Поділіться цим принтером на Спільний доступ вкладку.
 • Новіші версії macOS можуть автоматично визначати та додавати більшість принтерів. Ви можете виконати ручну конфігурацію через Системні налаштування.

У цій статті пояснюється, як додати принтер до домашньої мережі за допомогою Ethernet або бездротового з’єднання на пристроях Windows і Mac.

Додайте мережевий принтер за допомогою Microsoft Windows

Усі сучасні версії Windows включають функцію, яка називається Спільне використання файлів і принтерів для мереж Microsoft. Ця функція дозволяє спільно використовувати принтер, підключений до одного ПК, з іншими ПК у локальній мережі. Цей метод вимагає активного підключення принтера до ПК та увімкнення комп’ютера, щоб інші пристрої могли через нього дістатися до принтера. Щоб підключити принтер до мережі за допомогою цього методу:

 1. Увімкніть спільний доступ на комп’ютері. Йти до Панель управління > Усі елементи панелі управління > Центр мереж та спільного використання > Розширені налаштування спільного доступу. Потім виберіть Увімкніть спільний доступ до файлів і принтерів, потім виберіть Зберегти зміни.

 2. Закрийте вікно та виберіть Пристрої та принтери або Принтери та сканери в меню «Пуск».

  Знімок екрана меню

 3. Клацніть правою кнопкою миші на цільовому комп’ютері, виберіть Властивості принтера, перейти до Спільний доступ , а потім виберіть Поділіться цим принтером прапорець.

  Налаштування принтера в Windows із виділеною вкладкою Спільний доступ та Поділитися

 4. Принтери можна встановити на ПК за допомогою пристроїв та принтерів. Деякі принтери постачаються із програмними утилітами (на компакт-диску або з Інтернету), що спрощують процес встановлення, але вони, як правило, необов’язкові.

Домашня група включає підтримку роботи в мережі принтера та обміну файлами. Щоб використовувати домашню групу для спільного використання принтера, створіть її, використовуючи параметр «Домашня група» на Панелі керування, переконайтеся, що налаштування «Принтери» увімкнено (для спільного використання), та приєднайтеся до інших ПК у групі. Ця функція працює лише з ПК з ОС Windows, об’єднаними у домашню групу, яка має спільний доступ до принтерів.

Мережеві принтери, що використовують пристрої, що не належать до Windows

Операційні системи, крім Windows, включають дещо інші методи підтримки мережевого друку:

 • Поточні версії macOS мають можливість автоматичного виявлення та додавання певних типів принтерів за допомогою параметрів ручної конфігурації в розділі Друк і факс системних налаштувань. Старіші версії Mac OS X надавали утиліту під назвою Центр друку для налаштування принтерів, підключених до комп’ютерів Mac.
 • Apple AirPrint забезпечує можливість бездротового друку Wi-Fi на пристроях Apple iOS, включаючи iPhone та iPad. Підтримка AirPrint вимагає використання спеціально виготовленого принтера тієї ж марки.
 • Різні дистрибутиви Unix та Linux забезпечують загальну підтримку мережевого друку. Деталі інтерфейсу користувача різняться, але більшість заснована на загальному механізмі друку Unix, який називається CUPS.

Bluetooth-принтери

Деякі домашні принтери пропонують можливості мережі Bluetooth, які зазвичай вмикаються за допомогою підключеного адаптера, а не вбудовані. Принтери Bluetooth призначені для підтримки друку загального призначення з мобільних телефонів. Оскільки це бездротовий протокол короткого діапазону, телефони з Bluetooth повинні бути розташовані близько до принтера, щоб операція могла працювати.

Принтери з вбудованою мережею

Мережеві принтери для дому та малого бізнесу схожі на інші типи. Однак ці мережеві принтери мають порт Ethernet, тоді як багато новіших моделей мають вбудовану бездротову можливість Wi-Fi. Мережеві принтери зазвичай дозволяють вводити дані конфігурації через невелику клавіатуру та екран на передній панелі принтера. На екрані також відображаються повідомлення про помилки, які допомагають вирішити проблеми.

 1. За необхідності оновіть налаштування принтера (наприклад, ключі бездротового шифрування WPA або адресацію DHCP) для приєднання до локальної мережі.

 2. Для принтерів, що підтримують Ethernet, підключіть принтер до мережевого маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet.

 3. Для принтерів, що підтримують Wi-Fi, зв’яжіть його з бездротовим маршрутизатором або іншою точкою бездротового доступу.

Бездротові сервери друку

Багато старих принтерів підключаються до інших пристроїв за допомогою USB, але не підтримують Ethernet або Wi-Fi. Бездротовий сервер друку – це спеціальний пристрій, який підключає ці принтери до бездротової домашньої мережі. Щоб використовувати бездротові сервери друку, підключіть принтер до порту USB сервера та підключіть сервер друку до бездротового маршрутизатора або точки доступу.